Skocz do zawartości

Boeing 737-500 Skyline 1:144 PLL LOT


kubaszon555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba niema bo to jak narazie małem linie.Ale niedam sobie głowy uciać

To jak myslisz moge kupić B737-800 i kalki Air Polinii

A i obiło mi się o uszy że Air Polonia bankrutuje!! czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie Air Polonia już od paru lat nie istnieją. Splajtowały.

Wersji 800 nigdy nie miały. Ja bym nie robił takiej kombinacji wersji i malowania.

Jestem zwolennikiem realizmu w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niema bo to jak narazie małem linie.Ale niedam sobie głowy uciać

To jak myslisz moge kupić B737-800 i kalki Air Polinii

A i obiło mi się o uszy że Air Polonia bankrutuje!! czy to prawda

Nie rób tak, Łukasz ma rację realizm najważniejszy. Radzę Ci troszkę poczekac bo możesz na alle...o kupic kiedyś 737-300 lub -400 z minicraftu i wtedy sobie je zrobisz w barwach airpolonii, a zapłacisz porównywalnie co za-800 revella. Kilka miesięcy temu te boeingi się walały za niezłą kasę. No Panowie...niedługo zasiadam do klejenia, postaram się jeszcze koło północy dodac jakieś fotki. Weekend będę miec luźniejszy tak więc podciągnę trochę robotę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moi szanowni przedmówcy wspominali Skyline robi wszystkie III typy B737 - 300/400/500 - a ponieważ w LOT używa wszystkich trzech modeli można zrobić komplet ale tu jest problem - nie zawsze się zdarza aby dany wykonywany model był czystą np. 400 - przykładowo Boeing737 o nr rejestracji SP-LLA który można zrobić w barwach LOT'u to jest wersja 737-45D. A tak wygląda jego ewolucja, konkretny samolot można wykonać w rożnych barwach na początek jeszcze goły LOT :

9829c690f8fa1467.jpg

 

lekka zmiana image

 

49bfb4d19f71cb48.jpg

 

tu już idą na całość :

 

0bc53580194a40a7.jpg

 

a to wersja z językiem dla wtajemiczonych

b189dc22a84e5a71.jpg

 

a to ciągle stary dobry SP-LLA

 

Wracając do polskich barw - poza LOT'em, Centralwings oraz AirPolonią jeszcze można zrobić polski samolot w barwach WEA (White Eagle Aviaton)

 

Polecam do Boeingów 737 kaleczki :

 

aa98275dc767299f.jpg

 

a tu kalka z TwoSix do wersji 500

 

61e833f9f4aa7e95.jpg

 

Na ostatnich zawodach (listopad) w Katowicach były do kupienia wszystkie trzy modele 300/400/500 chyba za ok 70zł (za sztukę ) ... (737-500 warsztacie )

 

Na pewno koledzy znają ale dla przypomnienia polecam :

http://www.zznpl.home.pl/lot.html - spis na czym latamy

oraz

http://www.airliners.net/

można odnaleść każdy samolot np. po rejestracji

i po polsku podobna strona :

http://lotnictwo.net/

lub http://airnews.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Póki co szukam zdjęc oryginału bo nie wiem na jaką rejestrację się zdecydowac (w kalkomanii jest jedna ale niestety nie wiadomo czy do -500)...

W ramach ciekawostki odnośnie rejestracji

LLA - środkowa litera w LOT oznacza typ samolotu i jego wersje. Trzecia oznacza poprostu któryś z kolei. Tu np L (lima) oznacza B737-400 itd.

SP-...:

LKA- K oznacza B737-500

LMA- M oznacza B737-300

LLA- L oznacza B737-400

dalej

LDA- D oznacza EMB170-100

LIA- I oznacza EMB170-200 (czyli EMB175)

Może komuś się przyda

 

Co do wersji B737-800 u naszym wszelakich krajowych przewoźników to chyba tylko WEA miała wypożyczoną jedną lub 2 maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą nadzieję że założyciel tego wątku się nie obrazi się na nas - bo zamiast budowy modelu i związanych z tym dyskusji - rozmawiamy na temat "polskich boeingów"

A wracją do dyskusji o 737 - masz rację - choć doszukałem się w barwach WEA jednego B737-800 - był to wypożyczony z Britannia Airways o rejestracji SE-DZI, dokładnie to model B737-804, obecnie już lata w innych barwach

 

2af718d660359160med.jpg

 

A co do przeróbki B737-400 na B737-800 nie ma szans więc kalki nie będę pasować - 800 ma dłuższy kadłub, wyższy statecznik pionowy, inne skrzydła itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą nadzieję że założyciel tego wątku się nie obrazi się na nas - bo zamiast budowy modelu i związanych z tym dyskusji - rozmawiamy na temat "polskich boeingów"

Pewnie, że się nie obrażę, cieszę się, że mogę dowiedziec się wielu ciekawych rzeczy, a tak naprawdę w tym forum o to właśnie chodzi

Oto co zrobiłem od wczoraj:

5bf3925b1e89f871.jpg

Skleiłem i wyszpachlowałem kadłub (niestety spasowanie nie jest mocną stroną tego modelu, zwłaszcza jeśli chodzi o kadłub i skrzydła),

a26c03262605a3ad.jpg

Szpachlówkę położyłem także na kątach natarcia skrzydeł i na ich dolnej części (tam gdzie wkleja się wewnętrzną stronę czyli 2 część). Robię to od taśmy, dzięki temu nic poza obszarem szpachlowania nie będzie umazane, wyjątkiem był kadłub, gdzie chciałem go nieco na górze wyrównać.

Jutro planuję trochę poszlifować i wkleić kabinę, po czym znów nałożyć szpachlówkę na jej łączenia z kadłubem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idę za ciosem

Mając 737 na warsztacie nie można zapomnieć o jeszcze jednym polskim użytkowniku w/w modelu - liniach lotniczych Fischer Air Polska (późniejsza jej nazwa to Prima Charter) - obecnie bankrutują...

 

2fab2485c1c7e629.jpg

 

Co najciekwasze w barwach tej lini można wykonać jedyne B757-200 a dokładnie 757-2Q8 (SP-FVP) oraz 757-23A (SP-FVR) - tu oczywście lepimy model Minicrafta jak ktoś będzie chętny może być in-box...

Tylko nie wiem czy ktoś robi kalki w takim malowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaszon555 jak widać prace idą dobrze , moze zaniedłubo zobaczymy bryłe samolotu (czyli kadłub skleiony ze skrzydłami) .Czekam na dalszu postep prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idę za ciosem

Mając 737 na warsztacie nie można zapomnieć o jeszcze jednym polskim użytkowniku w/w modelu - liniach lotniczych Fischer Air Polska (późniejsza jej nazwa to Prima Charter) - obecnie bankrutują...

Znam bardzo dobrze wszystkie polskie malowania, zwłaszcza z brasil decals, niestety mimo, iż chciałbym na półce miec je wszystkie, nie da się, bo nie chce powtarzac tych samych boeingów a niestety -400 minicrafta mam już sklejoną w barwach US-airways, a do-200 mam ciężko zdobyte kalki Aerolineas Argentinas...A z kolei 757 (mam wszystkie 3) będą w barwach amerykańskich. Co zrobic, gdybym zbierał tylko polskie to bym miał z pewnością wszystkie

KonDi, skrzydła akurat wkleję na samym końcu tuż po pomalowaniu kadłuba no i skrzydeł oczywiście. Jeśli nic i nikt mi nie przeszkodzi może we wtorek będę lakierował kadłub

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaszon555 coz moge powiedzieć

A co do malowanie US-airways to było w pudełku czy dokupywałeś

A ja chętne bym dorwał model 1/144 najlepiej od Revell'a w malowaniech Amerykańskich lini lotniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US Airways było już w pudełku jeszcze stare malowanie szary dół granatowa góra. Co do revella, mam coś takiego:

c59dffd4154fe400.jpg

Kupiłem go jakieś 2 lata temu na all...o za ciężką kasę (coś koło 200) i jest to jeden z moich ulubieńców. Jest to amerykańska edycja revella z początku lat 90. Model o wiele lepszy od airfixa. Ale moim zdaniem tanie by Ci wyszło gdybyś kupił niemieckiego revella i dokupił kalki osobno...Mam tu na myśli 767, 747 czy nawet airbusy. Tristar w tej chwili jest nieosiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolei 757 (mam wszystkie 3) będą w barwach amerykańskich

 

Wszytkie trzy ?

Wiem że Minicraft robi wersję -200, jest jeszcze konwersja -300 z Bra.Z Models, jest coś jeszcze?

 

Może wrzucisz jakieś zdjęcia in-boxów oraz gotowych modeli?

A co do wklejania skrzydeł w kadłub w tym modelu... ja miałem lekkie kłopoty... trochę wymaga szlifowania osłona podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydła akurat wkleję na samym końcu tuż po pomalowaniu kadłuba no i skrzydeł oczywiście.
Upewnij się zatem wcześniej, czy nie będzie trzeba czegoś szpachlować, bo jak już będzie pomalowane, to kaplica...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie skrzydła świetnie leżą tak więc nie przewiduję szpachlowania Co do 757 chodzi mi o wszystkie 3 wersje silnikow czyli GE, PW i RR. Co prawda silniki RR w wykonaniu minicraftu to czysta fikcja, na okładce są RR w środku PW dlatego wykorzystam RR z 767 Revella. Przy okazji machnę jakieś in-boxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskich sklepach raczej nie kupisz, pozostaje alle...o albo sklepy zagraniczne tutaj masz link do najlepszego (amerykańskiego) moim zdaniem sklepu, ktory zajmuje się tylko pasażerami. Znajomy kiedyś kupował i płacił przez Western Union, sprzedający bardzo rzetelny i uczciwy.

http://www.airline-hobby.com/shop/index.cfm?action=ViewCategory&Category=15&start=76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce chyba się nie opłaca naszym sklepom modelarskim handlować pasażerami i akcesoriami do nich...

Z większych sklepów zagranicznych polecam

http://www.hannants.co.uk/

Nie jest to może najtańszy sklep ale w miarę solidny i dość bogato zaoopatrzony - co ważne jest w Unii - co daje tańszą przesyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te kalki były kilka tygodni temu na all...o za 50 zł plus przesyłka. Mi się udało kupic cały zestaw lotu i w dodatku dostałem mnóstwo bonusowych kalek. Początkowo myślałem, że są to podróbki drukowane laserówką na czystej kalce, ale jakościowo są świetne tak więc moja teoria prysła po odpakowaniu listu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.