Skocz do zawartości

Krawędź natarcia


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać jakie macie patenty na maskowanie krawędzi natarcia w samolotach. Maluję aerografem od niedawna i ograniczałem kolory w tym newralgicznym miejscu taśmą maskującą, ale efekty były różne. Generalnie chodzi mi o to , że taśma nie bardzo ma się do czego przykleić , więc to taka partyzantka bardziej niż praca:) Pytam więc bardziej doświadczonych jak to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zaklejam właśnie taśmą i jestem baaardzo zadowolony z efektu. To jedyne wyjście przy ostrych przejściach kolorów. Przy łagodnych przyklejasz taśmę n płasko do dolnej lub górnej pow. skrzydła tak żeby przy natarciu odstawała. Malujesz pod odpowiednim kątem i masz fajne, rozmazane przejście barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zaklejam właśnie taśmą

A jak konkretnie to robisz? W moim przypadku wygląda to tak, że niezależnie od szerokości taśma przykleja się mniej lub bardziej do dolnej (jaśniejszej) powierzchni płata za to odkleja się i faluje na samej krawędzi. Skutecznie utrudnia mi to uzyskanie linii podziału dokładnie w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bec3cdcfd334ed55.jpg

9a4eab044a2bca2d.jpg

c10d6afe1fd5e5b7.jpg

 

Już spieszę z fotkami. Ppzepraszam, na śmierć zapomniałem :/ więc natarcie maskuję tak i NIC mi się nie odkleja. Przy łukowatym natarciu maskuję tak jak na fotce (statecznik) a spływy też tak jak na fotce. Ew maskuję taśmą 1mm resztę maskolem. Też na którejś fotce widać. Coś niejasnego?

 

Przepraszam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przepraszam. Cierpliwość jest cnotą której mi zabrakło.

Właściwie maskowanie robię tak samo. Jednak nie mogę nakleić taśmy dokładnie wzdłuż linii która by mnie satysfakcjonowała. Dodam że dłubię w skali 1:72. Może przyczyna tkwi w tym że chcę załatwić sprawę jednym kawałkiem taśmy od razu? A może to brak wprawy? W każdym razie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wziąć coś w 72 i przypomnieć sobie jak to jest, może uda mi się jakoś jeszcze pomóc

 

EDIT:

W sumie żadna filozofia, może używasz, zbyt szerokiej taśmy? To bardzo częsty błąd. Taśma wtedy nie potrafi dostosować się do kształtów i odchodzi. Tak jak ja bym maskował poszczególne elementy. Krawędź natarcia i ster głębokości o w miarę ostrych krawędziach na całym obwodzie.

338996f96501be91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.