Skocz do zawartości

Mass projekt, czyli germańskich "jedynek" kilka


kazio

Rekomendowane odpowiedzi

Mario - jest jak jest, wszystkich spawów nie będę traktował german gray'em, bo i po co? Już je podkreśliłem w inny sposób - a jak się dobrze przyjrzysz, to w miejscach narażonych na przechodzenie przez załogę spawy są poprzecierane do koloru bazowego (to samo na mocowaniach narzędzi - każde ma odpryski farby, wpadniesz to zobaczysz na żywo). Wanna się odcina od nadbudówki i to widać, jednak model jest przed kurzeniem, które to zmieni (a na koła nie wjadę z olejami). Kolor bandaży - jak wyżej. Wcale nie ma dużo zacieków rdzy - z pod osłon wizjerów i nitów na całym modelu jest ich ledwie kilka (ten sam kolor co plamy paliwa). Weź pod uwagę to, że nie umiem robić zdjęć i to, że farba przypominająca rdzę wybijająca spod tych jasnych olejnych to oryginalny kolor Authenticka Testorsa ściemnionego lakierem akrylowym, nie brąz . W ostetecznym rozrachunku model ma być OK dla mnie, nie innych, malowanie jest i tak bardziej odważne od mojej pierwszej jedynki... na czymś trzeba było przetestować nowe techniki.

 

Użyłbym nieco aero

 

Możnaby faktycznie jakąś farbą, zamiast wklepywać pastele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jasne, że Tobie ma się podobać.

Jako dobry kolega nie mogę pozwolić żebyś zrobił coś przeciętnego :-)

Naprawdę za dużo tego brązu...

 

Jeśli mogę coś doradzić:

Ostatnio zrobiłem tak - poszukałem w necie fotek zrobionych figurek.

Wybrałem taką która wydawała mi się najładniejsza.

Potem zrobiłem podobne ujęcia swojej figurki i zestawiłem w komputerze

obok siebie. I co? Moja figurka wyglądała żałośnie...

Pomyślałem tochę i zabrałem się za poprawki.

Okazało się, że jednak można lepiej. po kolejnym zestawieniu byłem już zadowolony.

 

Polecam tę metodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
P.S. Poprawiłem mały błąd merytoryczny - tak jak w "wieżowych" jedynkach, na osłonie prawego wizjera nie powinno być nitów. Znalazłem potwierdzenie tego faktu na zdjęciach archiwalnych i je pościnałem.

 

Ostatnio dość intensywnie przeglądałem fotki.

Dodam, że we wszystkich znanych mi Pz. A i B prawe wizjery (zaznaczam - po przeciwnej stronie niż kierowca) były bez szczelin. Również te z tył kadłuba, jeśli występowały.

Niestety producenci modeli tego nie zauważają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.