Jump to content

kret69

Members
 • Content Count

  871
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Trójmiasto
 • Interests
  MEDEVAC i sprzęt medyczny - od starożytności po przyszłość, 1:72.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Od zawsze niedostępny na magazynie. ☹️
 2. "Gonna tell Aunt Mary 'bout Uncle John He claims he has the music But he has a lot of fun Oh baby Yes baby Wooh baby Havin' me some fun tonight, yeah" "Redbird 22" to kryptonim fikcyjnej maszyny CIA w "pewnej republice południowoamerykańskiej" która dostarczyła zespół majora "Dutch'a" Schaeffaera najpierw do bazy wypadowej a potem do dżungli na "niewłaściwą stronę granicy". Kto oglądał "Predatora" ten wie jak to się skończyło. 😉 Model to Aeroplast/MisterCraft. Kolory takie a nie inne bo po pierwsze - w samej scenie otwierającej film były dwie maszyny w dwóch kolorach, po drugie w scenie lotu nad dżunglą światło było tak dziwne, że kolor filmowego UH-1 jest dla mnie do tej pory zagadką - raz czarny, raz zielony/oliwkowy. Dlatego wybrałem ciemnozielony i zero oznaczeń, bo wiadomo, tajna misja, CIA, te sprawy. Bardzo przepraszam za drobinki - nie mam zielonego pojęcia jak je wykurzyć (nomen omen).
 3. Jak na "saute" i na pierwszy raz wyszło całkiem znośnie. Co do malowania to się nie wypowiadam ale kabina do podszpachlowania w miejscu łączenia. Ja tam jestem wiernym fanem MisterCrafta. Tylko trochę mnie zawiedli ostatnimi zapowiedziami - nie ma UH-1 z kalkami MEDEVAC. A swoją drogą ciekawi mnie, dlaczego w tym komplecie Lynxa nie ma tych nowych łopat (wygiętych na końcu). Plastyk ma je w ofercie na osobnej ramce do tego modelu malowanego na biało z UN. Te łopaty powinny być chyba standardem np. dla maszyn w Afganistanie w Helmand, ale Mistercraft dając malowanie do tych maszyn dodaje stare łopaty.
 4. Jeśli "pora odpocząć od Spitfire'ów" to co teraz? coś sci-fi? Bardzo ładne modele.
 5. Nawet kratownicowy ogon do Bell'a 47 jest od nich nie do zdobycia. A mieli gotowy drukowany 3D.
 6. Przepiękny. Miał dodane blaszki, czy to tylko plastik?
 7. Dzień dobry, Daleki strzał, ale może ktoś chciałby zrobić wersję inną niż ta której ja poszukuję? Mam na wymianę kalkomanie od Revella AH-1G, dokładnie te : Zaś poszukuję kalkomanii Special Hobby do tej dokładnie wersji: Z tego zestawu: https://www.mojehobby.pl/products/AH-1G-Cobra-Marines-1-72.html Ktoś poratuje?
 8. A myślałeś kiedyś, żeby spróbować sił ze skalą np. 1:72 i zrobić dioramę ze śmigłowcem? Albo ze skalą 1:285 - 1:300 i zrobić jakąś sekcję samej elektrowni?
 9. Zawartość obu pudełek zobaczysz na stronie sklepu mojehobby.pl. Zawartości MisterCrafta nie zobaczysz, ale o ile kojarzę jest to przepak Smer'a: https://www.mojehobby.pl/products/LAGO-TALBOT.html To nie moja skala ani tematyka, więc trudno mi powiedzieć czy to jest aż tak dramatyczna jakość, żeby nie poświęcić tych 20 PLN na naukę. MisterCraft ma znacznie gorsze produkty (np. UH-1 ) z których ciągle można próbować coś wyciągnąć jak się chce bawić. Gdybym chciał się pouczyć, kupiłbym Smer'a / MisterCrafta. Edytka: kjp_a_man mnie ubiegł.
 10. No niestety trochę tak to wygląda. Trudno się mówi, będę walczyć z tematem.
 11. Zakładam ten wątek nie tyle żeby się chwalić, bo nie ma czym, ale żeby się poradzić. Postanowiłem rewitalizować stary modelik RUCHu z lat osiemdziesiątych. W zasadzie miałem tylko niekompletne nadwozie, więc je naprawiłem, odlałem i pracowałem na odlewie (bo plastik oryginału łamie się przy byle nacisku). Dokładnie to ten element w tle: Dodałem burty bo w oryginale nie są kompletne, wnętrze i używając części od Warszawy M20 z Military Wheels (o dziwo, pasują) próbowałem zrobić podwozie. Powinienem był zrobić ramę od podstaw, ale nie byłem pewien jak to wyjdzie: Dodałem drzwi. Dużym błędem było nieuwzględnienie klapy silnika, zamiast tego postanowiłem tylko pocieniować oryginalny element bo mi się wydawał przyzwoity. Największym koszmarem było oszklenie, zwłaszcza przednie szyby. Efekt na teraz jest taki: Co mogę zmienić lub poprawić?
 12. Na chwilę obecną wygląda to tak. Dorobiłem wycieraczki, wykańczam podstawkę. Dwie figurki ładujące nosze czekają na pomalowanie. Nie bardzo wiem co jeszcze mogę poprawić.
 13. Niesamowity. Też oglądam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.