Skocz do zawartości

[SF] Y-Wing Figther - Fine Molds 1/72


Piotrek W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ chłopaki od Pacyfiku szaleją my zwolennicy SF musimy również pokazać, że nie jesteśmy gorsi . Artur i Wojtek już działają, więc postanowiłem i ja dołączyć do projektu [sF] ze swoim Y-Wingiem. In-box modelu zamieściłem TUTAJ. Docelowo X-Wing i Y-Wing mają stanąć razem na wspólnej podstawce, którą mam nadzieję uda mi się zrobić.

To tyle chyba na dziś, czas iść wycinać części z ramek

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niech modelarze wżdy postronni znają, iż sf-owcy nie gęsi, iż swój pg mają" Parafrazując polskiego klasyka zamieszam pierwszy wpis w Twoim wątku Fajnie że dołączyłeś. Będę kibicował bo już in-box mnie rozniósł,te kalki ze śladami uszkodzeń strasznie mi się spodobały...trzymam kciuki i obserwuję prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tam tą muzyczkę na skrzypkach robią a ja głupi myślałem, że wszystko to na komputerach i syntezatorach . Dzięki za uświadomienie .

Wy we 3 [Piotrek, artoooooooor-k wraz z komandorem Zbyneckiem] zbudujecie odrębny dział SF....

No i odkryłeś nasz ściśle tajny plan zawładnięcia działem "RÓŻNE" a być może nawet działem "TEST". Niech no Artur skończy tylko Bolo policzymy się z Tobą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy we 3 [Piotrek, artoooooooor-k wraz z komandorem Zbyneckiem] zbudujecie odrębny dział SF....

Use the force! Ehmmm... use the glue!!!

 

Prorok? Skoro jest wiara to trzeba jej sprostać

PS:

Use the glue ? ale na plastik czy pod nos ?

 

No i odkryłeś nasz ściśle tajny plan zawładnięcia działem "RÓŻNE" a być może nawet działem "TEST". Niech no Artur skończy tylko Bolo policzymy się z Tobą ...

 

O niczym bardziej nie marzymy Przyszedł list od Imperatora w którym uprzejmie żąda on natychmiastowej ekspansji terytorialno-sieciowej Życzeniu Imperatora stanie się zadość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperator jest zawsze cool ale niektóre sektory muszą być niezależne. Jakby co - to ja do Senatu ;)

PiotrekW, koło '89 byłem na koncercie w filharmonii warszawskiej, gdzie oprócz Telemanna, Brahmsa i Haydna był też Williams. Klaskało dwóch - ja i gościu, który wskutek urazu nie mógł grać na oboju Potem ty mi mówisz, że

dkryłeś nasz ściśle tajny plan zawładnięcia działem "RÓŻNE" a być może nawet działem "TEST". Niech no Artur skończy tylko Bolo policzymy się z Tobą ... Mr. Green

Mam 30 lat doświadczenia we wspieraniu SF, a od 1979 również SW... Nien bijcie, chłopaki,nie w twarz

ale na plastik czy pod nos ? Very Happy

Jak chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89'? Rany miałem wtedy 4 lata...za późno się urodziłem nie dość że na Queen w 86 się spóźniłem to jeszcze na Williamsa...kurrrrdeeee...

 

Nikogo bić nie będziemy...a Piotrkowi chyba chodziło o policzenie się za wyjawienie planu o dominacji w RÓŻNYCH No bo ja i w tej akcji bardzo na Lorda liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde znowu nie zrozumiałem naszego planu , a chodziło chyba o poparcie Lorda dla naszego sekretnego planu. Mam rację? Bo trochę się już gubię w tej konspiracji

 

Imperator jest zawsze cool

Eeeeee, bardziej cool jest Vader

 

A żeby nie było, że tylko o głupotach rozmawiamy to mały słowny apdejt bo pokazywać nie ma co . Sklejony, aczkolwiek nie pomalowany jest kokpit. No i zakupiłem bazowy kolor Gunze H338. Y-wing będzie moim pierwszym modelem malowanym aerografem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

z obiecanego tygodnia zrobiło się prawie dwa tygodnie ale cóż wiosna, porządki i takie tam różne . No ale mimo wszystko coś drgnęło przy Yłingu. Kadłub właściwie sklejony:

 

Y-Wing11.jpg

Y-Wing12.jpg

Y-Wing13.jpg

Y-Wing14.jpg

 

Jak dotąd składa się go znakomicie. Zero nadlewek czy przesunięć formy. Wszystkie części są bardzo dobrze spasowane. Choć japończyki dali ciała w dwóch miejscach:

Y-Wing15.jpg

Szpary jak na FM po prostu koszmarne chyba z pół milimetra . Nie byłoby to takie straszne gdyby miejsce do szpachlowania nie było tak wredne . No ale cóż trzeba się będzie trochę pomęczyć.

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja będzie raczej wcześniej niż później .

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby to takie straszne gdyby miejsce do szpachlowania nie było tak wredne Evil or Very Mad . No ale cóż trzeba się będzie trochę pomęczyć.
Ja bym to zalał CA i szalał z papierem ściernym.

 

A w ogóle to ja jestem zaskoczony, żę ten model jest tak ładnie zrobiony. Nie mogę się doczekać aż zaaplikujesz łoszika na powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby to takie straszne gdyby miejsce do szpachlowania nie było tak wredne Evil or Very Mad . No ale cóż trzeba się będzie trochę pomęczyć.
Ja bym to zalał CA i szalał z papierem ściernym.

 

A w ogóle to ja jestem zaskoczony, żę ten model jest tak ładnie zrobiony. Nie mogę się doczekać aż zaaplikujesz łoszika na powierzchnię

 

Ja się nie dziwię gdyż modele FM ze świata SW są bardzo łądnie wykonane.Wash będzie cudnie na tym wyglądał aczkolwiek w kwestii szpachlowania wolałbym papier ścierny zastąpić alkoholem izopropylowym 91%. Zmywa on bez problemu szpachlę bez szkody dla plastiku.Nie stracisz detali i nie zasyfisz warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę skleić coś ze SW Mogę mieć Piotrek W. do Ciebie pytanie ? Jaki sklep internetowy ma największą ofertę dobrych (czyli nie Revell jak na mojehobby ) modeli ze świata SW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zalał CA i szalał z papierem ściernym.

No właśnie myślałem o tym. Wybrałem jednak szpachlę bo miejsce upierdliwe strasznie a szpachla jednak łatwiej poddaje się obróbce. Zalałem CA szpary w Iksie i namęczyłem się jak cholera bo miejsce było równie wredne tył pomiędzy skrzydłami .

A w ogóle to ja jestem zaskoczony, żę ten model jest tak ładnie zrobiony.

No ja, tak jak Artur zaskoczony nie jestem. FM wg mnie to jak Mercedes S klasy wśród modeli . Zaskoczony byłbym taką jakością u AMT.

 

Artur, muszę spróbować z alkoholem. Ale pewnie przy następnym razie. Gdzie można takie "cuś" kupić? I jak to się ma do szpachlówki Tamyi?

 

peter Ja swoje Fine Moldsy kupowałem w HLJ. Ceny ok (no może trochę wysokie jak na 72), szybka przesyłka, zero problemów. Teraz mają zapowiedzi na Snowspeeder'a w 48 z pięcioprocentowym upustem. Niby niewiele ale zawsze parę złotych . Poza tym nie narzekaj na modele Revell'a. Są zupełnie przyzwoite. Kup Tie figthera Vadera albo Tie interceptora z serii "Pocket". Kosztują grosze a jakość wykonania naprawdę bardzo dobra. Delikatne linie podziału, dużo szczegółów. Posklejasz, poszpachlujesz, pomalujesz i masz bardzo dobry model. Mają tylko jedną wadę - skali nie trzymają żadnej. No ale w końcu to Star Wars i myśliwiec Vadera . Kolejna sprawa to taka, że np. jeśli chcesz mieć coś z nowej trylogii to tylko Revell. FM dwa lata wydawał Snowspeeder'a, przy ich tempie to trochę poczekamy np. na LAAT albo ARC-170

Dzięki Wojtek za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://trekker.com.pl/ tutaj jest ich trochę. Revell , AMT/ERTL no i Finemolds

 

A co do izopropylowego to nie wiem jak to działa ze szpachlą tamiya. Do zmywania szpachli używałem spesyfiku SUREFIX produkcji (chyba) czeskiej na bazie acetonu i działało.

 

http://www.naritafamily.com/howto/F18F/photo_frame.htm tu jest opisana metoda z izopropylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, o trekkerze nie wiedziałem. Chociaż ceny to oni mają jak z odległej galaktyki . Za Iksa w 48 ponad cztery stówy Na znanym portalu aukcyjnym od miesiąca stoi za połowę ceny i nikt nie chce wziąć. Poza tym z FM nic nie jest do kupienia. Choć przy tych cenach to się nie dziwię, że nie próbują sprowadzać tych modeli. Każdy z nich 100% drożej niż w HLJ z przesyłką.

peter poza sklepem, który podał Artur to chyba nie ma FM w Polsce. Z tanich sklepów są jeszcze na Hobbeasy i Luckymodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gulus Ja wiem, że te szpary nie są takie straszne i w sumie można jes zaakceptować. Najgorsze w nich jest to, że JA o nich wiem . Na szczęście teraz mogę powiedzieć: wiem, że tam BYŁY, ISTNIAŁY i tylko CZEKAŁY żeby się pokazać. No ale teraz już po nich, zaszpachlowane

A, że tak nieśmiało zapytam to dlaczego ten Y-wing jeszcze nie w projekcie [sF]? Może coś więcej pokażesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w projekcie, bo został zaczęty wiele miesięcy temu. Jest już prawie całkowicie sklejony i pomalowany. Właśnie podczas malowania zdarzył się mały wypadek, farba ze zbiorniczka aerografu trafiła w nieplanowany sposób ne niektóre fragmenty modelu. To mnie trochę zdenerwowało i odłożyłem model na jakiś czas. Kilka razy chciałem go wrzucić do Kreta, ale jakoś mi się odechciewało. Jakiś czas temu popatrzyłem na te nadmiarowe plamy farby i doszedłem do wniosku, że w sumie mogą być. Rebelianckie domalówki, tak więc położyłem na model Sidolux i za jakiś czas wezmę się za kalkomanie, których trochę jest.

 

Na pewno pochwalę się fotkami, jak będzie jakiś postęp w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.