Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 9 "FAMO", Revell, skala 1/72


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witam.

Dawno nie pisałem, ale brak czasu i... brak czasu oraz inne projekty zmusiły mnie do tego, żeby FAMO odstawić do pudełeczka po MP4 i tak czeka do dnia dzisiejszego. Trochę popracowałem nad kabiną no i muszę na pakę (jeśli można to tak nazwać) i podwozie nałożyć Sidulux, żeby nałożyć wash-a. Przyznam bez bicia, że jeszcze nie opanowałem za dobrze technikę wash-a i teraz moje pytanie: czym się nakłada Sidolux, może być zwykły pędzel czy trzeba jakoś go najpierw rozcieńczyć itp. W temacie o wash-u doczytałem tylko, że trzeba nałożyć i dać wyschnąć na noc, ale nie ma napisane czym nakładać ten specyfik. Byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo chciałbym, żeby prace znów ruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kacpi, Kacpi....wałkowane było dziesiątki razy ;)

 

Sido, to nic innego jak substytut lakieru akrylowego, błysku (bollywood`zkiego)

 

Akryl schnie niemalże natychmiast - więc sido także.

 

Dodatkowo możesz mu pomóc narzędziem, który działa na te farby/lakiery jak sterydy - SUSZARKA do włosów

Max, jaki sido potrzebny to godzina...choć ja po max 20 min robie swoję.

 

p.s.

przez użycie suszarki nie mam na myśli wsadzenie modelu niemalże w nią - min. 25 - 30 cm od celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Coś mnie nakłoniło, że jednak znowu coś piszę. Chyba zapomniałem o tym temacie, ale ostatnio na warsztacie przebywał ten model. Moje tempo robienia modeli jest trochę żałosne, ale dużo czasu marnuję na co innego, a zapału coraz mniej.

Model mniej więcej już posklejany. Tak to wygląda:

 

a-1.jpg

SDC11931.jpg

 

Jeszcze brak bocznych osłon w kabinie, ale nad nimi muszę jeszcze popracować, żebym mógł dorobić uchwyty z drucika. Na pierwszej fotce widać szparkę, którą zaznaczyłem strzałką, oczywiście ona będzie zaszpachlowana, bo jak widziałem zdjęcia oryginalnego pojazdu, jej tam nie ma. Jeszcze wszystko domaluję i biorą się za następne etapy robienia modelu. Oczywiści paka w moim model nie będzie pusta. Ostatnio zakupione dodatki do modeli w skali 1/72 firm Italeri i ARMO na pewno pomogą. Tak na razie to wygląda:

 

SDC11933.jpg

 

Na pace znajdzie się jeszcze pudło, które muszę dobrze wydrukować, żeby pasowało do skali. Co do tego co się już na pace znalazło, najgorsze są beczki od Italeri, ale niech już zostaną. Oczywiście będą wyszlifowane i gdzie będzie potrzeba zaszpachlowane. Reszta to skrzynki od ARMO, jakaś lina holownicza z modelu Pz. Kpfw. IV (nad nią się najbardziej zastanawiam czy w ogóle ją dać.

 

Ps. Mam pytanie co to jest i do czego służy?

 

nxzvdfmxcvd.jpg

 

To na razie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mam pytanie co to jest i do czego służy?

 

Skórzany łącznik pomiędzy kabiną a przedziałem silnikowym. Nie jestem na 100% pewien, ale wydaje mi się, że albo kabina, albo przedział silnikowy musiały być "na sztywno" skręcane do ramy i ten element działał jako swoisty przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem. Wygląda na to, że do tej skóry po prostu przypinało się pokrywy silnika, Może lepiej, żeby wypowiedział się ktoś, kto wie na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.