Skocz do zawartości

BWP-1 czyli drugie życie nieboszczyka


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swojej wspaniałomyślności zdecydowałem się dać drugie życie staremu modelowi Italeri, którego popełniłem jakieś 8 lat temu. Nieboraczek nie wyglądał za wyjściowo i wstyd go było stawiać obok moich siedem-dwójek, pięć-piątek czy innych topasów.

Model wykąpany w krecie, niektóe części porozklejane, inne odpadły same, jak to po krecie. Obecnie walczę aby to wszystko złożyć do kupy i poprawić babole producenta, który w tej materii poszedł na prawdę szeroko i obdarował model straszną ilością niepotrzebnych ozdobników i części nie mających za dużo wspólnego z rzeczywistością.

 

Na początek wieża. Spiłowane imitacje pasków na jej burtach, dodanie zaczepów pod paski z blaszki, uchwytu na włazie z druciku, rurki na wieży i nowego reflektora z przewodem oraz spawów.

494574877279bac4m.jpg815e48dccdd2c6d0m.jpg

 

Tylna ściana kadłuba. Drzwi desantu pozbawione tych dziwnych wytłoczeń i "uszu", dodałem osłony peryskopów, które są teraz łukowate oraz dolne zawiasy.

8b448b37933e4307m.jpg

 

Na górnej części kadłuba pozbyłem się tych pseudo- siatek i wykonałem je po swojemu. Teraz są przeźroczyste i widać te poprzeczne grzebienie pod siatkami, których tak jak w oryginale jest 13 a w wylocie spalin 3. Musiałem też wykonać mocowanie reflektora dowódcy i osłony reflektorów . Dalsze uzupełnianie detalami będzie kontynuowane dopiero jak wóz stanie na gąsienicach.

e5916dd991bf1a6am.jpgc81e18c843bd3319m.jpg

 

Poprawiłem też kształt lufy. Miałem się jeszcze zabrać za wyrzutnię malutkiej, ale daruję sobie.

87690a6059bfd5d1m.jpg

 

To na razie tyle.

Zdrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuje... ciekawy watek.....jakie gąsienice wkładasz do swojego bwp. Sam mam ten model dawno dawno temu popełniony i największą jego wadą są właśnie gąsienice. Moim zdaniem zrobiłeś trochę za grube ramki siatek chłodnic. Pomyśl tez nad wywaleniem plastikowych uchwytów tak jak te na pokrywie transmisji i i wywaleniem lufy i zastąpienie jej jakąś rurką, może uda się dobrać coś z metalowych cienkich wkładów do pisaków. Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarusgoral>> z uchwytami się zastanowię, ale tak jak pisałem, najpierw model musi stanąć na gąsienicach, zresztą na kadłub dojdzie sporo detali jeszcze. Lufa jest już poprawiona i wydaje się być ok. Gąsienice będą z zestawu trumpetera, ogniwkowe, składane, plastik. Miałem dać jeszcze koła, ale nie wiem czy się zdecyduję, wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.