Skocz do zawartości

[R] Su-26M Amodel 1:72


Kiemlicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam swoje medialne istnienie na forum ostrym wejściem .

Short-run firmy Amodel to wymagający przeciwnik. Jednak samolot Su-26 to niezwykle prosta konstrukcja, toteż zbudowanie jego modelu nawet w oparciu o gluta, jakim jest ukraiński produkt ma duże szanse powodzenia

 

Model ma mieć m/w takie barwy

1364400.jpg

 

Jako że jest to dopiero zalążek budowy to efekty pracy bardzo mikre.

Na wstępie wyciąłem i zgrubnie oskrobałem wszystkie el. zestawu, które od biedy nadają się do wykorzystania:

1.jpg

 

I próbna przymiarka. Jak Tamiya, można składać bez kropli kleju:

3.jpg

2.jpg

4.jpg

 

Na razie tyle. Postępy frontu prac będę relacjonował na bieżąco, w miarę możliwości "wolnoczasowych"

 

PS. Fotki są marne, jestem kompletnym antytalentem fotograficznym. Będę starał się podnosić ich jakość wraz z przyrostem szczegółów na modelu. Sorry.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczy samej ciekawa konstrukcja dosc prosta...ale widze ze sam model sie rozni duzo od tego egzemplarza ze zdjecia...zwlaszcza cala oslona silnika...ma w modelu inny zamysl...ale coz i tak kibicuje bo to rzeczywiscie malenstwo i bedzie wymagalo dizo cierpliwosci...czekam na dalsze poczynania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę co nieco do tematu, chociaż niewiele udało mi się zdziałać

Skleiłem do kupy skrzydła, odciąłem lotki (jedna była krótsza od drugiej o jakiś 1mm).

 

Lotkom pocieniłem krawędzie spływu, wyciąłem wpusty na zawiasy i dorobiłem nowe klapki wyważające:

su1.jpg

su2.jpg

 

Dla porównania, skrzydło Suczki i usterzenie poziome An-2 (strasznie małe syfiliszcze, praktycznie wszystko robię pod szkłem powiększającym )

su3.jpg

Rzecz jasna, cała drobnica: wyważenia, zawiasy, dźwignie napędu lotek przybędą dopiero po domontowaniu skrzydeł do kadłuba.

 

Obecnie staram się poprawić obrys steru kierunku, walka ciągle trwa

su4.jpg

 

Jak zauważył Turecki, samolot Kairysa mocno różni się od tego co zaproponował Amodel. Najwięcej trzeba podziałać przy kadłubie ( płaski spód w części ogonowej, inny układ szczelin na okapotowaniu silnika, inne okna na spodzie kadłuba, inny układ linii podziału bla... kawałów kompozytu). Zobaczymy czy uda się to przerobić i nie spieprzyć modelu przy okazji.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.