Skocz do zawartości

Caproni czyli ciapanie na ekranie XD


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze trzeba przedstawić:

Caproni, firmy Italeri a skala to: piękna 72

Zrobiony na początku lipca 2007.

Przyjemnie się kleiło, nie było żadnego problemu z dopasowaniem czegokolwiek. Wada to to, że ma wypukłe linie, dlatego nie ma washa.

Malowany Model Masterami, sand (z dodatkiem żółtej dla ożywienia koloru) i Light ghost gray na spodzie.

Ciapki to takie wzorowanie się na rysunku z pudła + własna inwencja twórcza, mianowicie takie ciapanie pędzlem który ma każdy włosek w inną stronę. Efekt jak widać poniżej, może i kolor zielonego nie jest jednolity, ale tak jest ładnie

Szyby malowane przy użyciu wykałaczek, tak wiem trochę nie równo

 

Foty:

Caproni004.jpg

Caproni005.jpg

Caproni001.jpg

Caproni002-1.jpg

Caproni007.jpg

Caproni006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciało się szlifować połówek kół po sklejeniu... oj, leniuszek ... I na tyle kadłuba to samo. Poza tym model robi całkiem dobre wrażenie, tylko taka mała rada: na stateczniku spod krzyża przebija Ci kolor kamufażu. Pod białe kalki lepij zawsze dawać jasną farbę np. białą lub szarą. Kiedyś na jedenastce od Mirage połóżyłem szachownice prosto na kolor niebieski i później dziwiłem się, że są czerwono-niebieskie .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... mam go na półce... ale mój ma trójłopatowe smigła... tak dawno go sklejałem, nie pamiętasz czy on miał 2 zestawy smigieł? czy ja mam jakąs inną serię?

 

to jest CA.311 więc Ty masz CA.313

 

fajny tylko troszke nierowno wyszedl ci ten zólty pasek ale po za tym jest ok

 

No niestety, żółta kiepsko się nakładała, a po zastosowaniu taśmy maskującej wlała się pod nią, choć dociskałem mocno, ale farba była dość wodnista.

 

A nie chciało się szlifować połówek kół po sklejeniu... oj, leniuszek ... I na tyle kadłuba to samo. Poza tym model robi całkiem dobre wrażenie, tylko taka mała rada: na stateczniku spod krzyża przebija Ci kolor kamufażu. Pod białe kalki lepij zawsze dawać jasną farbę np. białą lub szarą. Kiedyś na jedenastce od Mirage połóżyłem szachownice prosto na kolor niebieski i później dziwiłem się, że są czerwono-niebieskie .

Pozdrawiam.

 

Masz racje z tymi kołami, zapomniałem

Kadłub był trochę nie równy, teraz jak napisałeś to mi się przypomniało.

Z kalką fakt, tylko trudno tak żeby było równo pod kalkę.

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.