Skocz do zawartości

Le Redoutable (Heller 1/400 *Le Redoutable* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Maluchy idą jak w zegarku. Tydzień = 1 okręt. A więc zgodnie z planem, na pochylni melduje się kolejny podwodniak. Tym razem Francuski "Le Redoutable". Model robiło się bez większych przeszkód. Jedynie jakoś pozostawia wiele, ale to wiele do życzenia. O wadach plastiku pisałem w warsztacie, tu dodam tylko, że kalki również były beznadziejne, rwały się okropnie, a ponadto musiałem wylać tonę płynu, żeby je zamaskować. Tak czy inaczej, z czołem podniesionym do góry, prezentuję kolejny model:

6be7d17e8add614cm.jpg 491918f74a45ffd8m.jpg 5171e6b2e9215d4em.jpg de550ec32d8602f3m.jpg eefd5fde1563ec89m.jpg

f720877e7107d67bm.jpg 95d812e4c0e2977cm.jpg 5247ebad4e122aafm.jpg d9f73cc98711fa8em.jpg 6f1a99fc7809d4bcm.jpg

...

Jak wspominałem, to był ostatni model z serii "tych szybkich". Zaczynamy zabawę z "cięższymi przypadkami" .

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne maleństwo

Tydzień = 1 okręt.

Szybki jesteś, też tak bym chciał a tym czasem mam zakaz klejenia, a właściwie malowania czego kolwiek aż do świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki jesteś, też tak bym chciał a tym czasem mam zakaz klejenia, a właściwie malowania czego kolwiek aż do świąt
Dzięki, tak na prawdę to przy tego typu maleństwach nie ma dużo pracy. Pracując ok. 1-1.5 h/dziennie jestem w stanie zrobic taki model przez tydzień. Mało elementów to i niewiele roboty. Ale na szczęście koniec tego dobrego. Raz, bo mi modelarstwo szybko by spowszedniało. Dwa, bo zaczynają się ciekawsze modele, które na pewno będę robił dłużej, o wiele dłużej... Mnie z kolei się obrywa za cuchnące zapachy kleju, lakierów, etc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym okręcie.Jest już jako muzeum.Kolos.Nawet gdzieś mam jego zdjęcia.I co Ci powiem oryginał ma całkiem inne anteny i te inne wystające części na "kiosku" które nie wiem jak się nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym okręcie.Jest już jako muzeum.Kolos.
hmm... to ciekawe co byś powiedział o Typhoon'ach albo Oscar'ach to dopiero giganty...

...

I co Ci powiem oryginał ma całkiem inne anteny i te inne wystające części na "kiosku" które nie wiem jak się nazywają.
Wiem, pamiętam, ja jednak zdecydowałem się na anteny wg. instrukcji, poszedłem trochę na łatwiznę. Jednak model ma też i inne różnice względem oryginiału, który widziałeś. Wystarczy spojrzeć na śrubę...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
...jaka farba malowany ? :(nie mam juz instrukcji) ,ja swego pomalowałem na szaro i wyszedł.....szaro :(

emaila Revell'a nr 78 (matt) - chciałem, aby był prawie czarny dzięki, jak Ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jaka farba malowany ? :(nie mam juz instrukcji) ,ja swego pomalowałem na szaro i wyszedł.....szaro :(

emaila Revell'a nr 78 (matt) - chciałem, aby był prawie czarny dzięki, jak Ci się podoba

 

- dzieki za odp.

 

toz to ...my sa sasiedzi jak widze ja na obrzezach "twierdzy" siedze ,to i moze kiedys na to sie wybierzemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.