Skocz do zawartości

Heinkel He-111


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję schematu malowania tych Heinkli z okresu gdy jakieś jednostki stacjonowały w okolicach Siedlec. Googlowałem ale trudno znaleźć nawet informację które były to KG o malowaniu nie wspominając. Z relacji naocznych świadków wiem tylko, ze samoloty te były "czarne, ciemnoszare, miały szare spody". Mogą też być schematy dla samolotów ogólnie z frontu wschodniego w ciemniejszych tonacjach.

 

pozdrawiam

Ostach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas operacji Barbarossa, Heinkle He -111 H wchodzące w skład 2 Floty Powietrznej, bazowały na lotniskach w: Radomiu ( Stab/KG 53 oraz I./KG 53), Radzyniu ( II./KG 53) i Grójcu ( III./KG53).

Natomiast Heinkle należące do 4 Floty Powietrznej macierzyste lotniska miały w Łabuniach (Stab/KG 55, I./KG55 i II./KG 55) i w Klemensowie ( III./KG 55). Tak przedstawiała się sytuacja na początku ataku na ZSRR. Możliwe że potem je przebazowano w okolice Siedlec ( ale tu danych nie posiadam:( ). W czerwcu 1941 Siedlce były zajęte przez Bf 109F ( Stab/JG 51 i II./JG 51)

 

Biorąc pod uwagę relacje ludności, tyczącą się malowania samolotów w ciemne barwy, wskazywałbym na malowania nocne ( ataki na Moskwę itp.)

Kamuflaż taki jest dosyć ciekawy wiec może idź w tym kierunku.

Pozdrawiam serdecznie

 

Źródło : M. Murawski, Luftwaffe - Działania bojowe, Warszawa 1998, t.1, s.187 - 188.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie informację, że przez pewien czas (tydzień) I./KG53 na He-111H stacjonował w Międzyrzecu Podlaskim, więc może i byli w Krzewicy (o to lotnisko mi chodzi). Moim bólem jest brak ogólnego rozeznania jak takie działania wyglądały - tzn jak mocno jednostki trzymały się lotniska. Co do samej Krzewicy to wiem, że nawet JG51 Molders na Bf-109G tam było (może kiedyś i taki model popełnię). Zdaje się, że byli tam na jakichś szkoleniach. Do KG53 znalazłem malowanie w RLM70/71 a że jest tu 70 - schwarzgrun to może to jest ten ciemniejszy kolor. Aktualnie model czeka właśnie na RLM70 a do wigilii tylko dwa dni... Mógłbym prosić jeszcze o jakieś przykładowe oznaczenie samolotu z I./KG53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale:)). Inne kody radiowe KG 53 widziane na wschodzie to np: A1+JK, A1+KL czy A1+AH. Ten ostatni ma ciekawą wersje godła - biały orzeł z bombą w szponach na ciemnym kole ( chyba czarnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się bo nie ma co zakładać tematu znowu

LINK

poszukuję jakiś zdjęć, schematów malowania, a nawet zdjęć modeli wersji pustynnej, coś w rodzaju tej po prawej w podanym wyżej linku

nie chodzi mi dokładnie o te same oznaczenia, ale o malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-onisk http://www.xs4all.nl/~rhorta/jgrlm.htm powinno się przydać. Na moje to będzie RLM 79 + RLM 63 + coś zielonego na plamki.

no tak, to wiem, ale mi chodzi jak to wygląda (układ itd. plamek), nie ufam instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=5204&st=0&sk=t&sd=a

znalazłem to i chyba zrobię dokładnie tą wersje.

no najpierw zrobię co mam w warsztacie i na początku lutego go sobie sprawię

Zakupie ten Revella 72,

tylko pozostają dwie kwestie:

a) trzeba będzie skądś wytrzasnąć kalki czarnych literek "K"

b) no i trudniejsze, 2 torpedy do Heinkla :/

 

jak dobrze pójdzie to może na konkurs zdążę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.