Skocz do zawartości

Warrior mcv w lesie - diorama


bathonuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Postanowilem zrobic swoja pierwsza diorame. Przeszukalem wiec forum w celu zebrania informacji i zabralem sie do roboty. Bedzie ona przedstawiala Apc Warrior w skali 1/35 gdzies w lesie. Mialoby to przedstawiac mniej wiecej cos takiego :

45111640.jpg

 

Na poczatek wzialem taka mala tablice do pisania kreda jako podstawke, nalozylem na to troche styropianu z pudelka po monitorze i oblozylem recznikami papierowymi nasaczonymi wikolem z woda.

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

 

Jak widac na zdjeciach troche sie pospieszylem i boki mojej dioramy sa niczym nie oblozone i wygladaja bardzo nieestetycznie. Nie wiedzialem co z tym zrobic, wiec postanowilem sie zajac tym pozniej. Gdy reczniki papierowe wyschly nalozylem na nie taki jakby bandaz z gipsem i troche poformowalem jeszcze teren. Nastepnie zmieszalem 3 kolory farb olejnych, a mianowicie burnt siena, yellow ochre i burnt umber. Pomalowalem tym moja podstawke w troche niechlubny sposob zostawiajac biale przeswity. Na to wszystko poszly dwa kolory suchych pasteli. Niestety nie robilem do tego momentu zdjec. Na nastepny dzien posmarowalem wszystko wikolem z woda i obsypalem trawa w proszku, piaskiem i jakims ciemnym proszkiem. Efekt byl taki :

 

013.JPG

014.JPG

015.JPG

016.JPG

017.JPG

 

Do tego dolozylem jakis kawalek galazki i krzaczek sprzed domu:

018.JPG

019.JPG

020.JPG

021.JPG

022.JPG

023.JPG

024.JPG

025.JPG

 

Narazie tyle. Sorry za jakosc zdjec, ale musze leciec do pracy i nie mam czasu. No coz, tutaj zaczynaja sie schody, bardzo bym prosil forumowiczow o jakies podpowiedzi, propozycje tego co mam zmienic lub dodac. Na pewno chce zrobic slady gasienic, ale na tym etapie nie wiem, jak to zrobic. Myslalem o postawieniu jednego zolnierza kolo drzewka, ktory by... sikal hehehe. Wlazy w warriorze porobie otwarte, wiec bedzie wygladalo, jakby mieli przerwe. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym potrafił robić dioramy to na pewno dałbym sobie spokój z posypką imitującą trawę. To jest dobre do skali 1:72, albo kolejek.

Odcisk gąsienic robi się na etapie miękkiego gipsu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czego uzyc, zeby zrobic trawe dobra do skali 1/35? W sumie nie wyglada ona najgorzej. Co do odciskow gasienic to myslalem, zeby polozyc teraz cienkie bandaze z gipsem w miejscu, gdzie maja byc odbite gaski, a nastepnie pomalowac je na nowo. Pobawie sie dzisiaj wieczorem. Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że nie próbowałem tego jeszcze, ale gdzieś spotkałem się z użyciem przyklejonych włosów z pędzla (takiego do malowania ścian) przyciętych na odpowiednią długość i efekt wyszedł przekonująco.

Mam pytanie czy na dioramie będzie więcej krzaków? Jeden badyl to w końcu nie las, uwierz chłopakowi ze wsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie wiecej drzew. Narazie to jest przymiarka. Chwilowo kombinuje ze sladami gasienic, ale potem zastanowie sie nad drzewami. Znalazlem wczoraj na necie fajny sposob na zrobienie drzewek :

 

http://www.all-model-railroading.co.uk/amr/chapter06.htm

 

Jeszcze takie pytanie. Jakie malowanie warriora pasowaloby do tego rodzaju dioramy? W sumie to powinno byc ciemne

45147358.jpg

45109989.jpg

warrior_14.jpg,

 

 

ale osobiscie wole ta wersje z dodatkowym pancerzem

 

 

untitled.jpg

Warrior_MCV-80_Infantery_Armoured_Fighting_Vehicle_UK_British_34.jpg

 

Jestem narazie na etapie skladania mojego wojownika, wiec mam jeszcze troche czasu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem odciski gasienic:

 

002.JPG

003.JPG

004.JPG

 

Moze nie byc najgorzej, ale po tym jak pomalowalem gips i nalozylem pastele to odciski sie troche zatracily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas malowania podstawki wyciągniesz na wierzch detale i odciski gąsek będą lepiej widoczne

co do trawy.. tak jak już pisali - z pędzla, ewentualnie do kupienia gotowa wysoka trawa w kępkach albo niska elektrostatyczna.. coś możesz sobie dobrać do zasobności portfela i umiejętności

 

a tak poza tym.. był ty kiedy w lesie i widział tam trawę?

w przepisie na budowę drzew, który podlinkowałeś pokazane są iglaczki (taka trawka elektrostatyczna nadała by się do zrobienia igliwia)

a iglaczki rosną zazwyczaj na glebie piaszczystej.. więc zamiast soczystej trawki sugerował bym zżółkłe kępki, opadłe igliwie, łachy piasku, może pokusisz się nawet o wykonanie opadłych szyszek bądź innych leśnych bajerów w stylu rozjechana wiewiórka, szkielet sarny w okolicy mrowiska..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym.. był ty kiedy w lesie i widział tam trawę?

w przepisie na budowę drzew, który podlinkowałeś pokazane są iglaczki (taka trawka elektrostatyczna nadała by się do zrobienia igliwia)

a iglaczki rosną zazwyczaj na glebie piaszczystej.. więc zamiast soczystej trawki sugerował bym zżółkłe kępki, opadłe igliwie, łachy piasku, może pokusisz się nawet o wykonanie opadłych szyszek bądź innych leśnych bajerów w stylu rozjechana wiewiórka, szkielet sarny w okolicy mrowiska..

 

 

Bylem w lesie i widzialem trawe. Na pierwszym zdjeciu tego tematu jest trawa i jest las:D:D:D No coz... sprobuje zrobic jakas trawe, poszukam jakiegos pedzla i pokombinuje. Sa jakies inne sposoby na zrobienie fajnych drzewek? Co do podloza to mam jeszcze taka zasypke piaskowa i ziemna, ktora uzylem do zrobienia miejsca przejazdu mojego pojazdu. Myslalem, zeby ja wykorzystac do zrobienia sciolki(jakkolwiek sie to pisze:D). za rozjechana wiewiorke:D Moze byc ciezka do odtworzenia:D

 

P.S. Jakiej wysokosci powinny byc drzewka do skali 1/35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posypka, której użyłeś była by dobra do odtworzenia poszycia..

i tu na forum, i na innych, jest sporo dioram i winietek z drzewami - i instrukcje jak je wykonać - od skręcenia pnia z drutu i oklejenia np. chusteczkami po wykorzystanie korzeni prawdziwych roślin..

 

może być ciężko.. ale spróbuj z wiewiórą

 

a co do rozmiaru drzewek:

od paru milimetrów - sadzonki, do kilkuset - baobaby

nie ma norm odnośnie rozmiarów drzew ani ich kolorów (poza czerwonym, chyba że robisz płonący las..), postaraj się tylko zachować proporcje (liść grubości pnia raczej nie przejdzie)

 

a co do piaszczystej leśnej drogi - polecam piasek kwarcowy, ewentualnie sodę lub kawę mieloną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej FAZZY_bez_humoru znalazlem jakis stary pedzel. Czy chodzilo Ci mniej wiecej o cos takiego??

 

011.JPG

012.JPG

 

 

Niestety musze leciec do pracy, wiec nic juz dzisiaj nie zrobie. Milego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i git.. tylko przystrzyż to trochę, żeby było bardziej nieregularnie.. parę źdźbeł wyższych, parę niższych.. pojedyncze gdzieniegdzie..

no tak jak to w lesie

jak by ci się udało jeszcze zróżnicować ich grubość, np. mieszając kilka rodzajów pędzli było by jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy szkoda pędzle niszczyć,lepiej jakiś sznurek dopaść i go pocichać.(taki o bardzo wąskiej pleconce).Może być np.konopny.Albo z tworzywa sztucznego jak żyłka.Treba to jeszcze pomalować,najlepiej aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja nie pije:D No moze czasem. hehehe. Z ta trawa to bedzie trocha monotonna robota, ale zrobie to. Sprobuje przesiac to przez sitko jakies, zeby wbijaly sie pionowo(gdzies na jakims forum cos takiego wyczytalem), a jak juz skoncze to pomaluje to wsyzstko aero. Narazie odstawie prace nad diorama, zeby skonczyc samego warriora. Jakie malowanie panowie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.