Jump to content

Klasyka monografii okrętowych


daro
 Share

Recommended Posts

Przeglądając fora modelarskie (okrętowe) zauważyłem, że na tzw. "zachodzie" ukazuje się sporo książek o modelarstwie okrętowym (głównie wydawnictwa japońskie, ale nie tylko) i monografii o znanych okrętach z czasów II wojny światowej ( nie biorę tu pod uwagę Profili Morskich, które edytorsko i wydawniczo "trochę" odbiegają od wydawnictw zagranicznych). Rozumiem, że rynek jest tam większy, ale zastanawia mnie dlaczego nie drukuje się u nas książek np. p. Skulskiego z serii Anatomy of ship, które są już w pewnym sensie klasyką. Książki te na polskich aukcjach osiągają spore ceny... Czyżby, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze?

Link to comment
Share on other sites

Możesz podac jeszcze jakieś ciekawe serie zagranicznych książek o okrętach. Popytam się w księgarni może będę mógł coś zamówic. No i poszperam na ebayu

Link to comment
Share on other sites

Często jest tak że istnieje możliwość wydrukowania książek które są w języku angielskim ( każdym innym też ) po zakupie odpowiedniej licencji od własciciela ( wydawnictwa ). Tylko że tu już zaczynają się schody w postaci kosztów jak trzeba ponieść z tytułu kupienia licencji, przetłumaczenia, wydrukowania ( tak skrótowo te koszty ), często w zakupionej licencji jest zapis jaką liczbe egzempalrzy zobowiązujemy się wydrukować. To tylko cześć kosztów które tak naprawde jest dużo więcej. Zapewne pozycja taka byłaby bardzo droga i może nie mam racji ale chyba co lepiej opłaca się wydać ze względów finansowych napisanego od podstaw niż w takim przypadku jak powyżej. Swego czasu podobna sytuacja była chyba z polską wersją zeszytów osprey które są teraz ponownie sprzedawane w języku polskim. Przykładów jest zapewno wiele niestety nie pracuje w tej branży więc moje horyzonty są ograniczone w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.