Skocz do zawartości

Polskie Szybowce - Reaktywacja


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie nabyłem trzy modele szybowców z nowej serii POLSKIE SZYBOWCE.

Modeliki są znane już od lat. Wypraski nic nie zmienione i nawet kalki te same co przed laty. Skala oczywiście 1/72. Pozytywne wrażenie robi opakowanie i sposób pakowania wyprasek ala Hobby Boss . Jeśli chodzi o malowania to obrazki na pudełkach ni jak się nie mają do tego co w oparciu o kalki można wykonać a rysunek bociana jest całkiem innej wersji niż w pudełku co może niektórych zmylić. Na dodatek w modelach Jantara i Muchy mam kalki na jedną stronę kadłuba i na jedno skrzydło. Producent pewno zapomniał że takie coś jak szybowiec ma dwie strony lub kryzys firme tak skutecznie trafił że oszczędności robią nawet na kalkach. Ale zato dostajemy w każdym zestawie klej.

Dobrze że znowu się pojawiły te modeliki ale niekonsekwencja producenta znowu daje o sobie znać.

Oto fotki:

Bocian

 

77c63747371730f8m.jpg 2ebc240df9bc93f6m.jpg

 

Jantar

 

1898a11a6312c60em.jpg 75e3683332c860e0m.jpg

 

Mucha

 

318c3ee9c304410bm.jpg a4cd15ff8776dc00m.jpg

 

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się pojawiły znowu na runku te zestawy.Osobiście posiadam wszystkie z czasów kiedy sprzedawane były w innych pudełkach.

Niekompletne kalkomanie to chyba przesada ze strony firmy która to wypuszcza na rynek.Może chcą aby kupić dwa identyczne modele żeby mieć komplet kalek.

A sprzedawanie tych zestawów na Allegro jako Nowość to wprowadzanie kupujących w błąd.Mimo wszystko jedyne polskie szybowce w 1/72 na naszym rynku i wymagają sporego nakładu pracy (szczególnie Jantar).

Na warsztacie mam Zefira - ciężko idzie, ale idzie.

Pozdrawiam miłośników patyków.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszą spieprzyć. Za co się polscy producenci nie wezmą - muszą spieprzyć. I znowu przez 20 lat nikt nie zrobi porządnego Bociana czy Muchy w 1/72.

 

Bocian i Mucha są jeszcze znośne - Jantar to dopiero wynalazek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właśnie nabyłem Jantara (łomatkoboska, ależ badziew :( ) i całkiem ładnego Gila. Dobrze, że ktoś wypuścił reedycję, bo modele te nawet na allegro już ciężko było dostać, ale z tymi kalkami to przegięcie totalne. Dobrze, że Gil ma obie, ale co ja zrobię z jantarem to naprawdę nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia- po prostu zadzwoń do producenta czyli firmy M & H Bracia Darscy

( tel. znajdziesz na www bracia -darscy.com.pl)i poproś o przysłanie brakujących kalek. Ja tak zrobiłem i problem z głowy.A tak na marginesie to po rozmowie (bardzo miłej zresztą )z właścicielem tejże firmy mogę powiedzieć że zdają sobie sprawę z faktu iż poszła feralna seria z brakującymi kalkami i nie będą robili problemu z dosłaniem tychże kalek.

Jakby co to bij do mnie bo mam jeden bloczek więcej więc podziele się z tobą.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka ciekawostka na wieczór - przyjrzałem się wypraskom Gila i zauważyłem coś dziwnego. Skrzydła i statecznik pionowy zrobione są ... w negatywie. Tam, gdzie poszycie powinno być zapadnięte, detale są wypukłe. Wygląda to absolutnie paskudnie a nie mam pojęcia, jak można to poprawić bez robienia skrzydeł od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.