Skocz do zawartości

PST 1/72 MAZ 543 Mobilne Laboratorium COVID-19


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ten zestaw w ramach sentymentu, kiedy już wracaliśmy do normalności (nowej). Dla mnie To była taka sobie normalność, bo szpitale COVIDowe przynajmniej były dobrze zorganizowane - nagle na czas pandemii wszyscy starcy trzymający się stołków w zarządach szpitali gdzieś zniknęli, i swoje pięć minut mieli młodsi specjaliści. Potem oczywiście to się zmieniło z powrotem, no ale nie o tym jest post.

 

W Rosji COVID był takim samym problemem jak gdzie indziej i mieli faktycznie mobilne laboratoria, ale nie takie. W sensie największe jakie widziałem to na Kamazie. Jeśli były na MAZach to albo słabo udokumentowane zdjęciowo, albo tylko w ofercie ale nie zamówione, albo był to czysty marketing PST. Jeśli to ostatnie to chociaż fajnie, że przynajmniej jedna firma zrobiła model "na fali popularności" czegoś innego niż wojna.

 

PST to koszmar w sklejaniu. Każdy inny MAZ, od HobbyBoss'a po Zvezdę (ale ona akurat nie robi chyba tych) jest lepszy, ładniejszy i przyjemniejszy w montażu. PST ma szoferkę z kilkunastu części, przy czym nie da się jej zrobić z otwartymi drzwiami. Sama buda laboratorium to kilka puzzli (dosłownie - nie wszędzie udało mi się zaszpachlować punkty najścia) wyrżniętych tępym ostrzem z HIPSu.  Dlatego dodałem trochę fantastyki ze scratchu. Gdybym wiedział że jest tak źle, kupiłbym HobbyBoss'a i sam zrobił budę. Albo w ogóle nie kupił.

 

Tak wygląda efekt moich zmagań. Wnętrze czeka na wykonanie kiedyś (stąd dach nieprzyklejony, bo w założeniu jest zdejmowany), a zewnętrze na brudzenie (jak się nauczę). Nie polecam tego zestawu.

 

 

May be an image of text,

May be an image of text that says 'медицинская лаборатория ANTIČOVID'19'

May be an image of text

 

May be an image of text

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.