Jump to content

Vallejo still water effects


Recommended Posts

Trochę go poużywałem i co do wydajności jest tak:

Trzeba wylewać cienkie warstwy, bo diabelnie się kurczy i robią się straszne meniski wklęsłe. Przy cienkich warstwach zresztą i tak to widać. Ponieważ się kurczy, jest strasznie niewydajny. Jak chcesz zrobić coś "głębszego" można zastosować prosty myk wypełniając większość zbiornika na płasko "wypełniaczem zasadniczym" czyli gipsem itp. i malując na kolor wody (zakładam że robimy jakiś zwykły brudny zbiornik w rodzaju jeziorka, stawku czy kanału melioracyjnego). Dopiero potem lejesz w cienkich warstwach Still Water. To diabelstwo jest akrylowo-poliuretanowe, więc możesz je rozcieńczać wodą i barwić akrylami (Vallejo na pewno, nie wiem jak z innymi). Naprawdę kropelkę farby bo będzie nieprzejrzyste. No i pierwszą warstwę zabarw mocniej, następną słabiej, aż ostatnią prawie wcale. Będzie miły efekt.

P.S. Mowa o Still Water.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki panowie, kupilem ten wynalazek ostatnio tak z rozpedu i postanowilem zrobic sobie taki male kaluze. Jak wyschlo na amen (prawie 2 dni schlo) to w srodku nadal biale jest a na gorze wyglada fajnie (taka mokra kaluza). Mam w planie wieksze jeziorko i zastanawialem sie jak to zrobic zeby gralo.

Reggy-dzieki za wyczerpujaca odpowiedz sproboje rozczienczyc z woda, jakies konkretne proporcje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.