Skocz do zawartości

[IN-BOX] MAN F2000 + CYSTERNA SHOW TRUCK


Y@ro

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, model bardzo fany, i dość łatwy. Ale kalki to masakra, zamawiałem dodatkową parę z Revella, nie dość ze kalki były źle wydrukowane, to dodatkowo jak je nakładałem to robiły się gluty. A no i żeby położyć kalki to kabina musiała być złożona. To znaczy ja chyba dałem tutaj d***, bo przed położeniem kalek, wsadziłem wnętrze, potem już nie było jak pomalować lakierem błyszczącym. Uważać tez trzeba na owiewki na rogach kabiny, bo kalki mają być położone na nich a nie są to tego przystosowane, mi się tutaj strasznie pomarszczyły.No i jeszcze miejsce między podwyższeniem kabiny a jej "dołem" tak jest taki wgłębienie i tu wchodzi kalka, no mi się to nie udało tak pięknie, i kala była troszkę napięta i się zrobiły dziurki. . Co do naczepy, ja miałem zdeformowany ten długi kawałek co idzie wzdłuż boku naczepy, był porostu wygięty. No i znowu kalki ( te z flagą Niemiec i UE) to wcięcie na nich ma czemuś służyć, ale w modelu przez to jest widoczny plastik, a źle spasowany podest ( jest za daleko) to wszystko odkrywa, gdyby przerobić jakoś podest. Chromy są dobrej jakości. Aha uważać tez trzeba na ta kratkę za kabiną trzymającą kominy łatwo połamać. No jak dla mnie dużym błędem jest zamontowanie drążka od zmiany biegów w kabinie a nie na silniku, ale przerobienie nie jest wcale trudne( w końcu sam tak zrobiłem). A warto uważać na powietrze które może dostać się pod kalki, są one dość duże, więc trzeba za wczas'u albo przebić kalkę igłą i wypościć powietrze, albo dać sobie radę w inny sposób. Podsumowując to zrobiło italeri jest bardzo dobrej jakości w wykonaniu Revella .Ale kalki są wielka klapą, i żeby wyglądały ładnie trzeba się dużo namęczyć. No fakt moje umiejętności modelarskie na ten model były niewielkie, ale wątpię czy teraz dal bym sobie radę z nim lepiej.To tak ile pamiętałem, jak coś sobie jeszcze przypomną to napiszę.

 

Ale się rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.