Jump to content

Łukasz

Members
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Częstochowa
 • Interests
  Modelarstwo lotnicze, lotnictwo
 1. Dzięki, znam ją. Jeszcze nasza Martola wypuściła kalki do E 195 (stare i nowe malowanie).
 2. O kalkę pozwalającą zrobić model w barwach LOTu.
 3. Wie ktoś może, czy na rynku ukazała się już kalkomania do naszego "lotowskiego" Embraera 190 w skali 1/144? Model Revella jest już na rynku jakiś czas.
 4. Już jakiś czas temu w sieci zauważyłem blaszkę Extratechu nr kat. EX 14433 do IŁ - 62M. Czy ktoś widział ją w Polsce? Gdzie ją kupić?
 5. Em, czy możesz na ten temat napisać coś więcej? Czyli E 190 Lufthansy i E 190 LOTu to dwie różne maszyny? Gdzieś w sieci znalazłem rysunek pokazujący gdzie ciąć i o ile skrócić model E 195 żeby uzyskać model E 190.
 6. Będzie lotowska maszyna tzn. maszyna używana przez PLL LOT . Pewnie pojawi się kalkomania pozwalająca zrobić model w tych barwach. A model ma być w barwach Lufthansy. Mam model E 195, ale jeszcze nie zabrałem się za niego. Milczący, możesz napisać czemu jest tak kiepski, jakie ma błędy, na co zwrócić uwagę przy budowie, itd. ?
 7. W 2017 r. pojawi się model Embraera 190 z Revella nr kat. 03937 Będzie kolejna LOTowska maszyna
 8. Zapomniałem ... , pozwala zrobić model w malowaniu starym (klasycznym po 1977 r. ) i nowym
 9. Witam Ostatnio kupiłem kalkomanię do Embraer 195 firmy BOA Agency nr kat. 14494. Pozwala zrobić model Revella w barwach PLL LOT. To moja pierwsza kalkomania tego producenta. Dla mnie super, choć jeszcze nie wiem jak będzie się kładła
 10. Wydaje mi się, że taśma Tamiya weszła w reakcję z farbą. Jak długo taśma leżała na farbie? Zasada jest taka, że maskujemy, malujemy i zdejmujemy taśmę. Później niestety znowu maskujemy i malujemy, chyba, że malujemy dzień po dniu. Ja kiedyś zamaskowałem farbę jasnoniebieską (Humbrol 65) taśmą Tamiya na ok. 2 tygodnie. Po jej zdjęciu zauważyłem jaśniejsze, brzydkie ślady. Całość wypolerowałem i pomalowałem ponownie.
 11. Dziś dzwoniłem do Martoli. Blaszki do "62" jeszcze nie mają. Jak się pojawi to będzie na ich stronie.
 12. W necie znalazłem blaszkę Extra Techu do "62". Czy ktoś wie, gdzie ją można kupić w Polsce? A może ktoś wybiera się do Czech? Tam kupowałem wszystkie blaszki Extra Techu do swoich pasażerów.
 13. Trzeba by się skontaktować z organizatorem i ustalić, czy w weekend działał monitoring na hali. Może moment zaboru nagrał się i będzie można rozpoznać sprawcę.
 14. Ja do malowania lotowskiego po 1977 r. kupiłem kolor granatowy firmy Bilmodel Maker. Może robią też do starego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.