Skocz do zawartości

[in-box] Eurofighter EF-2000 Italeri 1:72 (042)


Fallstart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po lekturze in-boxa Eurofightera z Revella postanowiłem dla porównania wrzucić in-boxa modelu w wykonaniu Italeri. Te same wypraski można też spotkać w starszym wydaniu Eurofightera Revella.

 

Model wydany dosyć dawno, o czym świadczy choćby niski numer katalogowy (042) oraz design pudełka. Ale jak na swój wiek potrafi pozytywnie zaskoczyć.

 

Pudełko:

pudelko.jpg

 

Wewnątrz znajdziemy dwie ramki wyprasek z jasnoszarego, typowego dla Italeri tworzywa.

 

inbox1.jpg

inbox2.jpg

 

oraz jedną małą ramkę z oszkleniem

 

inbox4.jpg

 

Kalki są całkiem przyzwoite. Oczywiście z tymi z najnowszego Revella to nie ma co porównywać. Model można wykonać w malowaniu prototypu - dla każdego z czterech państw biorących udział w projekcie. Ciekawe zwłaszcza są oznaczenia skomponowane z czterech symboli państw.

 

kalki.jpg

 

I na koniec małe zbliżenie:

inbox3.jpg

 

Model zakupiłem już dosyć dawno na Allegro, za całkiem nieduże pieniądze. Po dotarciu przesyłki spotkało mnie miłe zaskoczenie. Spodziewałem się raczej prostego modelu, średnio zdetalizowanego. Okazało się, że model ma ładne, delikatne wklęsłe linie podziału blach, sporo szczegółow we wnękach podwozia i kokpicie, możliwość wykonania otwartej owiewki, otwartego przedziału z awioniką za kokpitem, otwartego luku z wysuniętą sondą do tankowania. W prosty sposób można też zrobić oddzielne powierzchnie sterowe.

Ramki całkiem przyzwoite, nie zauważyłem jakichś nadlewek, przesunięć form, czy śladów po wypychaczach.

 

PS. To mój pierwszy in-box na forum, więc proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś takiego. Wlot powietrza to dramat w tym modelu... Nos też średnio pasuje...

 

powodzenia w budowie!

 

Sprawdziłem. Faktycznie wlot powietrza spasowany "nieteges" ale da się coś z tego wyciągnąć. Nos wg mnie pasuje.

 

Do dalszych dyskusji zapraszam wszystkich do wątku warsztatowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.