Skocz do zawartości

Skyline GT-R


KARPIU

Rekomendowane odpowiedzi

To bedzie mój pierwszy model samochodu wiec przy budowie będę potrzebował waszej pomocy. A o to taki malutki in-box.

 

DSCN4148.jpg

DSCN4154.jpg

DSCN4157.jpg

DSCN4158.jpg

DSCN4159.jpg

 

i już zaczynam z pytaniami:

na karoserii występuje taka o to szrama przez całą długość, co z nią zrobić, papier ścierny?

 

DSCN4151.jpg

DSCN4152.jpg

 

felgi są w oryginale złotawe, czym je pomalować aby otrzymać taki efekt i to samo pytanie do malowania karoserii. Rozumiem, że bez aero się nie obejdzie ale jaką farbą pomalować, jaką firme polecacie. Chce uzyskać taki mniej więcej wygląd

http://c.wrzuta.pl/wm18669/b83c7dd90029e20145c23c56/Nissan%20Skyline%3Cbardo88%3E?type=i&key=8lgPqsqh3p&ft=d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta szrama wygląda strasznie, ile płaciłeś za model? Myślę, że bez szlifowania i szpachli się nie obejdzie. Mam jeszcze pytanie. Czy to, co jest w miejscu maski jest do odcięcia? bo jeśli nie to tam jest największy skok, i można by to rozciąć w miejscu tego skoku i skleić równo, potem szpachla i szlif. Powodzenia w budowie

P.S. A jak z jakością pozostałych elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta szrama wygląda strasznie, ile płaciłeś za model? Myślę, że bez szlifowania i szpachli się nie obejdzie. Mam jeszcze pytanie. Czy to, co jest w miejscu maski jest do odcięcia? bo jeśli nie to tam jest największy skok, i można by to rozciąć w miejscu tego skoku i skleić równo, potem szpachla i szlif. Powodzenia w budowie

P.S. A jak z jakością pozostałych elementów?

 

O czym ty mówisz???? Ta "szrama" wzdłuż karoserii to po prostu ciemniejszy odcień plastiku - tak się dzieje gdy elmenty robione są w kolorze metalicznym i wtryskiwane do formy.

Karpiu - Weź do ręki papier ścierny i zobaczysz, że powierzchnia jest równa. Jedyne co widzę to plastik pomiędzy przednimi nadkolami jest na połowie złamany. Jedyne co musisz wyciąć to tą małą poprzeczkę w środku tego kwadratu. Później normalnie przyklejasz na to maskę.

Co do koloru to felga widzę jest oryginalnie ze złotego plastiku więc wysgtarczy dać bezbarwny

ale możesz wziąść złotą farbę i je pomalować.

Co do karoserii to srebrny kolor nadwozia, następnie maskowanie i niebieski. Już kilka Skyline-ów powstało w takim malowaniu.

P.s. Jakbyś nie używał tego większego skrzydła ( bo widzę, że są dwa w komplecie ) oraz tylnego dyfuzora pod zderzak to chętnie bym je przygarnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec trochę dzisiaj podłubałem we wnętrzu, jeszcze się malować nauczyć muszę, no i pierwsze koty za płoty z montażem własnych pasów bo nie było ich w zestawie, efekt raczej taki sobie, ale ja tam wole robić czołgi xD

 

DSCN4167.jpg

DSCN4169.jpg

 

Co do malowania to raczej odpuszcze sobie elementy niebieskiego na zewnątrz i walne całego w metaliku, czy jak to nazwać YYY ogólnie maluje Pactrami ale ta farba na bank się nie nada na kolor główny, za smugowia się strasznie, wiec jakiej firmy polecicie farbę, kupić coś w sprayu?

 

Diesel fan za model zabuliłem dokładnie 84zł, kupiłem w innym sklepie po znajomości. Co do jakości reszty to nie mam większych zastrzeżeń, ogólnie to mój 1 model samochodu i 1 raz mam Aoshimke ale jestem pozytywnie zaskoczony. A to na miejscu maski to nie jest do wycięcia, na to się mache nakleja więc ca sobie nałożę i równo skleję, mały problem.

 

P.s. Jakbyś nie używał tego większego skrzydła ( bo widzę, że są dwa w komplecie ) oraz tylnego dyfuzora pod zderzak to chętnie bym je przygarnął Mr. Green

 

koksik750 jakie kozackie nazwy a tak na poważnie, jeszcze nie wiem co użyję ale to co mi zostanie bez problemu mogę ci oddać, jak skończę zrobię foto co mi pozostało i prześle na pw to się potem uzgodni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to niezbyt wypasiony model w tej cenie. Ale zdarza się.

Pierwszy model, pierwsze problemy .

Wnętrze może być, jeśli aż tak bardzo się nie przykłada wagi do tego. Ja dodatkowo użyłem do wnętrza flocka jako wykładziny i fajnie taki bajer wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karpiu. Pamiętaj o mnie!. Co do wnętrza to razi to malowanie pędzlem. No i pasy. Takie sportowe pasy są mocowane np. do klatki bezpieczeństwa z tyłu, a u ciebie nie wiadomo skąd się biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w zestawie dwa takie same fotele.Dlaczego użyłeś dwóch różnych.Jakoś to nijako wygląda?

Instrukcja tak zapodała ....

 

Co do pasów już ich nie poprawie,a el tak na przyszłość z czego polecacie je zrobić i jak je zamontować, nie pogardzę odpowiednim linkiem warsztatowym

 

Chciało by się rzec byle do przodu, ale teraz muszę poczekać aż kumpel wypożyczy mi swoje aero no i jeszcze farbę główną muszę wybrać, tylko nie wiem jakiej firmy zakupić kolor srebny metalik, polecicie jakąś dobrze kryjąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy kup z fototrawionki.Też wcześniej zrobiłem własnoręcznie ale postanowiłem zmienić na takie jak powinny być. 4.50 zł a efekt o niebo lepszy sam zobacz

To moja robota

 

 

927f92062e4ce19am.jpg

to elementy fototrawione

11d49de8496b0af4m.jpg

a tak wyglądają po zamontowaniu w modelu

9e028f1229866591m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy kup z fototrawionki.Też wcześniej zrobiłem własnoręcznie ale postanowiłem zmienić na takie jak powinny być. 4.50 zł a efekt o niebo lepszy sam zobacz

To moja robota

 

 

927f92062e4ce19am.jpg

to elementy fototrawione

11d49de8496b0af4m.jpg

a tak wyglądają po zamontowaniu w modelu

9e028f1229866591m.jpg

 

Mipan widzę że zainwestowałeś w te same pasy co ja

Powiedz jak Ci się je składało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzały mnie trochę bo strasznie miejscami się farba łuszczyła i musiałem dobierać farbę.Jakoś się udało.Zostały mi jeszcze klamry ale następnym razem pasy zrobię jak te poprzednie z folii samoprzylepnej i dodam tylko fototrawione klamry i będzie miodzio.Inwestycja hahah nie przesadzaj 4.50 to nie takie straszne pieniądze.Były też za 16 zł a to już przesada.Wolę kupić za to jakieś farby albo inne pomoce modelarskie.No ale ogólnie z wymienionych pasów jestem zadowolony.Prezentują się bardzo dobrze.Tylko mi kolor za bardzo nie pasuje do ogólnej koncepcji tego modelu ale jakoś to zniosę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.