Skocz do zawartości

USS Princeton CVS-37 1/700 Dragon


Aleksander Zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Klejenie czas zacząć.... Choć może jeszcze nie, gdyż mam lekarski zakaz na klejenie.

 

To może na początek parę nurtujących mnie pytań.

 

1. Jak pomalować samoloty i śmigłowce, są wykonane z przezroczystego plastiku, ale nie mają zaznaczonych szyb. Czy wykonywać maski, a może zasłaniać maskolem lub malować pędzlem ?

2. Szukałem w Googlach zdjęć, lecz znalazłem ich stosunkowo mało. Nie wiem np. w jakim kolorze jest pokład hangarowy, a chciałbym trochę go wyeksponować. To samo dotyczy wind, jedna będzie na poziomie pokładu startowego, ale drugą chciałbym mieć częściowo opuszczoną. Może ktoś mnie poratuje i tutaj.

3. Czy warto nabyć blacharkę ?

 

Pozdrawiam

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam raczej nie lubię takich elementów, prawie nic na nich nie widzę

najlepiej to chyba będzie zamaskować elementy tworzące oszklenie

 

blacharkę warto nabyć, nawet jeśli wykorzystasz połowę to i tak doda uroku modelowi

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to blaszki zamówione, kupiłem w WEM zestaw US Navy Doors & Hatches oraz USN WW2 Carrier. Szkoda, że dedykowany zestaw do Princetona nie jest dostępny. Szukam dalej zdjęć lub schematu malowania pokładu hangarowego.

 

Olek

 

PS.

Nie chcę pisać postu pod postem więc dopisuję tu. Nastąpiła jedna drobna zmiana, dokupiłem jeszcze blaszki w Toms Model Works (754 INCLINED LADDERS, 712 US NAVAL AIRCRAFT, 757 ESSEX CLASS CARRIER, 752 US CARRIER FLOTATION BASKETS). Mam jeszcze chrapkę na Edwarda zestaw do zestawu Hasegawy, ale widzę że są tam dźwigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak było pomalowane "wnętrze" Princetona po wojnie. W czasie II wojny Essexy na 100 % były malowane tak: Standard Deck Gray na pokładzie hangarowym i kolor biały dla ścian i "sufitu". Być może zostało to zachowane i dla czasów późniejszych

 

Wygląda, że tak właśnie jest. Dotarłem do różnych zdjęć lotniskowców klasy Essex i chyba to był standard. Zresztą w 1:1 zakładam Essexowy wątek, gdyż do kompletu dotarł już do mnie sam CV-9 Essex z Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to pomimo zakazu ruszam powoli z budową. Narazie wkleiłem pokład hangarowy oraz przykleiłem część podwodną kadłuba. Połączenie dwóch połówek kadłuba zostało zaszpachlowane, gdyż spasowanie było takie sobie. Wkleiłem też niektóre żaluzje. Powoli sklejam też sympatyczny dodatek, którym są dwa holowniki dodane do zestawu.

 

Na chwilę obecną wygląda to tak:

 

th_princ24.jpgth_princ25.jpg

 

Tutaj będzie cięcie (wytnę szyny rolet) , gdyż winda będzie opuszczona, a na niej zaparkuję coś latającego.

 

th_princ23.jpg

 

Tak wygląda holownik.

 

th_princ22.jpg

 

A tu pierwsze większe problemy, pomosty nie pasują do gniazd wyspy.

 

th_princ26.jpg

 

To narazie tyle.

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.