Jump to content

kret69

Members
 • Content Count

  864
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Trójmiasto
 • Interests
  MEDEVAC i sprzęt medyczny - od starożytności po przyszłość, 1:72.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry, Daleki strzał, ale może ktoś chciałby zrobić wersję inną niż ta której ja poszukuję? Mam na wymianę kalkomanie od Revella AH-1G, dokładnie te : Zaś poszukuję kalkomanii Special Hobby do tej dokładnie wersji: Z tego zestawu: https://www.mojehobby.pl/products/AH-1G-Cobra-Marines-1-72.html Ktoś poratuje?
 2. A myślałeś kiedyś, żeby spróbować sił ze skalą np. 1:72 i zrobić dioramę ze śmigłowcem? Albo ze skalą 1:285 - 1:300 i zrobić jakąś sekcję samej elektrowni?
 3. Zawartość obu pudełek zobaczysz na stronie sklepu mojehobby.pl. Zawartości MisterCrafta nie zobaczysz, ale o ile kojarzę jest to przepak Smer'a: https://www.mojehobby.pl/products/LAGO-TALBOT.html To nie moja skala ani tematyka, więc trudno mi powiedzieć czy to jest aż tak dramatyczna jakość, żeby nie poświęcić tych 20 PLN na naukę. MisterCraft ma znacznie gorsze produkty (np. UH-1 ) z których ciągle można próbować coś wyciągnąć jak się chce bawić. Gdybym chciał się pouczyć, kupiłbym Smer'a / MisterCrafta. Edytka: kjp_a_man mnie ubiegł.
 4. No niestety trochę tak to wygląda. Trudno się mówi, będę walczyć z tematem.
 5. Zakładam ten wątek nie tyle żeby się chwalić, bo nie ma czym, ale żeby się poradzić. Postanowiłem rewitalizować stary modelik RUCHu z lat osiemdziesiątych. W zasadzie miałem tylko niekompletne nadwozie, więc je naprawiłem, odlałem i pracowałem na odlewie (bo plastik oryginału łamie się przy byle nacisku). Dokładnie to ten element w tle: Dodałem burty bo w oryginale nie są kompletne, wnętrze i używając części od Warszawy M20 z Military Wheels (o dziwo, pasują) próbowałem zrobić podwozie. Powinienem był zrobić ramę od podstaw, ale nie byłem pewien jak to wyjdzie: Dodałem drzwi. Dużym błędem było nieuwzględnienie klapy silnika, zamiast tego postanowiłem tylko pocieniować oryginalny element bo mi się wydawał przyzwoity. Największym koszmarem było oszklenie, zwłaszcza przednie szyby. Efekt na teraz jest taki: Co mogę zmienić lub poprawić?
 6. Na chwilę obecną wygląda to tak. Dorobiłem wycieraczki, wykańczam podstawkę. Dwie figurki ładujące nosze czekają na pomalowanie. Nie bardzo wiem co jeszcze mogę poprawić.
 7. Niesamowity. Też oglądam.
 8. W samym autobusie zostało jakieś brudzenie, na które nie mam pomysłu oraz wycieraczki. Bo pierwszy Autosan z serii miał je odlane z szybami. Drugi ma je już osobno. Zrobiłem też przymiarkę na tworzonej podstawce. Naszło mnie, że skoro cały ówczesny system przygotowywał się do obrony cywilnej na czas wojny nuklearnej, to te betonowe przystanki PKSu jak najbardziej nadawały by się na punkt zbierania rannych (CCP). Nałożę mu jakąś płachtę z czerwonym krzyżem na dach i wstawię rannych i personel, jak już skończę ławeczki i kosze na śmieci. Na razie czekam aż farba wyschnie żeby zacząć tam sadzić jakąś trawę.
 9. kret69

  FSC Żuk

  Ja chciałem tylko zaprotestować, że jeśli za model samochodu dostawczego mam płacić tyle co za model C-130 to brak takich elementów nie jest już drobiazgiem. 😉 Jak mam sobie dorabiać to proszę o cenę na poziomie 20 PLN.
 10. Uwielbiam kobiece ciało i zawsze chętnie na nie patrzę jak się eksponuje ale w tej konkretnej sytuacji mam ochotę zapytać : "co Ty babo robisz, zabierz łeb spod maski jak chcesz się opalać!" 😉 Tank Models ma z kolei w ofercie takie seksownie eksponowane mechaniczki. W skali 1/72.
 11. kret69

  FSC Żuk

  Pytanie, skąd mogę zamówić te piękne blaszki? FPW ma jakąś stronę, sklep?
 12. kret69

  FSC Żuk

  Jako nie-specjalista pytam - jakie tam są babole? Bo mi trochę nie pasuje średnica kół, ale mogę się mylić. A sam bardzo się czaję na zrobienie wersji sanitarnej.
 13. kret69

  FSC Żuk

  Jeżu jakie to piękne. Oglądam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.