Skocz do zawartości

Nissan Gt-R R35 (TAMIYA 1:24)


kuba2507

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Poskladalem wnetrze znaczy lekko odswierzylem (wkoncu). Wiem ze kalki wygladaja jak by mialy zaraz odpasc ale mam dost tego modelu ciagle cos.

Maska i zderzak tez wkoncu pomalowalem a teraz kilka fotek.

pa250034.jpg

pa250041.jpg

pa260043.jpg

pa260044.jpg

 

nie umiem pomalowac uszczellek nie wiem czemu ale nie idzie mi to. Przednie lampy tez sa z......ane. Ale byle go skonczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do modelu i podejscia to powiem tak pierwsze malowanie wyszlo idealnie biala perla ale malowane modelarskimi farbkami i okleilem tasma zeby probi zrobic i co sie stalo ?? clar sie zje....... dalej pomalowalem na czerwono i bylo dobrze przypadkiem przy przeprowadze sie porysowal to co trzeba bylo zmyc i malowac kasta stala sie krucha teraz zamawiac nowa kaste znowu 20e w plecy nowe malowanie nie wyszlo znowz zmywanie i co potem znowu kolejne malowanie malowanie i co zderzak i maska nie wyszly i znowu zmywanie po polakierowaniu kasty zauwazylem ze sie rozleciala kasta to sklepilem prowizorycznie i trzyma do dzis dzisiaj przymierzam zderzak i maske i nie wiem czemu ale zderzak ma wogole inny odcien lakieru niz maska i kasta mam go dosc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze malowanie wyszło idealnie (biała perła) malowane modelarskimi farbkami. Okleiłem taśmą żeby progi zrobić i co się stało ?? clear się zje....... Dalej pomalowałem na czerwono i było dobrze - przypadkiem, przy przeprowadzce się porysował... to co - trzeba było zmyć i malować. Kasta stała się krucha. Trzeba było zamawiać nową kastę - znowu 20 Euro "w plecy". Nowe malowanie nie wyszło - znowu zmywanie i co potem? Znowu kolejne malowanie i co? - zderzak i maska nie wyszły i znowu zmywanie. Po polakierowaniu kasty zauważyłem, że się rozleciała kasta - to skleiłem prowizorycznie i trzyma do dziś. Dzisiaj przymierzam zderzak i maskę i nie wiem czemu ale zderzak ma w ogóle inny odcień lakieru niż maska i kasta - mam go dość!!

(pozwoliłem sobie na małą korektę oryginalnego tekstu aby lepiej się czytało...)

 

Nic tylko udać się do prokuratury z wnioskiem o ściganie producenta modelu, farb i taśmy co to zje... clear

Przy okazji tempa prac - niekiedy lepiej poczekać na tzw. wenę niż robić bo mam dość czekania na efekt końcowy.

Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł i rozwolnieniu - zgodnie z przysłowiem:

"Pies szybko robił to ślepe zrobił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cię rozumiem, jeśli masz dość już tego modelu - odłóż go - weź inny, a gdy znów najdzie Cię ochota na tego GT-R weź pudełko i rób dalej. Ja tak robię. Nie ma sensu robić "na szybko" i "żeby skończyć"

A mnie się czepiają, że mam dużo W.I.P.'ów. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cię rozumiem, jeśli masz dość już tego modelu - odłóż go - weź inny, a gdy znów najdzie Cię ochota na tego GT-R weź pudełko i rób dalej. Ja tak robię.

Nie tylko Ty - ze względu na kiepskie spasowanie zderzaka z maską, błotnikami i lampami moja Mazda RX-8 leży od roku w kartonie - w tym czasie zrobiłem 3 modele i mam na ukończeniu kolejne 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.