Skocz do zawartości

Fotografia lotnicza - technika i sprzęt


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Marcin Ale wyraźnie odczułem brak dobrego i długiego "szkła". Co mam nadzieję zmienić już wkrótce (150-500 Sigmy na liście)Spotkanie przelotne, ale mam nadzieję, że nie ostatnie Świetne zdjęcia. Możesz napisać jakim sprzętem je robiłeś? Widziałem, że biegaliście z niezłą "lufą"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne Niestety Sigma zarezerwowała już sobie oznaczenie EX do "stałek" i 150-500 nie jest klasowo równa 100-300. Zobaczymy jak się sprawi...

 

Witaj Nexus,

 

Sorki za OT, ale jeśli chcesz dobry obiektyw na pokazy to proponuję tą Sigmę co Marcin ma lub szkło Canona 100-400 4,5-5,6 L IS USM...

 

Dla mnie ten obiektyw to rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ILA schodzi na temat fotografii, ale to nic złego. Nexus, Darek ma rację. Ja też myślę, że ten wspomniany przez Ciebie obiektyw nie będzie zbyt fortunnym zakupem. Jest dość ciemny, więc przy maksymalnej ogniskowej (pewnie na tym zależy Ci najbardziej) możesz mieć problem z autofocusem. Dla takiego obiektywu konieczne będą idealne warunki. Takie jak mieliśmy w Berlinie. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet taka ogniskowa jak 300 nie jest na codzień potrzebna. Dziś gdybym miał kupować teleobiektyw za małe pieniądze (za większe wziąłbym tego Canona, o którym wspomniał Darek), to kupiłbym jedak Sigmę 70-200 + konwerter.

Darek, wrzuć kilka swoich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zostanie wydzielony Szukałem wcześniej jakichś porad jeśli chodzi o tę specyficzną dziedzinę fotografii i praktycznie z 0 skutkiem. Może ten temat rozwinie się w coś przypominającego poradnik.

 

Canon odpada. Mam Nikona D80 Obiektyw Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR IF-ED. Ponieważ doskonale się sprawdza jako uniwersalny obiektyw, chciałem coś o dłuższej ogniskowej do polowań na większe odległości. Rzeczywiście nowa Sigma ma światło 6.3 przy maksymalnej ogniskowej 500mm i to się może sprawdzić przy idealnych warunkach pogodowych. Sigma ze światłem 4.0 na całej rozpiętości brzmi zachęcająco, ale koszt tego szkła + konwertera jest trochę za duży jak na moje obecne możliwości finansowe i umiejętności robienia zdjęć. Może najpierw poćwiczę techniki, a potem będę inwestował w sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jak pisałem wcześniej temat fotografii wydzieliłem

Zbliża się sezon pokazów lotniczych i chyba warto wrócić do tego tematu.

Przeglądając wcześniejsze posty zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście potrzebuję obiektywu o ogniskowej 150-500. Obiektyw ten oferuje światło 6,5 przy maksymalnej ogniskowej 500. Trochę kiepsko. Na stałki w postaci 300mm 2,8 EX w cenie 13000 PLNów się nie zdecyduję, bo to za duży wydatek, a ja nie zarabiam fotografią, by się jego koszt zwrócił.

Padła propozycja Sigmy 100-300 4... jej cena w sklepie to około 3500 PLNów... spadła dosyć znacznie, lecz do obecnego zestawu dorzucam "tylko" 100mm. Wróciłem więc do nowych Sigm i zjechałem z wymaganiami do 400mm. Tutaj mamy Sigmę 120-400mm ze światłem 4,5-5,6 odpowiednio. Cena 2600PLNów... jest to znaczna różnica w cenie. Ale to światło... i te dylematy. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.