Skocz do zawartości

Kawanishi Type 2 H8K2 Emily 1:72 Hasegawa


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam in-box znanej japonskiej lodzi latajacej z okresu II wojny swiatowej. Model zapowiada sie ciekawie. Nie mam wiekszych zastrzezen (moze dlatego, ze napalilem sie na ten model i jestem gotowy wiele mu wybaczyc). Na pierwszy rzut oka widac ze to stary model. W miejscach gdzie ma byc Hinomaru nie ma nitow (prawdopodobnie, zeby ulatwic nalozenie kalek - wtedy nie bylo jeszcze Micro Solu ). Jesli jestescie w stanie (tak jak ja) wybaczyc te "gole" placki, to pewnie liczne jamy skurczowe Was zmartwia (tak jak mnie). Traktorek, ktory jest w zestawie na pierwszy rzut oka nie trzyma skali. Nie jestem tego pewien, bo nie widzialem jeszcze zadnych zdjec tego wehikulu, ale wydaje sie za duzy. Na razie obarczony jest "wotum nieufnosci"... Podaje tez link do anglojezycznej recenzji, w ktorej jest troche wiecej...

 

Nie wiem dlaczego, ale w modelu ktory kupilem ktos pocial wypraski na mniejsze kawalki. Niczego jednak nie brakuje.

 

DSC00815.jpg

 

th_DSC00817.jpg th_DSC00818.jpg th_DSC00819.jpg th_DSC00820.jpg th_DSC00821.jpg th_DSC00822.jpg th_DSC00823.jpg th_DSC00824.jpg th_DSC00825-1.jpg th_DSC00826-1.jpg th_DSC00829-1.jpg th_DSC00830-1.jpg th_DSC00837-1.jpg th_DSC00831.jpg th_DSC00832.jpg th_DSC00833.jpg th_DSC00834-1.jpg th_DSC00835-1.jpg th_DSC00836-1.jpg th_DSC00838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale w modelu ktory kupilem ktos pocial wypraski na mniejsze kawalki. Niczego jednak nie brakuje

Ja tak miałem w swoim H6K Mavis. Może to ze względów bezpieczeństwa przy wysyłce? W końcu pudło jest spore i dość giętkie, więc jeżeli wypraska by je szczelnie wypełniała mogła by się złamać. Wiadomo na pocztach i lotniskach z paczkami się nie cackają

 

A model na pewno ciekawy i jak na razie bez alternatywy (ciekawe czy się w końcu doczekamy zupełnie nowej wersji wypuszczonej przez Hasegawę? Zresztą to samo pytanie dotyczy Mavis'a). Sam go jeszcze nie mam (przy robieniu zakupów zawsze znajdzie się coś co wypycha biedną Emilkę z koszyka), ale już niedługo być może znajdzie się w moich rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh, nie bardzo... Na prosbe Lorda Disneylanda in-box zrobilem najszybciej jak sie dalo. Zazwyczaj in-boxy robie w pracy przy duzo lepszym oswietleniu. Tym razem jednak moim jedynym oswietleniem byla jazeniowka lampy z lupa. Pstrykalem swoim telefonem SE K850i i musze przyznac, ze jeszcze tego aparatu nie opanowalem (chyba latwiej i lepiej pstrykalo sie SE K750i). Jak bede mial okazje zabrac model do pracy, to pstrykne lepsze zdjecia... (Acha z tego samego powodu nie zrobilem jeszcze galerii mojego Mesia. W domu ciemno, na dworzu ponuro...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z pustymi miejscami na hinomaru dość niesamowity, zresztą tak jak i ten ciągnik . W sumie ten model to spory kawał plastiku... Nity chyba są w tych starszych modelach Hasy regułą, prawda? Pierwsze 4 rysunki montażowe - killer! Wygląda na to , że czeka cię kawał roboty. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Pewnie nie predko zabiore sie na ten "okaz". A to przede wszystkim z braku miejsca... Jak juz na stale gdzies osiade to rzuce sie na te "kaszaloty przestworzy". Na razie jednak bede cwiczyl umiejetnosci na znacznie mniejszych hydroplanach... Moj biedny szwagier juz teraz nie moze obrocic sie we wlasnym pokoju (wyslalem do niego na przechowanie caly swoj modelarski magazyn). Zeby tego bylo malo wciaz kupuje nowe modele tyle tylko ze w mniejszej skali - w 1/72...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.