Jump to content

kret69

Members
 • Content Count

  849
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Trójmiasto
 • Interests
  MEDEVAC i sprzęt medyczny - od starożytności po przyszłość, 1:72.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na tę chwilę wygląda to tak: Jestem na etapie zbierania zdjęć do kalkomanii.
 2. A w 1/72 ten od Italeri się nada?
 3. Dziękuję za uwagi. Postaram się zwrócić na to więcej uwagi w kolejnych modelach.
 4. Broń chemiczna na bazie fosforu białego została zakazana konwencją genewską, ale nie dotyczy to systemów samoobrony pojazdów, na przykład granatów dymnych generujących tzw. "gorący dym" uniemożliwiający obserwację w podczerwieni. Poniżej przykład jak oznaczona czerwonym krzyżem, nieuzbrojona karetka może spowodować zdarzenie masowe. Wszystko dzięki 66mm granatom np. typu L8A3. Wyrzutnia M6 na Strykerze wystrzeliwuje ich salwę na 35 metrów i tworzy ogromną ścianę białego dymu z eksplozji ładunków fosforowych. Oparzenia od fosforu białego potrafią przepalić ciało do kości albo wręcz roztopić je miejscowo. Do tego biały fosfor jest toksyczny - jego drobinki (wystrzelone jak odłamki), jeśli utknęły w ciele, mogą doprowadzić do niewydolności wielonarządowej i zgonu. Wdychany dym powoduje zatrucie organizmu. Kontakt dymu z oczami powoduje uszkodzenie rogówek aż do ich perforacji. Połknięcie białego fosforu może spowodować zgon od 24 do 48 godzin na skutek zapaści krążeniowo - oddechowej. Wyobraźcie sobie taką salwę na zatłoczonej miejskiej ulicy. Model to Stryker firmy Academy, konwersja na MEV - Modell Trans a koła od rewelacyjnego DEF Models.
 5. Na dziś wnętrze wygląda tak. Brakuje skrzyń na kaczki i sanitarnej, mocowań na termosy (i samych termosów) i zbiornika na wodę choć nie za bardzo wiem jak on wyglądał. Nie zgadza mi się liczba siedzeń ale nie wiem jak montowano tą jedną parę - na schemacie jest w miejscu schodków do tylnych drzwi. Szyby muszę pomalować na niebiesko (zgaduję, że chodzi o nieprześwitującą farbę) i zastanawiam się nad zasłonką kierowcy bo powinna być, ale trochę wtedy zasłoni. Sama klapka na razie jest odpięta, wszystkie detale zdjęte. Malowanie mojego autorstwa nie jest tak ładne jak oryginalne żółte.
 6. Broń chemiczna na bazie fosforu białego została zakazana konwencją genewską, ale nie dotyczy to systemów samoobrony pojazdów, na przykład granatów dymnych generujących tzw. "gorący dym" uniemożliwiający obserwację w podczerwieni. Poniżej przykład jak oznaczona czerwonym krzyżem, nieuzbrojona karetka może spowodować zdarzenie masowe. Wszystko dzięki 66mm granatom np. typu L8A3. Wyrzutnia M6 na Strykerze wystrzeliwuje ich salwę na 35 metrów i tworzy ogromną ścianę białego dymu z eksplozji ładunków fosforowych. Oparzenia od fosforu białego potrafią przepalić ciało do kości albo wręcz roztopić je miejscowo. Do tego biały fosfor jest toksyczny - jego drobinki (wystrzelone jak odłamki), jeśli utknęły w ciele, mogą doprowadzić do niewydolności wielonarządowej i zgonu. Wdychany dym powoduje zatrucie organizmu. Kontakt dymu z oczami powoduje uszkodzenie rogówek aż do ich perforacji. Połknięcie białego fosforu może spowodować zgon od 24 do 48 godzin na skutek zapaści krążeniowo - oddechowej. Wyobraźcie sobie taką salwę na zatłoczonej miejskiej ulicy. Model to Stryker firmy Academy, konwersja na MEV - Modell Trans a koła od rewelacyjnego DEF Models.
 7. Ja mówię o podstawie na płaty - to jakiś styropian czy plastik czy drewno?
 8. Większość z tego co widzę to dla mnie czysta magia, ale zapytam tylko - z czego zrobiłeś skrzydła?
 9. Istotnie. No dobrze, to najpierw skończę H9 a potem poczekam aż wydadzą w maju H9-35 (z niego zrobić można ten sanitarny dla bodajże Libii).
 10. On ma tak dziwnie płasko na pyszczku, a jakby chcieć tego zrobić to chyba cała maska do wymiany?
 11. Ja się cieszę że będzie w 1:72, niestety ta wersja nie była nigdy używana w pogotowiu. Ale taka Nysa 522 to by dopiero była atrakcja.
 12. Wiecie co, nie wiem czy się przeproszę z tematem ale chyba powoli tak. Póki co wrzucam tylko ten fascynujący wywiad: http://www.trucks-machines.pl/samochody-ciezarowe/historia/947-autobusowe-ambulanse
 13. Dzień dobry, Poszukuję gretingów, kół sterowych busol czy lamp w skali 1:72. Jest jakiś sklep z takimi detalami?
 14. Z ważnych modeli to teraz jest Autosan H10 a w maju będzie H9-35. Jakby ktoś wiedział gdzie kupię jeszcze H10 to bardzo proszę o kontakt, bo się spóźniłem a brakuje mi na sanitarny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.