Skocz do zawartości

Tiger I Late AFV CLUB 1/35


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy startować! Przez dłuższy czas chciałem sobie kupić właśnie tygrysa późnego i w sklepie był akurat modelik AFV. Jestem ze wszystkiego zadowolony oprócz gąsienic i zastanawiam się nad zakupem ruchomych ogniwek także z AFV. Podobają mi się wzory malowań i wybrałem Tygrysa 211 z drugiej kompanii 102 batalionu czołgów ciężkich. W zestawie metalowa lufa, troszkę blaszek i metalowe sprężynki do kół napinających. Model (najprawdopodobniej ) będzie miał ruchome zawieszenie. Pracę nad nim rozpoczynam w piątek od malowania niektórych części i nałożenia zimmeritu tam gdzie być powinien. Liczę na waszą pomoc. Krótki IN-BOX: P1010383.JPG

P1010384.JPG

P1010385.JPG

P1010386.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powitanie Życzę powodzenia w tygrysku i od razu wyskoczę z pytaniem. Czy planujesz jaką diorkę z tym tygryskiem Może jakiś żywopłot z farmą. Jeżeli kupujesz w APM, to chyba widziałem francuską farmę z Mini Artu, więc może się skusisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić ruchomy zawias to warto zamiast ogniwek AFV kupić mu Friulmodel - będzie o wiele lepiej wyglądał - tym bardziej, że ma być ruchome. No a zimmerit, to chyba nie męcząc się i nie tracąc czasu, a uzyskując ładny efekt, najlepiej kupić żywiczny z ATAKa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ruchomością gąsek AFV Clubu to jest tylko pozornie. Są bardzo podatne na rozerwania, a potem ciężko to pozbierać do kupy. Gaski Friula są tylko o 40 zł droższe (czy tam 30 na allegro). Powodzenia z Tygrysem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, już zmieniłeś zdanie odnośnie gumisiów AFV ?

Z tego co pamietam, zwróciłeś mi uwagę - że ich nie dokleiłem do pracującego zawieszenia :p

 

Nie kupuj plastików do ruchomego - chyba że chcesz rozwiercać każde ogniwo z osobna.

Sprężynki będą wewnątrz wanny, wspomagały koła napinające.

Dobrze je tam umocuj, gdyż potrafią wystrzelić - jeśli je zamontujesz tylko tak, jak pokazuje instr.

No, chyba że lubisz rozklejać model, wtedy wedle woli.

Zwróć także uwage,podczas budowy, czy na poziomie płyty nadsilnikowej nie będziesz musiał wkleić jakiejś podpórki - miałem 2 razy możliwość ich klejenia i oba były dość ostro zdeformowane(górna płyta).

Jeśli nie sa zdeformowane - BRAWO ! - trafiłeś na świetną sztukę, ale podporę daj tak, czy siak...podczas prac przy nim, może się wygiąć do środka.

I jak wyżej, jeśli lubisz rozklejać model...;)

 

Zdecyduj, czy chcesz wydać więcej i móc się bawic zawieszeniem, czy wydać mniej a układ jezdny, już na bazie budowy poukładać względem podłoża(jeśli ma być dioramka)

Friule kontra plastiki.

Co do stwierdzenia troszkę blaszek, zupełna racja.

Osłony - siatki i celownik MG p. lot.

Trzymam kciuki, pozdrawiam

 

p.s.

uważaj także na plastik, pomimo fajnego wyglądu pilniki go "gryzą", także papierek wodny nieodzowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić żywiczny z ATAKa.

no, jak komuś się podoba to może, czemu nie, mi jakoś sie nie podoba taki, więc sam robię, kupiłem i jestem zadowolony że 8 % pracy miałem gotową tylko do przyklejenia.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zimmu to zobacz do mnie jak robilem(pierwszy raz w zyciu) a szczegolnie zwroc uwage na porady reggy-ego bo uratowaly mi zycie.chyba ze juz robiles to co innego

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś Tygrysek

Rzeczywiście, dawno żadnego na forum nie było

najlepiej kupić żywiczny z ATAKa.

no, jak komuś się podoba to może, czemu nie, mi jakoś sie nie podoba taki, więc sam robię, kupiłem i jestem zadowolony że 8 % pracy miałem gotową tylko do przyklejenia.

POzdro

To w końcu wolisz samoróbkę czy kupny zimmerit ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb ATAK jest fajny, ale mi jakoś bardziej się podoba ten robiony aplikatorem choćby z AFV Club, ja polecam jednak jagerowi ATAK, bo już sporo mam tygrysów na koncie, a ten z żywicy świetnie się spisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Question To w końcu wolisz samoróbkę czy kupny zimmerit ?

 

Chyba jednak samoróbkę.

 

Czy planujesz jaką diorkę z tym tygryskiem Question

 

Raczej tak.

 

Nie kupuj plastików do ruchomego

 

Friulmodel

 

Jednak się skuszę na friule, ale jeszcze nie teraz. Najpierw nałożę mu gumowce a gdzieś w styczniu zakupie friule (zrobię to wtedy kiedy będą w modelarskim raczej). Niestety muszę nazbierać pieniędzy na friulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się skuszę na friule, ale jeszcze nie teraz. Najpierw nałożę mu gumowce a gdzieś w styczniu zakupie friule (zrobię to wtedy kiedy będą w modelarskim raczej). Niestety muszę nazbierać pieniędzy na friulki.

Raczej polecam Allegro, kosztują 96 zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ho, też mam 211 na półce tyle, że w 72.

To był mój ostatni sklejony (jak dotychczas) germański panzer.

 

Temat fajny, bo można znaleść przynajmniej dwa zdjęcia orginalnego wozu (całkiem wyraźne ujecia z przodu i z tyłu) w całkiem sympatycznej na podstawkę scenerii.

 

PS. Jak Ci się nie chce szukać to się przypomnij w święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, bo można znaleść przynajmniej dwa zdjęcia orginalnego wozu

 

Widziałem je. Jedno mam w książce a drugie widziałem w internecie. Rzeczywiście są wyraźne, ale trochę słońce rozjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prace ruszyły. Są małe ślady po wycięciach z ramki, ale to obowiązkowo poprawie. Zawieszenie ruchome. Koła (większość) będą się kręcić. Instrukcja trochę chaotyczna, ale jest nie najgorzej. Jeszcze nie nałożyłem gąsienic, ale zrobię to jutro.

 

Oto model po dzisiejszych pracach:

P1010388.JPG

P1010389.JPG

P1010387.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager27 coś Ci ie wychodzi, z tą szpachlówką to był błąd, ja polecam milliputa, jak ja robiłem zimmerit na panterze to wszystko wyszło cacy, szpachlówką próbowałem na kartce papieru i nie wyszło, nawet tą z Revella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager27 coś Ci ie wychodzi, z tą szpachlówką to był błąd, ja polecam milliputa, jak ja robiłem zimmerit na panterze to wszystko wyszło cacy, szpachlówką próbowałem na kartce papieru i nie wyszło, nawet tą z Revella

Szpachlówką Tamiya da się zrobić perfekcyjny zimmerit, wystarczy tylko troszkę poćwiczyć na starym modelu i dopiero zacząć na właściwym. Grunt to robić po kawałku zimmerit na każdej płycie, a nie nałożyć szpachli na cały model, a potem narzekać że nie wychodzi. Przyglądnij się modelom na www.missing-lynx.com - wiele jest robionych właśnie przy pomocy produktu Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.