Jump to content

kret69

Members
 • Content Count

  878
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kret69

 1. Cudo. A maszyna piękna, zwłaszcza jak się powoli wychładzasz w wodzie. ?
 2. kret69

  Kora buku

  Vallejo Mica Flake Gel nada się na taką teksturę?
 3. Technika którą możesz chcieć wygooglować nazywa się "object source lighting", robiona zarówno aerografem jak i pędzlem. Nie znam się na tym zupełnie więc nie podam sprawdzonego linka do tutoriala ale po prostu wpisz to i zacznij szukać. Jest tego bardzo dużo.
 4. GPM ma spory wybór, ja od nich brałem. https://sklep.gpm.pl/akcesoria/fototrawione/bulaje
 5. Od zawsze niedostępny na magazynie. ☹️
 6. "Gonna tell Aunt Mary 'bout Uncle John He claims he has the music But he has a lot of fun Oh baby Yes baby Wooh baby Havin' me some fun tonight, yeah" "Redbird 22" to kryptonim fikcyjnej maszyny CIA w "pewnej republice południowoamerykańskiej" która dostarczyła zespół majora "Dutch'a" Schaeffaera najpierw do bazy wypadowej a potem do dżungli na "niewłaściwą stronę granicy". Kto oglądał "Predatora" ten wie jak to się skończyło. ? Model to Aeroplast/MisterCraft. Kolory takie a nie inne bo po pierwsze - w samej scenie otwierającej film były dwie maszyny w dwóch kolorach, po drugie
 7. Jak na "saute" i na pierwszy raz wyszło całkiem znośnie. Co do malowania to się nie wypowiadam ale kabina do podszpachlowania w miejscu łączenia. Ja tam jestem wiernym fanem MisterCrafta. Tylko trochę mnie zawiedli ostatnimi zapowiedziami - nie ma UH-1 z kalkami MEDEVAC. A swoją drogą ciekawi mnie, dlaczego w tym komplecie Lynxa nie ma tych nowych łopat (wygiętych na końcu). Plastyk ma je w ofercie na osobnej ramce do tego modelu malowanego na biało z UN. Te łopaty powinny być chyba standardem np. dla maszyn w Afganistanie w Helmand, ale Mistercraft dając malowanie do tych maszyn d
 8. Jeśli "pora odpocząć od Spitfire'ów" to co teraz? coś sci-fi? Bardzo ładne modele.
 9. Nawet kratownicowy ogon do Bell'a 47 jest od nich nie do zdobycia. A mieli gotowy drukowany 3D.
 10. Przepiękny. Miał dodane blaszki, czy to tylko plastik?
 11. Dzień dobry, Daleki strzał, ale może ktoś chciałby zrobić wersję inną niż ta której ja poszukuję? Mam na wymianę kalkomanie od Revella AH-1G, dokładnie te : Zaś poszukuję kalkomanii Special Hobby do tej dokładnie wersji: Z tego zestawu: https://www.mojehobby.pl/products/AH-1G-Cobra-Marines-1-72.html Ktoś poratuje?
 12. A myślałeś kiedyś, żeby spróbować sił ze skalą np. 1:72 i zrobić dioramę ze śmigłowcem? Albo ze skalą 1:285 - 1:300 i zrobić jakąś sekcję samej elektrowni?
 13. Zawartość obu pudełek zobaczysz na stronie sklepu mojehobby.pl. Zawartości MisterCrafta nie zobaczysz, ale o ile kojarzę jest to przepak Smer'a: https://www.mojehobby.pl/products/LAGO-TALBOT.html To nie moja skala ani tematyka, więc trudno mi powiedzieć czy to jest aż tak dramatyczna jakość, żeby nie poświęcić tych 20 PLN na naukę. MisterCraft ma znacznie gorsze produkty (np. UH-1 ) z których ciągle można próbować coś wyciągnąć jak się chce bawić. Gdybym chciał się pouczyć, kupiłbym Smer'a / MisterCrafta. Edytka: kjp_a_man mnie ubiegł.
 14. No niestety trochę tak to wygląda. Trudno się mówi, będę walczyć z tematem.
 15. Zakładam ten wątek nie tyle żeby się chwalić, bo nie ma czym, ale żeby się poradzić. Postanowiłem rewitalizować stary modelik RUCHu z lat osiemdziesiątych. W zasadzie miałem tylko niekompletne nadwozie, więc je naprawiłem, odlałem i pracowałem na odlewie (bo plastik oryginału łamie się przy byle nacisku). Dokładnie to ten element w tle: Dodałem burty bo w oryginale nie są kompletne, wnętrze i używając części od Warszawy M20 z Military Wheels (o dziwo, pasują) próbowałem zrobić podwozie. Powinienem był zrobić ramę od podstaw, ale nie byłem pewien jak to wyjdzie: Dodał
 16. Na chwilę obecną wygląda to tak. Dorobiłem wycieraczki, wykańczam podstawkę. Dwie figurki ładujące nosze czekają na pomalowanie. Nie bardzo wiem co jeszcze mogę poprawić.
 17. W samym autobusie zostało jakieś brudzenie, na które nie mam pomysłu oraz wycieraczki. Bo pierwszy Autosan z serii miał je odlane z szybami. Drugi ma je już osobno. Zrobiłem też przymiarkę na tworzonej podstawce. Naszło mnie, że skoro cały ówczesny system przygotowywał się do obrony cywilnej na czas wojny nuklearnej, to te betonowe przystanki PKSu jak najbardziej nadawały by się na punkt zbierania rannych (CCP). Nałożę mu jakąś płachtę z czerwonym krzyżem na dach i wstawię rannych i personel, jak już skończę ławeczki i kosze na śmieci. Na razie czekam aż farba wyschnie żeby zacząć tam sad
 18. kret69

  FSC Żuk

  Ja chciałem tylko zaprotestować, że jeśli za model samochodu dostawczego mam płacić tyle co za model C-130 to brak takich elementów nie jest już drobiazgiem. ? Jak mam sobie dorabiać to proszę o cenę na poziomie 20 PLN.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.