Skocz do zawartości

MiniArt 35336 StuG III Ausf. G - Alkett Prod.


Luck82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poniżej kilka zdjęć mojej interpretacji dla Stug III Ausf. G. Zależało mi przede wszystkim, aby model fajnie prezentował się na półce, nawet jeśli nie do końca jest on zgodny z oryginałem. Model inspirowany pomysłem od MiniArt. Figurki MiniArt 35363, dodatki MiniArt 35629.

 

 

 

Edytowane przez Luck82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pyta kolega wyżej.

Łatwiej byłoby wrzucić nawet dwa/trzy zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek oczekiwał pytań na temat modelu a poczuł się jak na sesji zdjęciowej lub u fotografa. Dajcie mu szansę , to ktoś początkujący.

Edytowane przez bulik58
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał B napisał:

Spytam z ciekawości, czy nie można było wrzucić tego wszystkiego w jednym poście, tylko potrzebne było aż 12?

Pewnie można było, nie mniej jedyna forma w jakiej byłem w stanie to wrzucić dziś do galerii, to właśnie osobne posty. Była to zapewne kwestia wyzwań technicznych u mnie, ale inaczej nie byłem w stanie tego dziś zrobić pomimo wielu prób. Nie mniej szukam rozwiązania jak to robić efektywniej na przyszłość.

 

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Człowiek oczekiwał pytań na temat modelu a poczuł się jak na sesji zdjęciowej lub u fotografa.

coś w tym jest… 😉 dlatego bardzo długo zbierałem się, zanim zdecydowałem się wrzucić pierwsze zdjęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wygląda całkiem fajnie. Wyglądałby jeszcze lepiej gdyby kolory i sposób malowania kamuflażu  odpowiadały temu co producent pokazał na wzorcowym zdjęciu. Ta żółć i zieleń zupełnie nie wyglądają stugowato. Dawaj następne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luck82 napisał:

coś w tym jest… 😉 dlatego bardzo długo zbierałem się, zanim zdecydowałem się wrzucić pierwsze zdjęcia.

Nie ma co się przejmować , następnym razem będzie lepiej, w razie problemów zapytaj otwarcie na forum, ktoś na pewno ci pomoże, 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WPR napisał:

Wyglądałby jeszcze lepiej gdyby kolory i sposób malowania kamuflażu  odpowiadały temu co producent pokazał na wzorcowym zdjęciu. Ta żółć i zieleń zupełnie nie wyglądają stugowato.

Co do kolorystyki, pierwotnie użyte były przeze mnie polecone mi do tego modelu w sklepie modelarskim farby od Model Color w kolorach German Yellow 70.806 i Olive Green 70.967. Natomiast uzyskany odcień German Yellow na modelu to było jakieś nieporozumienie, pomimo położenia kilku warstw, stąd też, model przemalowałem na kolor piaskowy Revella 16 matt, który miałem pod ręką. Aby nie ryzykować też już użycia Olive Green od Model Color, użyłem również zielonej farby Revella, z którymi pracowałem do tej pory i wiem jakich efektów się spodziewać. Stąd taki odcień czołgu😉. Jeśli chodzi o kamuflaż, opierałem się na instrukcji obsługi i malowaniu dla 1st Company Pz. Abt. „Rhodos” oraz dla Bulgarian 1st Assault Gun Batallion, jeśli chodzi o szary kolor lufy. Zależało mi, aby mieć jeszcze jakiś dodatkowy kolor na czołgu. Co do ewentualnych miękkich przejść pomiędzy kolorami kamuflażu, to cały model jest malowany pędzlami, gdyż nie posiadam aerografu i na razie wszystkie modele maluję właśnie pędzlami, więc na chwilę obecną jest to jeszcze poza moim zasięgiem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Człowiek oczekiwał pytań na temat modelu a poczuł się jak na sesji zdjęciowej lub u fotografa.

 

Spytam zatem, gdzie jest Twoje pytanie na temat modelu, bo go nie widzę? Widzę natomiast, że bardzo chętnie komentujesz wpisy innych użytkowników :haha:

 

...a co do modelu, to dlaczego odwrotnie założyłeś gąsienice? Zgaduję, że zwykłe przeoczenie😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Rafał B napisał:

...a co do modelu, to dlaczego odwrotnie założyłeś gąsienice? Zgaduję, że zwykłe przeoczenie😎

Dokładnie, ale zauważyłem to na samym końcu, gdy je przykleiłem już kropelką do kół, więc nie chciałem już  demolować modelu.

Edytowane przez Luck82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafał B napisał:

 

Spytam zatem, gdzie jest Twoje pytanie na temat modelu, bo go nie widzę? Widzę natomiast, że bardzo chętnie komentujesz wpisy innych użytkowników :haha:

 

...a co do modelu, to dlaczego odwrotnie założyłeś gąsienice? Zgaduję, że zwykłe przeoczenie😎

A dlaczego miałbym to pytanie zadać mógłbyś mi podać powód ? Bo przecież twoje ,, pytanie ,, też nie ma nic wspólnego z samym modelem.  Forum jest ogólne i dostępne dla wszystkich a nie dla wybrańców i każdy się może wypowiedzieć o ile ta wypowiedz jest konstruktywna i nie obraża innych osób . Jeśli masz na ten temat inne zdanie to powinieneś to zaznaczyć przy swoich wpisach ,  . Tak bardzo poczułeś się urażony moją uwagą ?  Trudno postaram się z tym żyć  ale przyznam szczerze że na przeprosiny nie masz co liczyć.

Edytowane przez bulik58
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, bulik58 napisał:

Najlepiej zawsze poszukać w sieci materiałów na interesujący cię temat , wtedy masz możliwość porównania . Poniżej masz info o tym oddziale

 Pz. Abt. „Rodos

DziękiDo tej pory składając modele,

były to wszystko wersje pudełkowe, bez głębszego reaserch’u. Skupiałem się raczej na samym złożeniu i pomalowaniu, ewentualnej lekkiej waloryzacji i weatheringu, jako forma relaksu w czasie wolnym i resetu po pracy i innych codziennych obowiązkachAle nie ukrywam, że od jakiegoś czasu chodzi za mną, aby trochę mocniej zaangażować się w pracę nad modelem i stąd właśnie decyzja, aby pokazać dotychczasową twórczość i zacząć korzystać z nieograniczonej i nieocenionej wiedzy oraz doświadczenia forumowiczów.

 

Edytowane przez Luck82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy które wypuszczają zestawy modeli często dołączają wzory malowań, kalkomanii do pojazdów które nie mają wiele wspólnego z zawartością pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.