Skocz do zawartości

Churchil 1/72


Dood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na chwilę obecną model przedstawia się tak:

dsc00643cu8.th.jpgdsc00644ds4.th.jpg

 

Model jest zaszpachlowany, pomalowany na kolor podstawowy a kalkomanie są już nałorzone. Chcę mu zafundować:

-wash brązem van dycka

-suchy pędzel

-sidoluxowanie

-kurzenie suchymi pastelami całości

-brudzenie suchymi pastelami układu wydechowego

 

Wszelkie propozycje i uwagi mile widziane

Pozdrawiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda po nałorzeniu washa:

dsc00656hf3.th.jpgdsc00657ip7.th.jpgdsc00660dm8.th.jpg

 

Chciałbym się zapytać jak wyszedł i co poprawić? Czy jest zbyt mocny czy może być?

Detale (np. liny) nie zostały jeszcze dokończone i czekają do poprawki (wiem, są zachlapane farbą). Zastanawiam się co zrobic z kółkami - gdzieś widziałem coś o malowaniu krawędzi farbką srebrną lub gun metal. Jak dokładnie należałoby to zrobić?

Na teraz to tyle, kolejna odsłona (miejmy nadzieję) wkrótce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie o to mi chodziło

poniżej zamieszczam zdjęcia modelu po wyczyszczeniu i zrobieniu suchego pędzla:

dsc00668ad3.th.jpgdsc00670en6.th.jpgdsc00672ap5.th.jpg

 

Ponownie proszę o ocenę i ewentualne rady co do poprawek.

Mam też pytanie czy po zabezpieczeniu powierzchni modelu sidoluxem efekt dalej bedzie dobrze widoczny?

Wszelkie sugestie mile wiedziane ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej lepiej po tym wycieraniu

 

czy po zabezpieczeniu powierzchni modelu sidoluxem efekt dalej bedzie dobrze widoczny?

 

Wydaje mi się że to nie zbyt dobry pomysł. Model się będzie świecił jak psu... Może spróbuj zabezpieczyć lakierem matowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę podpowiedzieć, to zastosuj lakier matowy Pactry Clear Matt (akryl), albo .. lakieru do włosów, są takie wynalazki, które matują, ale bardzo delikatnie, schnie 2h, ale można potraktować suszarką. 7TP świecił się jak j.. psu na wiosnę, dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie pastelami wreszcie zokończone. Jak na złość pogoda za oknem jak pod psem i światło niezbty dobre do robienia zdjęć Na chwilę obecną model wygląda tak:

dsc00690rp7.th.jpgdsc00697ci4.th.jpgdsc00701ja4.th.jpgdsc00705xk4.th.jpg

 

Nie wiem czy nie przesadziłem z kurzeniem bo washa teraz słabo widać :/ Spróbowałem też okopcic troche lufę i układ wydechowy. Oddaję efekt pod Waszą ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz okazał się niemal identyczny z kolorem bazowym więc go praktycznie nie widać. Co do lufy to faktycznie wyszła lekko nierówno, spróbuję z tym powalczyć.

Co do lakieru to mam pytanie - czy po suchych pastelach mogę go nakładać pędzlem? Aerografu nie mam na tę chwile więc jestem ograniczony do pędzelków.

Suchy pędzel raz juz zrobiłem ale pastele go przytłumiły, będę musiał zrobić jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem model lakierem humbrola, zrobiłem ponownie drybrusha i teraz wygląda tak:

 

dsc00754wj4.jpg

dsc00755it9.jpg

dsc00759zj2.jpg

dsc00761cz5.jpg

 

Na pierwszym zdjęciu kalkomania jest naderwana ale nie mam czym jej narazie wymienić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.