Jump to content

Krawędź natarcia


Recommended Posts

Chciałbym zapytać jakie macie patenty na maskowanie krawędzi natarcia w samolotach. Maluję aerografem od niedawna i ograniczałem kolory w tym newralgicznym miejscu taśmą maskującą, ale efekty były różne. Generalnie chodzi mi o to , że taśma nie bardzo ma się do czego przykleić , więc to taka partyzantka bardziej niż praca:) Pytam więc bardziej doświadczonych jak to się robi.

Link to comment
Share on other sites

Ja to zaklejam właśnie taśmą i jestem baaardzo zadowolony z efektu. To jedyne wyjście przy ostrych przejściach kolorów. Przy łagodnych przyklejasz taśmę n płasko do dolnej lub górnej pow. skrzydła tak żeby przy natarciu odstawała. Malujesz pod odpowiednim kątem i masz fajne, rozmazane przejście barw.

Link to comment
Share on other sites

Ja to zaklejam właśnie taśmą

A jak konkretnie to robisz? W moim przypadku wygląda to tak, że niezależnie od szerokości taśma przykleja się mniej lub bardziej do dolnej (jaśniejszej) powierzchni płata za to odkleja się i faluje na samej krawędzi. Skutecznie utrudnia mi to uzyskanie linii podziału dokładnie w połowie.

Link to comment
Share on other sites

bec3cdcfd334ed55.jpg

9a4eab044a2bca2d.jpg

c10d6afe1fd5e5b7.jpg

 

Już spieszę z fotkami. Ppzepraszam, na śmierć zapomniałem :/ więc natarcie maskuję tak i NIC mi się nie odkleja. Przy łukowatym natarciu maskuję tak jak na fotce (statecznik) a spływy też tak jak na fotce. Ew maskuję taśmą 1mm resztę maskolem. Też na którejś fotce widać. Coś niejasnego?

 

Przepraszam jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Ja też przepraszam. Cierpliwość jest cnotą której mi zabrakło.

Właściwie maskowanie robię tak samo. Jednak nie mogę nakleić taśmy dokładnie wzdłuż linii która by mnie satysfakcjonowała. Dodam że dłubię w skali 1:72. Może przyczyna tkwi w tym że chcę załatwić sprawę jednym kawałkiem taśmy od razu? A może to brak wprawy? W każdym razie dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję wziąć coś w 72 i przypomnieć sobie jak to jest, może uda mi się jakoś jeszcze pomóc

 

EDIT:

W sumie żadna filozofia, może używasz, zbyt szerokiej taśmy? To bardzo częsty błąd. Taśma wtedy nie potrafi dostosować się do kształtów i odchodzi. Tak jak ja bym maskował poszczególne elementy. Krawędź natarcia i ster głębokości o w miarę ostrych krawędziach na całym obwodzie.

338996f96501be91.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.