Skocz do zawartości

Warsztat - Diorama DAK


Antyvirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Korzystając z faktu nadejścia zimy i związanych z tym dłuższych wieczorów postanowiłem zmajstrować coś dla zabicia czasu ;-)

Przyglądając sie półce z modelami wybór padł na Pz.Kpfw IV Dragona i starego Opla Blitz'a Italery. Oba modele już kilka lat kurzą sie na półce a Opel pod moją nieobecność zaliczył dodatkowo Blitzkrieg w wykonaniu mojego siostrzeńca .

Postarałem sie doprowadzić oba pojazdy do jako takiego stanu i dziś zaczynam prace nad pustynną dioramą.

Postępy niebawem a teraz park maszynowy :-)

 

 

6550055d8be89ef2m.jpg 2eae207e4cd687f4m.jpg f3feb9052dd67861m.jpg f5215f7867c2af97m.jpg abd68d79e3cad631m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego zestawu z motorem proponuje to. Malowanie afrykańskie podejrzewam, że też jest a dodatkowo zastaw ma jakieś blaszki.

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/tamiya-sdkfz-photo-etched-parts-35270-p-6537.html

Chyba, że bardzo chcesz mieć motor. a ten zestw tylko bez namiotu i rarja i tego generała tez wychodzi taniej niż w wyżej wspomnianym sklepie http://www.modelhobbies.co.uk/shop/tamiya-kubelwagen-type-africa-35238-p-6507.html A jest to dokładnie to samo a namiot możesz bardzo prosto sam zrobić z lepszym efektem.a tu ten Sdkfz tyle tylko ze wersja 223 http://www.modelhobbies.co.uk/shop/tamiya-sdkfz223-with-photo-etched-part-35268-p-6535.html. I to tez znacznie taniej jakieś 16 PLN nawet po dzisiejszym dość wysokim kursie funta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D Aby nie było, że tamat całkowice upadł ostatnio udało sie znaleść chwilke i dioramka otrzymała podłoże wykonane w cienkiej warstwy gliny, która po wyschnięciu daje fajny efekt wtysuszonej pustyni (tak przynajmniej mi sie wydaje )

Powoli też powstaje chatka, co do której nie wiedziałem jak mam sie zabrać, aż do czasu kiedy sięgnąłem po książke "Tobruk" Petera Fitzsimons'a, w której jeden z australijskich żołnierzy opisuje kilka z takich domostw.

Więc wg niego budowane były z gliny zmieszanej z wodą morską i pobielone. Na tyle niskie, że trzeba było sie schylać by nie zawadzić o sufit. Operając sie natym powoli grzebie coś takiego jak widać. Zobaczymy jak wyjdzie

 

b5c0032bcd2efa11m.jpg 85fe732b2f2b80cdm.jpg 83a3eabbc6b7708bm.jpg d3267caf94556101m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda świetnie tyle że jak na wielką piaskownice to nie, bardziej na jakiś płaskowyż o twardym podłożu, ale może takie coś też na Saharze występuje, ale jak coś to daj troche pigmentu na modele który będzie miał kolor ziemi bo inaczej nie będzie to ze sobą grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.