Skocz do zawartości

[in box] Opel Blitz 3t AA z DAK - MAC Distribution 1/72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Oto stałem się posiadaczem tego modelu. Spodobał mi się po prostu, a poza tym będzie częścią większego projektu jak się ogarnę z bieżącymi rozgrzebanymi "czwórkopochodnymi".

 

Bladego pojęcia o Oplach nie mam ale z tego co wiem to PrzemoCK ma go aż nadto dlatego liczę na pomoc w ocenie merytorycznej zestawu.

 

Przechodząc do sedna:

 

1. Box art - ładny i przejrzysty. Tradycja i prostota

Blitz0.jpg

 

2. Instrukcja - w sumie cztery strony, niestety momentami dość niejasna - strzałki pokazujące umocowanie niektórych elementów nie są zbyt precyzyjne. Dwa malowania z DAK. Rysunek wyprasek z zaznaczonymi "obszarami" nie do wykorzystania. Wychodzi na to, że dostajemy dużo dodatkowych części w tym niemal całą kabinę!

Blitz7.jpg

Blitz8.jpg

Blitz5.jpg

Blitz6.jpg

 

3. Blaszki - z góry przepraszam za nieostre zdjęcie. Nie zauważyłem, że tak wyszło. Jest kilka części w tym np. znaczek Opla oraz... boczne wloty powietrza do silnika.

Blitz9.jpg

 

4. Kalkomania - wygląda bardzo dobrze i ponownie otrzymujemy "gratisy". Po opisie kalki "Opel Blitz" domyślam się, że znajduje się we wszystkich pudełkach MAC dotyczących tego typu samochodu.

Blitz10.jpg

 

5. Wypraski - na koniec to co najważniejsze. Części wyglądają dobrze, detale ładne choć wyraźne ślady łączenia form. Będzie dużo szlifowania. Jest kilka części, które na moje laickie oko już od startu nadają się do gruntownej poprawy: na pace brak faktury drewna, opony są bardzo słabe, kanistry idą do warsztatu na wymianę uchwytów.

Blitz1.jpg

Blitz2.jpg

Blitz3.jpg

Blitz4.jpg

 

To mój pierwszy kontakt z modelami tej firmy. Czekam na opinie osób, które już z MAC Distribution się zetknęły. Czekam również na merytoryczne uwagi co do modelu i ewentualne sugestie odnoście zestawów waloryzujących.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.