Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 9/1 późny famo z dźwigiem


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

Produkt trumpetera, skala 1/72.

Jakiś czas temu zamieściłem inbox, teraz czas na prawie gotowy model.

Pod sam koniec prac porobiłem nieco fotek, chciałbym się spytać o opinie, uwagi.

 

Po pomalowaniu i po filtrach, przed washem, obtarciami, pigmentami...

famo%200008.JPG

 

I po wypuszczeniu do piaskownicy ;)

PICT0030.JPG

 

PICT0007.JPG

 

PICT0008.JPG

 

PICT0017%202.JPG

 

PICT0023.JPG

to samo zdjęcie nieco podbarwione, aby lepiej pokazać obicia i inne niedoróbki ;)

PICT0026%202.JPG

 

PICT0035.JPG

 

PICT0036.JPG

 

PICT00038.JPG

 

Modelik sklejało się dość miło, choć spora ilość szczegółów wymaga spowolnienia prac i zastanowienia się co i jak połączyć.

Od siebie dodałem położoną przednią szybę, zabezpieczoną chusteczką,

wymieniłem ograniczniki na błotnikach, lekko podrasowałem elementy dźwigu, puściłem podwójną pętlę na haku dźwiga (co niestety nie wygląda najładniej, ale jest bliższe oryginałowi. Linka dźwigu jest ze zwykłej nitki, akurat mam taką, która fajnie klei sie do plastiku i usztywnia, zwykłym klejem chematicu.

Producent nie dodaje żadnych kalkomanii, źródeł nad którymi można by się wzorować jest niewiele (przejrzałem nuts&bolts, history file i jeszcze kilka innych źródeł) - więc tutaj zaszalałem. Malowanie jest ogólnie piaskowe z nałożonymi zielonymi wężykami. Kalkomanie z hasegawy, pogięte tablice rejestracyjne z kawałka papieru usztywnionego klejem chematic, napis "Klara" z zestawu C7P mirage.

 

Zielony dość mocno zniknął pod kurzem i pod filtrami. Obicia robiłem kawałeczkiem gąbeczki, niestety wszelkie próby uzyskania zadrapań spełzły na niczym, i ich tutaj nie zamieściłem zbyt wiele.

Model nie miał klasycznego washa, lecz punktowy wash z rozcieńczonej czarnej pactry i z brązu van dyke zmieszanego z heksanem i terpentyną.

 

Przede mną dodanie stabilizatorów, poprawienie opon (widać ślady łaczenia form na prawej oponie) jak i ich lepsze pomalowanie, dodanie tylnych świateł, poprawienie chłodnicy silnika (zmiana koloru na czarny).

 

Jeśli ktoś się w tej chwili zmaga z tym modelikiem, i chciałby dodać kilka ładnych szczegółów od siebie, to mogę polecić kilka rzeczy których mi się już nie chciało robić.

 

Większe zdjęcia na mojej galerii w picasie: http://picasaweb.google.com/mnowogro/InboxSdKfz91#5249725703500907874

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny, tylko trzeba chyba hak poprawić, żeby jakoś pionowo wisiał... bo to ciężki był element i na wietrze nie powiewał. prawa lampa minimalnie krzywo. poza tym smakowitość. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa lampa minimalnie krzywo.

Wiedziałem, że ktoś to napisze. Otóż to jest krzywa osłona na lampę, a nie lampa ( klosz). Osłona to nic innego jak można napisać pokrywka, która jak została nierówno włożona przez soldata to była krzywo założona.

Co do samego modelu to jestem pod wrażeniem. Szczególnie, że to skala 1:72. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak będzie może docelowo czymś obciążony, i wtedy przestanie sprawiać wrażenie wiszenia na zwichrowanej lince.

Rzeczywiście, prawy błotnik i prawa lampa nieco krzywe - zobaczymy co da się zrobić.

 

Dzięki chłopaki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.