Skocz do zawartości

[in-box]Mercedes Atego Schlingmann TLF 16/25


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Hejas!

 

W ramach prezentu podchoinkowego dostałem owy model i chciałbym się podzielić z Wami moimi wrażeniami odnośnie owego

 

Jedziemy!

 

Pudło:

0b32db090ce06f4d.jpg

 

I to co w nim znajdziemy:

cd9a4c7295d46c84.jpg

 

Instrukcja:

6732b588db7af5dc.jpg

 

Bardzo dobrej jakości papier. Instrukcja czytelna. Pełen spis farb potrzebnych do modelu. Dość gruba.

 

Kalkomanie:

b8ea4e34f1c4bddb.jpg

 

 

Też bardzo dobrej jakości. Wyglądają na super cienkie (nawet na pudełku napisano: Super decal- Super transfer) i są wydrukowane na papierze takiego rozmiaru jak instrukcja, dzięki czemu łatwiej je utrzymać przy życiu nawet przez długi czas spoczynku pudła na szafie. Możliwość wyboru jednego z 3 malowań.

 

Kabina:

f2078bad25a2e0cb.jpg

7b9d03907423233c.jpg

3cd61eb5dc38ef79.jpg

 

 

 

Dubelkabina. Drzwi nie otwierane. Zrobiona z białego plastiku (chwała Revell-owi za to). Niestety na pięknej imitacji blachy ryflowanej na dachu są ślady po wypychaczu, ale całe szczęście jest tylko jeden i prawdopodobnie zostanie zasłonięty przez koguta. Grill przedni oraz emblemat Mercedesa są od razu na kabinie. Bardzo to utrudni ładne wykonanie tych elementów. Szkoda, bo na prawdę nie problem byłoby zrobić emblemat na dołączonej ramce z chromami, a wyglądałoby to wtedy na pewno znacznie lepiej.

 

Wypraski:

4a8523919cbe91a3.jpg

c62326ce0b47954b.jpg

76ffd38336e73549.jpg

c4905ce6f4af38b1.jpg

cf88c4e043513c1e.jpg

233ad705be1c36e2.jpg

7c908c3fa6b0e6be.jpg

 

Rama w jednym kawałku. Koła nie skrętne. Napęd 4x4. Części przezroczyste dość dobrej jakości, ale za grube. Jedna ramka chromowanych części. Chrom marny i części też niezbyt szałowe.

 

Opony:

58a6b2b9198d4f8d.jpg

a883f8052b39cc90.jpg

 

Element modelu którym jestem zachwycony. Opony są matowe, mają świetny bieżnik i są przede wszystkim twarde, więc spokojnie wytrzymają ciężar modelu i nie odkształcą się w trakcie ewentualnej obróbki. Ponadto koła posiadają "ożebrowanie", które tym bardziej utrzymają opony w naturalnym położeniu i kształcie.

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Plusy:

+dobra instrukcja i kalkomanie

+świetne opony

+sporo części przezroczystych

+cała zabudowa otwierana i spora ilość wyposażenia (niestety jest w większości zlane z wnęką zabudowy)

+napęd na 4 koła

+ładne wnętrze kabiny, ale szkoda, że boczki są w jednym kawałku, a drzwi się nie otwierają

+biały plastik

 

Minusy:

-grill i emblemat w jednym kawałku z kabiną

-za grube części przezroczyste

-koła nieruchome

-wyposażenie nie jest podzielone na osobne części

 

 

Ogólnie model wymaga sporo pracy jeśli chcemy go doprowadzić do stanu przypominającego oryginał, ale osobiście mogę go polecić. Jest zdecydowanie ciekawostką na rynku modelarskim i warto go dodać do kolekcji. Myślę, że niebawem będę mógł go porównać z wersją z bliźniaczą tylną osią.

 

Proszę mi wybaczyć zanudzanie

 

Świątecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nic nie widać?

 

Jeśli jest taka potrzeba, to mogę wywalić wszystko z worków i porobić zdjęcia konkretnych wyprasek, ale czy jest w tym jakiś cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy jest w tym jakiś cel?

 

Takie same pytanie moge zadać, w jakim celu pokazałeś ten "in-box", skoro i tak prawie nie wiadomo jakie części tam są.

 

Tak mi sie wydaje, ale chyba o to chodzi w in-box`ach, żeby pokazać dokładnie to co jest w pudełku, każdą wypraske z osobna, a nie po kilka razem i to w dodatku zafoliowane Równie dobrze mogłeś dać fotke pudełka z otwartą "górą" i też był by to inbox zawartości pudełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In-box traktuję jako swego rodzaju recenzję.

 

Czy jeśli zobaczysz jak wygląda z bliska wahacz w modelu, to zmieni to Twoją decyzję odnoście jego kupna, lub nie?

 

A czy zmieni Twoją decyzję jak napiszę po prostu w recenzji nie pokazując tego dokładnie na każdej części, że model jest kijowy, pełen nadlewek i śladów po wypychaczach?

 

 

Jeśli tak bardzo kłuje Cię to w oczy, to specjalnie dla Ciebie zmienię z [in-box] na [recenzja], bo najwyraźniej szukasz koniecznie tematu do dyskusji.

 

Wesołych Świąt życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się mi, że zdjęcia mówią dużo więcej niż kilku zdaniowa recenzja. Recenzja jest zawsze Twoją indywidualną opinią a zdjęcia są obiektywne.

 

Inbox http://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/thread.php?threadid=14791

Instrukcja sklejania http://www.wettringer-modellbauforum.de/forum/thread.php?threadid=14790

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ten model daje duże możliwości ukazania kunsztu modelarskiego. Prosty nie jest, w szczególności wydaje mi się, że dość trudne będzie malowanie (zwłaszcza wyposażenia). Z pewnością trzeba mu poświęcić wiele czasu, żeby ładnie się prezentował.

Oceniając ten model (jak i poprzedniego Atego z Revella) w mojej bardzo subiektywnej, dwustopniowej skali "fajny-nie fajny" zaliczyłem go do "fajnych", więc znalazł się w moim magazynie (obok pierwszego Atego strażaka) i będzie czekał na lepsze czasy.

Oceniając In-boxa, muszę się zgodzić z kolegą M@rcinem - moim zdaniem, Przemku, powinieneś wyciągnąć wypraski z folii i sfotografować je osobno, bo to dużo więcej powiedziałoby o jakości wyprasek (a ta, moim zdaniem, jest całkiem niezła).

Jedynym minusem tego modelu, podobnie jak poprzedniego Atego, oraz Neoplana, jest brak skrętnych kół przedniej osi.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Zrobię zdjęcia wszystkich wyprasek. Jednak nadal uważam, że oględziny samych wyprasek nie są miarodajnym wyznacznikiem "kupna bądź nie" modelu.

 

Zatem koniec OT, Fotki niebawem wrzucę i usunę zbędne posty.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, owszem, nie są one wyznacznikiem "Kupię - Nie kupię". Mogą być jednak pomocne, gdy jakiś element się zagubi. Albo jakiegoś elementu brakuje, bo wypadł z wypraski - możemy wtedy porównać swoją wypraskę z Twoją. Albo np. na moim modelu jakiś element ma dużą nadlewkę - mogę zobaczyć u Ciebie, czy to problem producenta, czy ja trafiłem na jakiś trefny egzemplarz.

Inny przykład - kleisz jakiś detal, który nie chce spasować - patrzysz w In-Boxa, na wypraskę, czy ten element wygląda tak samo u Ciebie - może akurat u Ciebie wypraska źle leżała w pudełku, co spowodowało powyginanie tego elementu i dlatego nie pasuje...

Dlatego uważam, że dobrze jest, jeśli w In-Boksie są dokładne fotki wyprasek.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prawie równolegle z opisywanym modelem, revell puścił także wersję HLF 20/16. Wiecie może czym one się różnią? Chciałbym niedługo kupic ten model i zastanawiam się który

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.