Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C Dragon


Karl Franz

Rekomendowane odpowiedzi

No to wio ! mój pierwszy warsztat jako , że wciąż czekam na zimmerit do King Tigera zabrałem się za inny model który grzał się w kolejce.

Mam nadzieję że tutejsza brać pomoże mi i udzieli odpowiedzi na pytania które na pewno pojawią się w trakcie budowy.

 

link do in boxa =

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/dragon/dr6246.htm

 

 

Oraz dwa pierwsze zdjęcia z tego co dziś wydłubałem :

 

ssa40285arx2.jpg

w600.png

 

ssa40286azr0.jpg

w600.png

 

I od razu małe pytanko , budował ktoś już ten typ pojazdu Dragona ? Chodzi mi konkretnie o to czy te elementy silnika to czysty akademizm czy są one widoczne po zamontowaniu przedziału bojowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go sklejałem, nie wyszedł mi totalnie Popełniłem serię błędów i nie moge ich poprawić. (sklejałem go ponad 2 lata temu więc jeszcze taki leszczyk ze mnie był ) Po tym modelu zraziłem się do Dragona i do ogniwkowych gąsienic (Do dziś kleję wyłącznie Tamkę, ale uwielbiam ogniwkowe gąsienice ) Nie przejmuj się moją wypowiedzią, bo z naszą pomocą podołasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem g brać ale wziąłem AFV i porównam sobie czy decyzja była słuszna ;)

Powodzenia, ja nie pomogę bo leszcz w tym temacie jestem i sam będe potrzebował pomocy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te elementy silnika to czysty akademizm czy są one widoczne po zamontowaniu przedziału bojowego ?

 

Przy okazji odpowiem, bo zapomniałem. Ja w swoim ich nie widzę. To wszystko będzie zasłonięte podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 251 ale D nic nie będzie widać i uważaj przy doklejaniu burt bo Dragonek trochę zrombał tą sprawę...

Trochę szpachli będziesz musiał urzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , oryginalne z zestawu i właśnie zwalczyłem kawałek z 15 ogniw i nie jestem z nich zadowolony , nie wiem czy są może bardziej dokładne od paska gumy ale składanie ich to jakiś żart jest przynajmniej jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sposób bierzesz taśmę maskującą przyklejaasz ją sobie do blatu stołu/biurka kładziesz jedno ogniwo drugie i łączysz je i tak na tej taśmie.... Później przyklejasz do kół klej zasycha i gra gitara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem to by się fajnie sprawdziło przy takich trackach jak np a Panzerach IV tam nawet dałem rade ale tutaj , gąsienica składa się z głównej części plus " zatyczki " zewnętrznej która mocuje "magic" i służy jako "bieżnik" że tak powiem gąsienicy więc chyba nie ma bata na tasiemkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa wziąłeś gąski z ramek? Bo ja ten zestaw dostałem w prezencie i nie wiem czy one były dokupione bo miałem luzem w woreczku. Ja właśnie tych używałem i na tasiemce ładnie wszystko szło...

 

Powodzenia.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowa porcja zdjęć , udało mi się pokonać "magic" magic traków , nie jest to może szczyt ale wyglądają przyzwoicie ( tak mi się wydaje ) . Skończone jest przednie zawieszenie i nawet udało się zrobić je "ruchome" ( co powinno być widać na niewyraźnych zdjęciach ) , właśnie lekko foty lekko zblurowane choć na tej pierwszej dobrze widać co i jak. Dodam jeszcze tylko że, jak na razie nie było problemów po za magic trackiem i tym że obrazki w instrukcji są nieraz do góry nogami a nie raz normalnie co lekko dezorientować może i w paru miejscach części " pojawiają " się już dopasowane do pojazdu więc trzeba uważać żeby nic nie pominąć.

 

ssa402901hn6.jpg

w600.png

 

ssa402911ca7.jpg

w600.png

 

ssa402921oa0.jpg

w600.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowa porcja zdjęć , udało mi się pokonać "magic" magic traków , nie jest to może szczyt ale wyglądają przyzwoicie ( tak mi się wydaje ) . Skończone jest przednie zawieszenie i nawet udało się zrobić je "ruchome" ( co powinno być widać na niewyraźnych zdjęciach ) , właśnie lekko foty lekko zblurowane choć na tej pierwszej dobrze widać co i jak. Dodam jeszcze tylko że, jak na razie nie było problemów po za magic trackiem i tym że obrazki w instrukcji są nieraz do góry nogami a nie raz normalnie co lekko dezorientować może i w paru miejscach części " pojawiają " się już dopasowane do pojazdu więc trzeba uważać żeby nic nie pominąć.

 

ssa402901hn6.jpg

w600.png

 

ssa402911ca7.jpg

w600.png

 

ssa402921oa0.jpg

w600.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie teraz miodzio robota.

 

Z ciekawszych rzeczy to podłoga ma otworki wywiercone na spodzie a nie na samej podłodze więc albo trzeba wiercić albo bolce ścinać z skrzyneczek/siedzisk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ciekawszych rzeczy to podłoga ma otworki wywiercone na spodzie a nie na samej podłodze więc albo trzeba wiercić albo bolce ścinać z skrzyneczek/siedzisk .

AFV Club ma to samo, pewnie chodzi o to że na bazie tych samych ramek robią wile wersji czyli np. jakaś tam wersja nie ma danego siedziska a takiej powierzchni szpachlówką raczej nie można polać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by były lepsze fotki było by można na coś więcej popatzeć, a z tych fotek moge Ci powiedzieć że musisz trochę jeszcze użyć szpachli na łączeniu górnej i dolnej części wanny też miałem z tym kłopot...

 

A mam pytanie jak będziesz malował

 

Jednolity kolor czy może jakiś kamuflażyk

 

Powodzenia w dalszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z ciekawszych rzeczy to podłoga ma otworki wywiercone na spodzie a nie na samej podłodze więc albo trzeba wiercić albo bolce ścinać z skrzyneczek/siedzisk .

AFV Club ma to samo, pewnie chodzi o to że na bazie tych samych ramek robią wile wersji czyli np. jakaś tam wersja nie ma danego siedziska a takiej powierzchni szpachlówką raczej nie można polać

Witam.

Wystarczyło dokładniej przestudiować instrukcję [pkt.10a w mojej,chociaż mam inną wersję].Dokładnie o to chodzi otwory trzeba nawiercić od spodu w zależności od wersji ,niektóre "hanomagi" nie miały wszystkich ławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.