Skocz do zawartości

[in-box] USS Essex CV-9 (Dragon 7049)


Aleksander Zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Essex.jpg

 

Drugi lotniskowiec klasy Essex w mojej stoczni. Tym razem jest to okręt z tzw. krótkim kadłubem i praktycznie poza nim, mamy do czynienia z tymi sami wypraskami co w opisywanym wcześniej modelu lotniskowca Princeton. Oczywiście model ma też inną flotę lotniczą, oraz szczegóły dopasowane do wyglądu z okresu II WŚ. Model zawiera blaszkę oraz dodatkowo przezroczysty pokład startowy. Co do błędów i poprawek to już wypowiem się w wątku warsztatowym. Czas na fotki:

 

th_Essex2.jpg th_Essex4.jpg th_Essex5.jpg th_Essex6.jpg

 

th_Essex3.jpg th_Essex8.jpg th_Essex7.jpg th_Essex9.jpg

 

Pozdrawiam

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz robił w łaciatym kamuflażu (1944)?

 

Jędrek

 

No tak, model chcę wykonać w malowaniu łaciatym, oczywiście o ile można będzie, a raczej o ile będzie możliwe wykonanie tej wersji. Muszę dotrzeć do zdjęć okrętu z tego okresu.

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest zasadniczo w konfiguracji do wykonania wersji początkowej 1943-IV 1944. Oczywiście można go doprowadzić do stanu po przebudowie, ale wymaga to trochę pracy. O wyspie już pisałem, drugi rejon to sponson w miejscu gdzie winna być katapulta hangarowa (Essex nigdy jej nie miał).

 

Tak na marginesie to ten Fletcher w tle na boxarcie mocno przeskalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie, czekam na drugi warsztat

 

Jędrek

 

Niestety, co do Essexa to sprawa będzie trochę trwała, zbieram materiały i wiedzę. Princeton jest modelem szkolnym, to mój pierwszy okręt na poważnie.

 

Model jest zasadniczo w konfiguracji do wykonania wersji początkowej 1943-IV 1944. Oczywiście można go doprowadzić do stanu po przebudowie, ale wymaga to trochę pracy. O wyspie już pisałem, drugi rejon to sponson w miejscu gdzie winna być katapulta hangarowa (Essex nigdy jej nie miał).

 

Tak na marginesie to ten Fletcher w tle na boxarcie mocno przeskalowany

 

Mam nadzieję, że dzięki Twojej i Kolegów z forum wiedzy to ta zamiana się uda. Poprostu kręci mnie to malowanie, a ja jestem uparty. Pewnie ta budowa potrwa, ale mam nadzieję ten projekt doprowadzić do końca. Jak ruszę z budową to chyba pomożecie ? A Fletcher nie jest przeskalowany to poprostu wersja long and big

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W związku z brakiem czasu model ląduje na naszej giełdzie, a razem z nim nastepujące dodatki:

- Lion Roar LE700059 U.S NAVY 40mm BOFORS AA CANNON 5,99 $

- Lion Roar LE700078 U.S NAVY SHIP WINDOWS 5,99 $

- TOM`S MODEL WORKS Set#757 WWII ESSEX CLASS CARRIER 22,00 $

- TOM`S MODEL WORKS Set#754 INCLINED LADDERS 9,50 $

- TOM`S MODEL WORKS Set#752 CARRIER BASKETS 8,00 $

- WHITE ENSIGN MODELS PE777 U.S. NAVY DOORS & HATCHES 2,94 funta

 

Podałem orientacyjne ceny w sklepach z których sprowadziłem blaszki ( http://www.whiteensignmodels.com/ , http://www.tomsmodelworks.com/catalog/ , http://www.luckymodel.com/scale.aspx ), sam model to około 100 zł.

 

Pozdrawiam

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.