Skocz do zawartości

Samuraj 90mm XV-XVIw


luśnia

Rekomendowane odpowiedzi

Figurka 90 mm wykonana z białego metalu (PEGASO MODELS) Ciężkozbrojny samuraj w szczytowym okresie pózno-średniowiecznej japońskiej sztuki militarnej.Wyposażony w broń drzewcową "naginatę"Malowanie zmałpowałem z "leksykonu uzbrojenia ochronnego" i książki"samuraje" Mitso Kure.Malowanie akrylami , od a do z włącznie z cieniowaniem.

 

2c6493578a61267amed.jpg

 

 

705282d6c780278cmed.jpg

 

 

1587a0dba6c4eb76med.jpg

 

c0115120777486a5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny! Te Twoje figórki są bardzo fajne.

A masz może ciekawgo krzyżowca na składzie? Z chęcią bym objeżał...

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam owszem figurkę 90 mm ,ale nie skończona ,w najbliższych dniach będzie zamieszczone jej zdjęcie.poza tym do aparatu dostał sie mi paproch jakiś,i jest na soczewce,ale zdjęcia samuraja i krzyżowca myślę za najpółzniej w czwartek zamieszczę.I dzieki za uznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Odnośnie farb używam tylko akryli no może poza metalami.Jeżeli chodzi o akryle używam farb pactry i andrei ,doskonale sie z sobą mieszają.Andrea ma to do siebie że robi idealne,głębokie maty,doskonale nadaja sie do malowania tkanin skóry ,zawsze można rozcięczyc z glosem i otrzymujemy półmat o dowolnym nasyceniu.Twarze to wyższa szkoła i technikę malowania wypracowałem sam.Bazową skóry otrzymuje z mieszanki 3 kolorów :pactra a63 + rdzawy + żółty a27 (oznaczenia pactry)Następnie tą baze rozjaśniam 3-4 krotnie ,eksponuje rysy twarzy ,przestrzegam jednak ,przed zbyt dużym kontrastem miedzy baza a wszelkimi uwypukleniami,po prostu wyglada to mało naturalnie,i najważniejsza rzecz! malując oczy trzeba zastanowi się co ta postac robi ,tzn gdzie może podążac wzrokiem oczy powodują że figurka żyje.Metale hmm... to dyskusyjna sprawa wiele osób i na wystawach i w domu zastanawia się czy w porównaniu z innymi figurkami ich pancerze nie są jasne,tylko jakieś przetarte pół-maty.No cóż ,błyszczące zbroje maja tylko grupy rekonstrukcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo prostej przyczyny różnica w produkcji pancerzy.Pancerz kuty był z blachy która wcześniej była wlewkiem max wielkości 1/2 cegły.NI było walcowni a cała operacje przeprowadzano młotkiem.to nadawało blasze fakturę ,rysunek delikatne wżery.I na pierwszy już rzut oka nie ma nic wspólnego z tym co widzimy w telewizji.To blacha walcowana ,ma jednolita strukturę,nie hartowana ,przez co się to gnie,i polerowana na lustro maszynowo.Owszem pod koniec XVw włosi zrobili tzw zbroję białą która była polerowana na lustro i trawiona,lecz dostępna dla nie licznych.A do tego czasu królowało żelastwo z wżerami , o nie jednolitej strukturze.O ale rozpisałem się a miło byc o malowaniu blach,używam Humbrola zaciemniony 27004 - baza i przecierki lekko zaciemnionym 27003 2-3 krotnie ,bez olejów ,jeszcze całośc metalizerem można przetrzec.Można pomyślec nad śladami eksploatacji (wgnioty,rysy itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz! to prawda, że Andrea robi głębokie maty, kiedyś te farby mi się podobały ale dawno nie malowałem figurek więc poszły w zapomnienie (+ zostały wyparte przez Vallejo i Lifecolor)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.