Skocz do zawartości

Polska 1944 niszczony t 34 diorama 1\72


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W przerwach pomiędzy lepieniem pz IV dłubie sobie takie cuś.

Dioramka ma przedstawiać zniszczonego t -34 w stogu siana.

Czołg otrzyma jeszcze wiele poprawek , napewno gąsienice wymienię i i popracuje jeszzce nad podstawką, ale jestem ciekaw jak sięwma podoba cała kompozycja dioramy i co mogę ewentualnie zmienić?

 

Przedstawiam zdjęcia

 

1002033.th.jpg

 

1002031.th.jpg

 

1002036.th.jpg

 

I planowane rozmieszczenie figurek

 

1002042.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On został trafiony trzy razy i się sfajczył czyli sianko też by się sfajczyło

 

Niekoniecznie. A jakby akurat sianko było lekko mokre, a płomienie szły by w górę??

 

 

Właśnie pociski w silnik i w wieże wywoływały pożar no ale rób jak chcesz

 

Też niekoniecznie. To nie był sherman. Radzieckie czołgi miały paliwo, które nie było tak łatwopalne (wystarczy spojrzeć na dodatkowe zbiorniki. Np. Niemcy nie robili czegoś takiego bo w przypadku benzyny byłoby to zbyt ryzykowne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, jak strumień pocisku kumulacyjnego wleje sie w silnik T-34 to paliwo okaże się niepalne Uwierzyłbym gdybyś wziął to paliwo i wsadził w kanister płonącą gazete, a tak to nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, jak strumień pocisku kumulacyjnego

 

Polska 1944 - 1% szansy, że to był pocisk kumulacyjny. Pocisk kumulacyjny nie przebija i nie robi dziury w pancerzu a nie wspomnę już o przebiciu na wylot(nie ma takiej możliwości). Przykleja się do pancerza i przetapia go gorącym, skoncentrowanym strumieniem gorącego czegoś (Nie wiem co to. Chyba plazma) wywołuje wysokie ciśnienie. Po takim trafieniu rozrywa się pocisk i ludzka głowa. A co do tej gazety... Ty chcesz żebym się zabił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dwa pociski w wieży to raczej efekt konserwy czyli by sięnasz teciak otworzył a sianko by się na bank sfajczyło

 

Na jakiej podstawie takie przypuszczenia? Są zdjęcia czołgów z wieżami jak ser szwajcarskie i nic im się nie otwierało... :/

To co piszesz to Twoje domniemanie a nie żaden pewnik. Siano jak dla mnie może zostać nie ruszone. Wygląda efektownie i absolutnie winietka nie traci na realizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogólna kompozycja jest wg. mnie super. Sianko nie musiało się sfajczyć bo nie każdy pocisk wywołuje pożar. Wiele czołgów zostało zniszczonych przez zabicie załogi wpadającym pociskiem a nie przez pożar wozu. A nawet jeśli maszyna się paliła to mógł przecież padać deszcz i sianko się nie zajęło. Tak więc wg. mnie nie trzeba nic zmieniać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do kompozycji i tego nieszczęsnego sianka to ostatecznie postanowiłem nic nie zmieniać.

 

Ostatnio popracowałem troszkę nad samym teciakiem i nieco go popsułem , oraz zagęściłem nieco roślinność przy drodze i tak to wygląda:

 

1002077.th.jpg

 

1002079.th.jpg

 

Będę wdzięczny za ew uwagi i komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym otwieraniem chodziło mi bardziej o pożar niż rozerwanie pancerza bo taka sytuacja nie była częsta chodź możliwa

Przejrzałem parę zdjęć, głównie T-34, i na wszystkich na których było to możliwe widzę okopcenia od płomienia przy otworach i włazach więc pozar byłby prawdopodobny. Jakby na to nie patrzeć pocisk kumulacyjny robi spustoszenie i temperatura w pojeździe podnosi się niemiłosiernie, a w czołgu jest wiele rzeczy które mogły się spalic, no ale może rzeczywiście płomienie nei sięgały siana albo było wilgotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro kwestie sianka mamy już jak myślę wyjaśnioną mogłem zabrać się za soldatów pomalowałem mundury i ekwipunek zostały jeszcze rączki i twarze , będę wdzięczny za opinie na ich temat.

A oto fotki:

 

1002083.th.jpg

 

1002084.th.jpg

 

Wiem że są słabe wieczorkiem jak bedzie wiecej czsu postaram sie lepsze wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z opóźnieniem ale dodaję nowe fotki figurek , chce zaznaczyć ze zostały lekko przetarte suchym pędzlem po wypukłościach , na zdjęciach wygląda to jak by były co najmniej metalizerem przetarte więc nie należy zwracać na to uwagi.

 

1002113.th.jpg

 

1002114p.th.jpg

 

1002116.th.jpg

 

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Pomimo braku czasu na modelarstwo który ostatnio daje mi się strasznie we znaki

dokonałem pewnych innowacji w dioramce, która to już od jakiegoś czasu leżała sobie odłogiem.Teciak dostał wierzę "mickey mouse" jest ona lepsza jakościowo od tamtej od 85-tki , przybyła lina holownicza oraz pojawiła się nowa koncepcja ustawienia figurek , a minowicie dwóch niemieckich pancerniaków penetrujących rozbity czołg:

a tak to wygląda w praktyce:

1002564m.th.jpg

 

1002566m.th.jpg

a tutaj nowe ustawienie figurek:

 

1002569.th.jpg

 

1002570y.th.jpg

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.