Skocz do zawartości

Tiger I Late AFV CLUB 1/35


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Odwrotnie wkleiłeś mocowanie gasnicy.

 

Ja jeszcze nie kleiłem żadnych mocowań gąsienic.

Lipnie to może wyglądać ponieważ zadęcia nie są za dobre. Zimmerit nie jest

dobry faktycznie. Po pomalowaniu wygląda znacznie lepiej bo próbowałem w niektórych miejscach, ale nie wygląda tak jak być powinno. A ręka troszkę się trzęsie, ale to raczej przy malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gąsienic tylko gaśnic koło krat

 

No faktycznie. Przepraszam za pomyłkę. Mógłby ktoś mi bardziej wskazać gdzie to miejsce się znajduje? Mam takie pytanie do wszystkich. Jakiej firmy polecacie metalowe gąsienice do Tygrysa? Czy w zestawie z tymi gąsienicami będą druciki czy trzeba samemu dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Przepraszam za pomyłkę. Mógłby ktoś mi bardziej wskazać gdzie to miejsce się znajduje?

Na grilu po prawej stronie, nad zbiornikami paliwa. A instrukcja co na to ?

 

Po konsultacji przez gg z kolegą Jager27 stwierdzam, że on tam nic nie wklejał, to zrobił producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie znowu wziąłem się do roboty. Kociak ma przyklejone niektóre detale i jest pomalowany w dunkelgelb (Humbrol 94). Trzeba trochę nieco poprawić w malowaniu, ale to w poniedziałek albo jutro.

 

P1010409.JPG

P1010410.JPG

P1010411.JPG

P1010408.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit na przednich płytach wyglada świetnie - na pozostałych już nie.

Szkoda że ci nie wyszedł tak na całości. Na przyszłość zanim wejdziesz na model z efektem któego nigdy nie robiłeś, pocwicz na jakimś odcinku testowym - kawałku plastiku, zabawce. Wtedy już wiesz jakie problemy napotykasz i jak z nich wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjściem jest także, by zdrapać to co niemrawe i zostawić w takim stanie, jako resztki - ale wtedy mnóstwo pracy nad modelem.

 

Jeśli w pełni Cie Twoja praca satysfakcjonuje, powyższe skreślić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo skończone. Malowałem farbami humbrol 160 i model master olive green (nie pamiętam numeru). Jest namalowane tak jak w instrukcji. Co do zimmeritu to nie satysfakcjonuje mnie on, ale zostawię go lepiej w spokoju. Tu na zdjęciach kamo jest jeszcze przed poprawkami.

 

P1010414.JPG

P1010415.JPG

P1010416.JPG

P1010417.JPG

P1010412.JPG

P1010413.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany pędzlem jak mniemam. Udało Ci się częściowo ukryć zimmerit pod warstwą farby. Jeśli użyjesz tego całego łoszowego, pigmentowego, filtrowego ustrojstwa to całkiem fajnie będzie jak na pędzel. Krytykę pozostawiam bardziej doświadczonym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użyjesz tego całego łoszowego, pigmentowego, filtrowego ustrojstwa

 

Niestety nie mogę użyć łosza ponieważ malowałem zielonym Model Masterem i on zmywa się jak nakładam washa. Pozostaje tylko lakier matowy i suche pastele do brudzenia. I jak chciałem pomalować połyskiem model to ta przeklęta farba też schodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku prześladuje mnie pech.... Myślę nad tym żeby go całego wykąpać w krecie (ja tak tylko myślę, wy myślcie inaczej )

Czy zmywać z niego farbę czy nie?? Doradźcie. Model ma nałożony lakier matowy i kalki.

 

P1010420.JPG

P1010421.JPG

P1010422.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na modelu są już detale. Dzisiaj zakurzyłem go suchymi pastelami. Na kołach zrobiłem washa trochę innego... niż wszystkie. Akrylowy to był bezsens a olejnego nie dało rady przez farbę model master

 

P1010427.JPG

P1010428.JPG

P1010429.JPG

P1010430.JPG

P1010431.JPG

Czy w dobry kolor pomalowałem gaśnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Akrylowy to był bezsens

?

olejnego nie dało rady

??????????????????? eeeeeeeeeee ??????????yyyyyyyyyyyy????????

przez farbę model master

a może przez brak lakieru matowego??????

trochę innego... niż wszystkie

yyy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może przez brak lakieru matowego??????

 

Nie. Ja chciałem go pomalować najpierw w połysk, ale ta farba schodziła. Humbrol się trzyma a model master się zmywał. A jak robiłem washa olejnego (przecież tam się dodaje rozcienczalnik) to ta farba zeszła w mgnieniu oka (była dobrze wyschnięta). Wash akrylowy w ogóle nie wchodził mi w zagłębienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Model skończony. Zostały tylko zabiegi kosmetyczne (poprawienie suchej pasteli). Gąsienice jednak plastikowe (AFV), ale one zupełnie mi wystarczają. Nie było źle. Chyba posłucham rad Seba i nie wystartuje z tym modelem w konkursie. W ferie zimowe (od 2 lutego) zabieram (być może) się za IS-2 z tamiya. Zależy wszystko od zebrania . A rodzice pewnie sobie nie odmówią . Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w konkursie. A właśnie! Na tygrysa królewskiego nie zwracajcie zbytnio uwagi (z nim nie startuję)

 

P1010437.JPG

P1010439.JPG

P1010432.JPG

P1010433.JPG

P1010434.JPG

P1010435.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.