Skocz do zawartości

Daf 95 XF SSC SOLÓWKA - SCHENKER


raben

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj korzystając z nie pójścia do szkoły wykonałem boczny schowek (nie skończony) na ramę oraz jego uchwyt i tylny zderzak który będzie przyklejony do budy tak jak w scanii na której się wzoruje

5ca99b20d8022011med.jpg

55e37f363c079f55med.jpg

a16663e7ea8bcf58med.jpg

b6b1f74cfa8d41cdmed.jpg

2ee81f1c43388028med.jpg

 

I mam pytanko czy to co zaznaczyłem na zdjęciu to agregat??

5facbc5bdd7c23c3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, to może być, agregat. tylko po to tak takie klamki?? Jak już to jakieś inne . No ale tu mogę się mylić....

 

P.S Krystian, napisz do mnie na gg, bo mam małe pytanko w sprawie kalek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być agregat, chociaż jak dla mnie powinny być tam jeszcze jakieś otwory wentylacyjne, a to jest zabudowane także nie do końca w tym modelu to agregat tym bardziej że są tam jakis klamki. Lepiej poszukaj gdzieś w necie, albo np przyjżyj się agregatowi tych autek z Family Frost tych lodów co jeżdżą (chyba u was jeżdżą takie) jeżdżą po osiedlach i robią dużo hałąsu jak w tych amerykańskich filmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 dobre pytanie? Moze to być poprostu kontener, i to do Shenkera było by podobne, mijam codziennie auta z tej firmy i żaden to nie jest chłodnia. Trafne spostrzerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też zwykła izoterma. Fakt Tata jeździł w Schenkerze (ale nie bezpośrednio), mieli z 2-3 chłodnie na 15 samochodów, Reszta, to burtówki chyba z 2 i reszta to izotermy.

 

P.S Główka pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może i macie racje bo trochę lajek ze mnie w tych sprawach Większych informacji zdjęć itd. będę szukał jutro bo dzisiaj wzywa mnie nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy jak robię taką budę jak ma ta scania to muszę robić te skrzynki co wcześniej zaznaczyłem czy będzie to nie realne?? Teraz zauważyłem że w sumie to mi się nie zmieszczą te skrzynki chociażby dla tego że musiałbym usunąć koło zapasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić, jeżeli nie robisz, jako chłodni. Są one dodatkowe zapewniają miejsce, na cześć do naprawy samochodu. Spokojnie możesz ich nie montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w miejscu tych skrzynek robię taką mniejszą na narzędzia kliny itd, o foty postaram się jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckman no napisałem o tym, maja tez burtówki. Nie wiem czy tak jest wszędzie ale schenker, jako tako, nie ma swoich ciężarówek, wszystko to pod wykonawcy. A te oklejone tez są prywatne, chyba nawet oklejenie kosztowało, naczepa 300zł, czy coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny aktual:

Pomalowany uchwyt na skrzynkę z narzędziami

0d08777044a10f09med.jpg

We wnętrzu dorobiłem lodówkę wzorowałem się na tym co zrobił Messer w swoim dafie

bf4fd3504aca3691med.jpg

0dba00511bf07e3fmed.jpg

i dorobiłem nie wiem jak to nazwać więc zaznaczam za zdjęciu

bd29af78d89b782amed.jpg

 

P.S Cały czas zastanawiam się nad leżankami planuje na niej zrobić prześcieradło, kołdrę i poduchę myślicie że będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Cały czas zastanawiam się nad leżankami planuje na niej zrobić prześcieradło, kołdrę i poduchę myślicie że będzie ok?

 

Moim zdaniem to dobry pomysł ;) Kilka dodatków w kabinie to zawsze na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy, jakiś kubeczek/szklaneczka, ale bez laptopa, czy komputera, ja bardzo rzadko widzę, takie rzeczy. Częściej widać, coś przyziemnego, mapa, gazeta, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze jest już pomalowane jednak z tego lakieru będzie widać jakieś 10%, gdyż tylna i boczne ściany będą wyłożone tym materiałem co tunel. Na łóżkach zrobiłem już prześcieradło dojdą jeszcze kołderki i poduchy

6ffe3285960014ddmed.jpg

P.S Deska rozdzielcza i lodówka są pomalowane podkładem

i chciałem podziękować Jarkowi (YOGI15) który pomaga mi udostępniając różne zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raben Bardzo ciekawie to wszsystko wygląda ,przypatóję się uważnie bo czeka mnie podobne wyzwanie przy manie tgx xxl .

Dziękuje ze miły komentarz, a co do mana to będzie ten z cysterną (co pytałeś się jak pomalować na forum)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raben No miałem taki zamysł ale ostateczne zdecydowałem się że zrobię mana tga xl z wywrotką w seledynowym kolorze z racji tego że takie zestawy szaleją na ulicach mego miasta a ja za nimi wzrokiem . Natomoiast z 2 mana tga xxl którego posiadam mam zamiar zrobić to

 

6e38c8f767d9834bm.jpg 8194601fe25a05fem.jpg

 

Cysterna natomioast będzie chyba zrobiona w chromie albo czymś podobnym i chyba podpięta pod dafa 105 ale to jeszcze nic pewnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to plany masz konkretne Pamiętam że na wetingerze ktoś przerabiała starego mana na nowego widziałeś może to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raben Tak mam wszystkie foty z tej relacji ,na szczęście w tym przypadku wystarzcy przerobić atrapę i te przewiewy boczne a z tym sobie chyba dam radę ,największym wyzwaniem będzie zrobienie z 4 nadkoli 8 ale mam pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wnętrze wygląda ciekawie, czekam , na więcej fotek. Osobiście nie dawał bym tego materiału co na tunelu, wszystko będzie ciemnie, i nic nie będzie widać , zrób jasne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł z tym materiałem będzie jaśniej niż jest teraz, a jasnego (czyt. białego, kremowego) wnętrza nie zrobię bo kłóciło by się to z moim gustem biała kabina i jasne wnętrze ble

 

P.S Mam pytanko z czego można wykonać kabel od cb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.