Skocz do zawartości

T-34/85 mod. 1944 Dragon 6319 1:35


WPR

Rekomendowane odpowiedzi

Świadom swoich win i niedopatrzeń poniżej zamieszczam zdjęcia skończonego modelu wraz z podstawką. 

 

Szczegółową listę przewin znaleźć można w warsztacie.

 

Sam model i podstawka był dla mnie polem testowania nowych technik. Przede wszystkim pierwszy raz udało mi się tutaj jako-tako zlutować blachy fototrawione oraz wykonać zbiorniki z blachy miedzianej od podstaw. Duża w tym zasługa szczegółowego opisania tych technik w książce Adama Wildera. Drugim nowym obszarem było wykonanie wody z żywicy co również nie  zakończyło się katastrofą. Oczywiście widać, że całość sposobu przedstawienia brzegu była mocno inspirowana filmem Night Shift.

 

Ponieważ z poprzedniego modelu dragona udało mi się skompletować prawie całą dodatkową wersję wieży a'la 1941 wpadłem na pomysł, którego nigdy głośno nie został wypowiedziany, że zrobię winietkę "od Barbarosy od Bagrationa". Czyli pozostałość zniszczonego T34/76 i nacierający T34/85.

 

Musiałem więc zrobić pojazd z połowy 44. Oznaczenie jest chyba ok, ale dobrany do niego model pojazdu już niekoniecznie. Tak to jest gdy działa się w sposób chaotyczny i najpierw się kupi model a potem dorabia do niego ideologię.

 

Myślę, że cała ta idea ma wiele luk. Na przykład, w jaki sposób wieża znalazła się tam a nie gdzie indziej i czemu leżała tam przez 3 lata, że zapewne desant powinien mocnej się trzymać czołgu i pewnie jeszcze inne które nie przychodzą mi do głowy. 

 

Zapraszam do krytykowania. ale ostrzegam, że nie mam wiele na swoją obronę. :D

 

Dziękuję i pozdrawiam

Tomek

 

PS. widzę teraz, że trochę się zakurzył od wożenia po wsiach.

 

4.thumb.jpg.d6dbed0878f41d42c968100f564d08b0.jpg3.thumb.jpg.b7f54a0c5a4cf83cc1a9319e088c284a.jpg2.thumb.jpg.f5015a86b948fbd7977c8ec32720028e.jpg1.thumb.jpg.b0b03654b92e91732226aa2131111fc8.jpg

 

 

10.thumb.jpg.c597dd7d715b9587769ec092b77cfe0f.jpg9.thumb.jpg.ce5e10965b3cfdb7e9a792247b9fec60.jpg8.thumb.jpg.2607b43700711c6de31ffda40feef2ce.jpg7.thumb.jpg.215e49f492382d1702789dc767812dea.jpg5.thumb.jpg.cd75308a39bb34fe357a5d75415414d2.jpg

 

6.thumb.jpg.f12d796556951e71f22bdbdd89fff3cc.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali inni. Model fajny, ładnie zrobione blachy wcześniej..za to szacun bo wyszło mega welding time😃💪. Takiej winetki i poziomu wykonania " brak skila w diorach u mnie" to by się przydała taka mi podstawka.            Krótkie podłożę, ale jak nie przyklejony to na początku go można dać-wata kurz imitacja z tyłu pojazdu np.                    Widać zajawkę blachowo wilderowo-zbiorniki paliwa, a żywiczne zauważyć można te korzenie i brzeg-inspiracja wujka szifta, jak wspomniałeś.         Desant trochę lewituje-dwóch panów z prawej burty, bo ciężko by było się utrzymać w takich pozach,na skraju pojazdu-"stan umysłu , jadąc z flachą w ręku na odwagę" to jeszcze zrozumiem🤣 . Chyba,że mają bloczki-karabińczyki na pasie i asekuracja przez uchwyty relingi by były🤣.                             Comandier wiatr w czapę-to uszy jak królik🤣. Ładne kolorki, czysto nie rdzawo cóż..jak pisałem pojazd dopiero co wjechał w teren. Modulacja fajna bazy, a szosą suchą- przy tych żywych kolorkach, grunt robi robotę.      Kierowca ja sem netoperek na echolokację jeździ- wizjery patrzałki są..to pewnie na ślepo i tak. Akustyk, producent w jednym nasłu:bip:ąc pracę czołgu🤣. Wykon dla mnie rewelka.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak! Szczegóły szczegółami, ale ogólna kompozycja, klimat, dynamika, smaczki i wreszcie odbiór całości jest smakowity i to bardzo. Zanim wrzuciłeś pierwsze zdjęcia do warsztatu widziałem twój model na pierwszych relacjach z Babaryby i od razu przykuł moją uwagę. Gratulacje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.