Jump to content

Churchil 1/72

Dood
 Share

Recommended Posts

Witam,

Na chwilę obecną model przedstawia się tak:

dsc00643cu8.th.jpgdsc00644ds4.th.jpg

Model jest zaszpachlowany, pomalowany na kolor podstawowy a kalkomanie są już nałorzone. Chcę mu zafundować:

-wash brązem van dycka

-suchy pędzel

-sidoluxowanie

-kurzenie suchymi pastelami całości

-brudzenie suchymi pastelami układu wydechowego

Wszelkie propozycje i uwagi mile widziane

Pozdrawiem

A tak wygląda po nałorzeniu washa:

dsc00656hf3.th.jpgdsc00657ip7.th.jpgdsc00660dm8.th.jpg

Chciałbym się zapytać jak wyszedł i co poprawić? Czy jest zbyt mocny czy może być?

Detale (np. liny) nie zostały jeszcze dokończone i czekają do poprawki (wiem, są zachlapane farbą). Zastanawiam się co zrobic z kółkami - gdzieś widziałem coś o malowaniu krawędzi farbką srebrną lub gun metal. Jak dokładnie należałoby to zrobić?

Na teraz to tyle, kolejna odsłona (miejmy nadzieję) wkrótce

Pozdrawiam

Dzięki, właśnie o to mi chodziło

poniżej zamieszczam zdjęcia modelu po wyczyszczeniu i zrobieniu suchego pędzla:

dsc00668ad3.th.jpgdsc00670en6.th.jpgdsc00672ap5.th.jpg

Ponownie proszę o ocenę i ewentualne rady co do poprawek.

Mam też pytanie czy po zabezpieczeniu powierzchni modelu sidoluxem efekt dalej bedzie dobrze widoczny?

Wszelkie sugestie mile wiedziane ;)

Pozdrawiam

Lepiej lepiej po tym wycieraniu

czy po zabezpieczeniu powierzchni modelu sidoluxem efekt dalej bedzie dobrze widoczny?

Wydaje mi się że to nie zbyt dobry pomysł. Model się będzie świecił jak psu... Może spróbuj zabezpieczyć lakierem matowym?

Jak mogę podpowiedzieć, to zastosuj lakier matowy Pactry Clear Matt (akryl), albo .. lakieru do włosów, są takie wynalazki, które matują, ale bardzo delikatnie, schnie 2h, ale można potraktować suszarką. 7TP świecił się jak j.. psu na wiosnę, dało radę.

Brudzenie pastelami wreszcie zokończone. Jak na złość pogoda za oknem jak pod psem i światło niezbty dobre do robienia zdjęć Na chwilę obecną model wygląda tak:

dsc00690rp7.th.jpgdsc00697ci4.th.jpgdsc00701ja4.th.jpgdsc00705xk4.th.jpg

Nie wiem czy nie przesadziłem z kurzeniem bo washa teraz słabo widać :/ Spróbowałem też okopcic troche lufę i układ wydechowy. Oddaję efekt pod Waszą ocenę.

Kurz okazał się niemal identyczny z kolorem bazowym więc go praktycznie nie widać. Co do lufy to faktycznie wyszła lekko nierówno, spróbuję z tym powalczyć.

Co do lakieru to mam pytanie - czy po suchych pastelach mogę go nakładać pędzlem? Aerografu nie mam na tę chwile więc jestem ograniczony do pędzelków.

Suchy pędzel raz juz zrobiłem ale pastele go przytłumiły, będę musiał zrobić jeszcze raz.

Pomalowałem model lakierem humbrola, zrobiłem ponownie drybrusha i teraz wygląda tak:

dsc00754wj4.jpg

dsc00755it9.jpg

dsc00759zj2.jpg

dsc00761cz5.jpg

Na pierwszym zdjęciu kalkomania jest naderwana ale nie mam czym jej narazie wymienić.

Edited by Guest