Skocz do zawartości

F-16 1/72


DAWO.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

 

To moja pierwsza stycznośc z " warsztatem ", więc prosze o max. wyrozumiałości...

 

Obecny F-16 jest moim pierwszym modelem na poważnie, choc nie az tak, jak tutaj modele niektórych z was

 

Na warsztat wziołem model F-16 firmy Italeri, z ambitnym planem " modernizacji " do standardu block 52 +, jak sie domyślacie Sił Powietrznych RP. Poniewaz nie uważam się za doświadczonego modelarza, a wręcz przeciwnie, licze się z popełnieniem masy błędów.

 

Model wykonam metodą pendzelkowania, gdyz aerograf jest zbyt kosztowny, i jakoś boję się go użyć- bynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz standardowa kabina Italeri, nie jest za ciekawa, zdecydowałem się nieco wzbogacić wnętrze elementami z modelu F-22.

 

0579eae2bfebd1bcm.jpg

 

W pierwszej kolejnośći wymieniłem standardowy fotel, który był " bardzo ubogi " na ten z F-22. Jest bardzo zbliżony do tego z F-16, i w tej skali chyba wygląda identycznie.

 

 

d199e37063ce7074m.jpg

 

Tutaj sklejony, ale jeszcze nie gotowy fotel, oraz wymieniony drążek pilota, który w standardzie był... słaby.

 

1e7c3e598aae22c6m.jpg

 

Standardowa tablica przyrządów była zupełnie płaska, więc nieco ją zbliżyłem do oryginału, wykonując elementy z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno co do modelu Może być ładnie zrobiony. Tylko już zrobiłeś błąd podczas malowania tablicy przyrządów. Chyba ,że pózniej chcesz ją pokrywać szarym Kolorem. Będzie ciężko. Ale ogólnie zapowiada się na łądny Model.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cieszy mnie że ktoś coś napisał

 

Co do modelu, to jest to " Night falcon ", co do możliwości jego dobrego zrobienia, to chciałbym tylko nadmienić że max. to będzie on zrobiony średnio, a to ze względu, na brak specjalistycznych urządzeń, takich jak szpachla, czy tego typu sprawy. Moimi podstawowymi narzędziami sa pędzelki, i skalpele oraz pinceta Wystrój kabiny, wzbogaciłem elementami z F-22 Italerki- tzn. tylko fotel... Reszta dodatkowych elem. wykonana będzie tylko z plastiku, lub folii aluminiowej.

 

67768fb31042cf10m.jpg

 

Co do kokpitu, to przeważa tutaj kolor czarny, co ze względu na rozmiary wyklucza raczej możliwość zastosowania dwubarwnego malowania- zwłaszcza na sposób nanoszenia kalkomani na tablice przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem . Ale ogólnie osobiśćie wolałbym najpierw nanieść szary kolor i dopiero próbować zrobić kolorem czarnym podobienśtwa przyrządów pokładowych. Bo jeśli masz kalkomanie to i tak z pod zegerów bedzie tylko kolor czarny . Ale moim zdaniem w modelach tej skali da się zrobić naprawdę dość ładny kokpit . Ale i tak będę tutaj zaglądał i patrzył jak idzie praca.

 

I pozdrawiam i życze sukcesów w pracy.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.