Skocz do zawartości

Tiger I Late 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne kolorki, takie wyraźne i świetliste. Wreszcie jak nakładałeś? Z ręki?

Na razie są wyraziste, mam zamiar je wypłowić. Kamo nakładane z ręki, z pryskaniem sobie poradziłem tak jak radziłeś, czyli bardzo delikatny strumień farby i aero bardzo blisko powierzni malowanej.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie malowania siatek na silnikach pancerki:

- jak malujecie i zabezpieczacie wentylatory i części które są pod siatką tak żeby spokojnie psiknąć surfacera na powierzchnię?

chce podmalować wentylator, a potem położyć na wierzch siatki, i dopiero malowac całe kamo...

 

Pliz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie malowania siatek na silnikach pancerki:

- jak malujecie i zabezpieczacie wentylatory i części które są pod siatką tak żeby spokojnie psiknąć surfacera na powierzchnię?

chce podmalować wentylator, a potem położyć na wierzch siatki, i dopiero malowac całe kamo...Pliz:)

Ja nic nie maskowałem, pokrywy wkleiłem na stałe, a wentylatorów i zbiorników i tak w ogóle nie widać.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb jakie jest numer tego brązu???

Na wszelki wypadek podam wszystkie podstawowe kolory:

Żółty - Vallejo Model Color 914 Green Ochre.

Brąz i zieleń pochodzą z zestawu Gunze "German Tank color" set. 2

H405 Olive Green

H406 Chocolate Brown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś dla przyszłych chemików.

Na innym forum wyczytałem, że tanim zamiennikiem Blacken-It do friuli jest pospolity "Kret"i na tamtym forum przeprowadzałem eksperymenty.

Najpierw z jednym opakowaniem - efekt - gąski lekko zszarzały, a dzisiaj postanowiłem wsypać dwa opakowania kreta na litr wody.

Dodam jeszcze, że założycielowi wątku efekt się udał, friule ładnie poczerniały.

No i teraz sedno sprawy.

Po dwóch minutach akcji - kret x 2 - friule... 90 zł + kilka godzin pracy poszło się kochać.

 

DSC01089-2.jpg

 

Gąsienice się rozpadły, ogniwa pokruszyły jakby je ktoś oblał ciekłym azotem.

Po wstępnym oszacowaniu strat ze 186 ogniw odzyskam 36 szt.

Nic, trudno, kupiłem przed chwilą nowe Friule na Allegro, ale co dalej ?

Blacken-It-a na Allegro już od dłuższego czasu nie ma, a z malowanych nie jestenm zadowolony.

Jakieś rady, jaki podkład użyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice się rozpadły, ogniwa pokruszyły jakby je ktoś oblał ciekłym azotem.

Po wstępnym oszacowaniu strat ze 186 ogniw odzyskam 36 szt.

 

Nic, trudno, kupiłem przed chwilą nowe Friule na Allegro, ale co dalej ?

Blacken-It-a na Allegro już od dłuższego czasu nie ma, a z malowanych nie jestenm zadowolony.

Jakieś rady, jaki podkład użyć ?

Spróbuj kupić w sklepie chemicznym preparat o nazwie "kortjanin"(koszt max 10 PLN). Z tym że to jest do odrdzewiania i na stali pozostawia ładną bardzo ciemną powłoczkę, ale nie mam pojęcia czy zadziała na ten dziwny stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. gunze metal primer

A właśnie, dzięki za przypomnienie.

Seb głowa do góry ja popełniłem ten sam błąd z gąsienicami do M13/40. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, można je wykorzystać przy budowie wraku.

Najbardziej szkoda mi czasu który poświęciłem na składanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.

W moim przypadku SF oznacza, że takiego Tygrysa nie było, tzn, malowanie jak najbardziej, ale nie z taką konfiguracją. Dlatego model nie dostał żadnego nr taktycznego.

A "kuku" ma, ale jeszcze coś tam dodam

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.