Skocz do zawartości

TOYOTA CELICA ST 185 SAFARI RALLY `94


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model najpiekniejszej, moim zdaniem, rajdowki. Toyota Celica w wersji z rajdu Safari 1994.

Przedstawiony model jest ewolucja rajdowki, ktora w 1993 na rajdzie Monte-Carlo startowal Juha Kankkunen.

 

Baza do budowy byl kit Tamiya z Celica w barwach Repsola z Sainzem za kierownica. Dokupiony zostal zestaw z Big Modela, w sklad ktorego wchodzily kalkomanie i stelaz do mocowania kola zapasowego na tylnej klapie (doklejony bedzie ciut pozniej).

Modelik wykonany bez specjanych dodatkow, praktycznie z pudelka.

Kasta pokryta TS -26, ciut przepolerowana.

Na doklejenie czekaja zapinki na maske i klape oraz stelaz na kolo zapasowe.

 

Fotexy:

 

3b2a272db4c7c31a.jpg

 

2029487089fc6de3.jpg

 

e139a3c49c6b36f6.jpg

 

794c844e2248207a.jpg

 

4c41a4d79b6e207a.jpg

 

fce30e4412b7841b.jpg

 

ec6297e6d193960f.jpg

 

7a54a9db9fc3c90f.jpg

 

e0f4a2238bfec9ad.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Celica Marzenie mojego brata ... Ogólnie ciekawe auto Co do wykonania ,brak zastrzeżeń

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardo ładnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda super Bardzo duży plus jest za te linie podziału. Jeżeli ktoś uważa że są złe to chyba nie wie co mówi Jakby nie patrzec model ma bardzo dużo szczegółów, ale czy możesz mi powiedziec czy to "coś" ma silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda super Bardzo duży plus jest za te linie podziału. Jeżeli ktoś uważa że są złe to chyba nie wie co mówi Jakby nie patrzec model ma bardzo dużo szczegółów, ale czy możesz mi powiedziec czy to "coś" ma silnik ??

Dzieki za ocene...hehee.

Modelik nie posiada silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciut przesadziłeś z liniami podziału...

Linie sa ok., przyblizenie jest duze i dlatego tak to wyglada.

 

Moim zdaniem linie niestety nie są OK Wyobraź sobie że w rzeczywistości taka szpara byłaby 24 razy szersza

 

PS

Model poza tym prezentuje się bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem linie niestety nie są OK Wyobraź sobie że w rzeczywistości taka szpara byłaby 24 razy szersza

W ciekawosci postanowilem wykonac maly eksperyment. Pomierzylem linie podzialu na modelu i porownalem do kilku aut w 1:1.

Linie na modelu maja w najgrubszym miejscu ok. 0.25 milimetra. Pomnozyc ten wynik razy 24 to daje nam ok. 6 mm. Dla porownania linie podzialu elementow na `06 Fordzie Fiesta i `94 Toyocie Corolli wahaja sie od 4 do 6 mm. Tak wiec na "safarce" wychodziloby to nawet nawet.

Wiadomo. ze patrzac pod katem widzimy, ze linia podzialu jest gleboka i moze dlatego wydaje sie niesamowicie duza.

Jednak na polce i kiedy patrzy sie z odleglosci ok. 20 cm, wszystko gra jak nalezy.

Nie mam zamiaru oczywiscie klocic sie i wmawiac, ze moja racja jest mojsza niz Twojsza. Ja jestem zadowolony w 100% z tych linii podzialu, a to najwazniejsze.

Oczywiscie dziekuje za slowa krytyki i z cala pewnoscia bede dazyl do tego, aby Wasze uwagi byly wcielane w zycie!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.