Skocz do zawartości

Boeing 737-500 Skyline 1:144 PLL LOT


kubaszon555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, postanowiłem "rzucic się" na niedawną nowośc firmy skyline, jaką jest Boeing 737-500. Model fabrycznie jest bez kalkomanii linii lotniczych, dlatego postanowiłem go zrobic w barwach PLL LOT. Parę dni temu zdobyłem kalki Bdecals, tak więc pozostaje mi tylko spełnic moje kilkuletnie marzenie:)74ad565ba33e02c6.gif

Sam model zrobił na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Bardzo dokładny podział, dużo szczegółów i możliwośc wykonania lotki statecznika pionowego w 3 płaszczyznach. Piekielnie dokładnie zrobiono także kalkomanie eksploatacyjne (producent: cartograf). Będą one dobrym uzupełnieniem do Lotowskiego arkusza. Tu znajdziesz pełną recenzję tego zestawu:

http://www.plastikowe.pl/recenzje/144-skylinemodelssky14405a-boeing-b737-500

Wkrótce zamieszczę zdjęcia z początku prac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Choć nie sklejam pasażerów, to lubię je oglądać zajmuję miejsce na widowni i bacznie bedę śledził relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także siadam na widowni. Coś ostatnio wiele pasażerów wychodzi na warsztaty...

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie pięknie!!! ja również zasiadam na widowni, gdyż... mam we łbie podobny projekt. tzn mam już 737-500 dokładnie tego samego i przychylam się do w/w wypowiedzi, model po prostu cudo (dzięki ICE). Decal też już mam oczywiście LOTowski (dzięki TURECKI), a jaki mógłbym inny?? w każdym razie być może uda mi się za jakiś skromny czas z nim wystartować, co siadam do deski to ciągle coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję zacząc to cudeńko, niestety jak dotąd skutecznie mi to blokuje praca magisterska, w której ciągle jest coś do poprawienia wrrr. Jutro wieczorem będą pierwsze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą zamieszczam jeszcze gorące zdjęcia z postępów prac.

99e5e9416e57ecfc.jpg

19db0a2c0ca68020.jpg

Zacząłem od wycięcia górnej przedniej części kadłuba, aby móc wstawić przezroczystą osłonę kabiny (model ma 2 opcję, albo szkło, albo czarna kalkomania zamiast szybek)

452bac9774bf9b04.jpg

Wkleiłem gondole podwozia przedniego i głównego. Każda część jest świetnie spasowana i przemyślana dzięki temu wszystko pasuje jak ulał. Na chwilę obecną jedyny minus zestawu - połówki kadłuba nie pasują tak dobrze jak w revellu ( po prostu przyda się odrobina szpachlu).

a6dc4f4a29e53269.jpg

Skleiłem także skrzydła, jutro planuję je pociągnąć szpachlem.

da15672999abd728.jpg

Wstępnie dociążyłem plasteliną przód kadłuba i pomalowałem wnętrze na szaro (uwaga nie dotykać farba jeszcze mokra

)

Być może jeszcze dziś zamknę kadłub, jutro planuję zająć się silnikami i porobić małe szpachlowanko tu i ówdzie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem czy nie zrobic go w barwach Star Alliance, jednak ten przywilej czeka na 767 (niedługo ma byc ze zvezdy ciekawy jestem czy będzie lepszy od revella). Również czekam niecierpliwie na Atra-42 z Italeri. On będzie w malowaniu eurolotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atra-42 z Italeri

 

Czy można go kupic , nieważne w jakich barwach

 

A co do modelu zapowiada sie super

Dzięki że dotrzymnałeś obietbicy

 

uważnie sledzę postęp prac

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boeing 767 musi być z duuuużym napisem LOT

Inaczej go sobie nie wyobrażam.

Ostatnio nabyłem Embraera ERJ-170 w skali 1/144 wraz z kaleczką Two Six Decals. Będzie kolejnna lotowska maszyna Postaram się zamieścić in-boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boeing 767 musi być z duuuużym napisem LOT

Inaczej go sobie nie wyobrażam.

Ostatnio nabyłem Embraera ERJ-170 w skali 1/144 wraz z kaleczką Two Six Decals. Będzie kolejnna lotowska maszyna Postaram się zamieścić in-boxa.

Super już się nie mogę doczekac:)

KonDi Atr-42 jest zapowiadany przez italeri od zeszłego roku, przenieśli go na ten rok ale kiedy będzie i w jakich barwach nie wiadomo Ma byc także ATR 72 z RS albo AZ model już nie pamiętam, podejrzewam, że będą to częściowo te same wypraski co w italeri. Co do pudełkowego Lotu, był kiedyś mały wyjątek, otóż pod koniec 1999 roku revell puścił 767-300 w barwach KLM-u, w pudełku była także kalkomania Lotu. Była to specjalna limitowana wersja na polski rynek, w tej chwili nie do dostania. Pudełko niczym nie różniło się od seryjnego 767 KLM, był tylko mały napis po polsku, że model zawiera kalkę Lotu. Niestety innych zestawów już nie było i nie sądzę żeby były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pudełkowego Lotu, był kiedyś mały wyjątek, otóż pod koniec 1999 roku revell puścił 767-300 w barwach KLM-u, w pudełku była także kalkomania Lotu. Była to specjalna limitowana wersja na polski rynek, w tej chwili nie do dostania. Pudełko niczym nie różniło się od seryjnego 767 KLM, był tylko mały napis po polsku, że model zawiera kalkę Lotu. Niestety innych zestawów już nie było i nie sądzę żeby były.

A mogliby wypuścić 787 w polskim malowaniu jako głównej wersji... W końcu Revell ma swoją fabrykę właśnie w Polsce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do niemieckiej firmy AUTHENTIC AIRLINES, produkującej żywiczne modele EMBRAERA 170 jak i 175 w skali 1/144.

http://www.authentic-airliners.de/

 

A tu mój modelik: E-170. Niech to będzie taki mój "in-box"

 

http://www.authentic-airliners.de/e170.htm

 

Model nie posiada kalkomanii. Trzeba ją dokupić osobno. Ja wybrałem zestaw Two six decals nr kat. 144-237 pozwalający na zrobienie modelu w "lotowskich" barwach.

Za kilka miesięcy rozpocznę budowę modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik jednak cena nieco zabójcza Cieszę się, że podjęli się tematu embraerów 170 i wzwyż Boeing 787 ma byc z revella pod koniec roku. Raczej nie będzie w polskich barwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz model fajny tylko zgadzam sie z kubaszon555 że cena przytłaczająca.

A jeszcze jedno co do zakupów modeli Wie ktoś czy mozna kupić od Revell'a Model w barwach United Airlines w takiej przystępnej cenie .

Kubaszon555 a jak ci budowa idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy od czasu wczorajszych zdjęc nic jeszcze nie zrobiłem, dopiero późnym wieczorem (koło 22) zasiądę do klejenia. Póki co szukam zdjęc oryginału bo nie wiem na jaką rejestrację się zdecydowac (w kalkomanii jest jedna ale niestety nie wiadomo czy do -500). W dalszych planach mam 737-300 w barwach Air Polonia. Bazą będzie model minicrafta (chyba, że zdobędę -300 ze skyline, a minicraft będzie w barwach "towarowych"), kalkomanie także już mam. Oto zdjęcie:

0706f404c53d3d0f.jpg

Jak tylko zasiądę do -500 zdam relację z tego co zrobiłem.

Wie ktoś czy mozna kupić od Revell'a Model w barwach United Airlines w takiej przystępnej cenie .

KonDi o jaki model Ci chodzi? Revell Germany nie robił żadnego w barwach UA raczej Revell USA, ale ciężko je zdobyc musiałbyś poszukac na e-coś tam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.