Jump to content

Malowanie T-55


Recommended Posts

Jakim faktycznie kolorem malowano T-55?Używam farb Tamiya,czy XF62 Olive drab jest zgodny z faktycznym malowaniem czołgu?instrukcja podaje XF49 Khaki,ale coś mi się tu niezgadza(chodzi mi o polskie malowanie).Na fotkach też jest spora rozbieżność,jeden jest bardziej ciemny,a inny wygląda na bardziej stary,ciężko mi ustalić barwe.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda na to czasu, każdy czołg to w zasadzie oddzielna historia i próba standaryzacji nie ma sensu. Jeli chcesz być bardzo precyzyjny znajdz jakiś egzemplarz dostosuj się do niego. Pole manerwu jest dość szerokie. Nawet można dopasować czołg do farby nie koniecznie farbę do czołgu. Swego czasu robiłem BRDM'a-2. Oderwałem sobie kawełek łuszczącej się farby i zabrałem ze sobą. Podpieram się nim teraz kiedy mi to potrzbne. Proponuję zagadnienie potraktować z nieco większą toletrancją. (obie proponowane przez Ciebie farby "uciągną"). Zrobisz jak zechcesz no i POWODZENIA!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.