Skocz do zawartości

Nowości vallejo dla pancerki.


Kasa

Rekomendowane odpowiedzi

1.Wash Vallejo

Vallejo dodało do swojej gamy produktów modelarskich trzy nowe kolory Vallejo Wash. Jak wszystkie produkty Vallejo są one niepalne i nietoksyczne.

 

Wash jest dostępny w trzech kolorach: Black – do używania na ciemnych kolorach takich jak zielony, szary i brązowy. Sepia dla kolorów typu khaki, niebieski, ochra lub kolory ziemi. Ostatni kolor to Pale, używany na kolorach zawierających biel.

 

Dostępne pojemności i kolory Wash:

Sepia (73200) – 17 ml

Black (73201) – 17 ml

2.Pigmenty

Pigmenty modelarskie Vallejo są wykorzystywane do weatheringu i postarzania pojazdów, broni pancernej wszelkiego rodzaju budowli oraz figurek. Idealnie imitują błoto, kurz i nagromadzony przez lata brud.

 

Gama pigmentów Vallejo zawiera barwy ziemi, tlenków żelaza i nadaje się do imitacji różnych warunków klimatycznych i geograficznych. Dzięki drobnym ziarnom pigmenty Vallejo dają się bardzo łatwo rozrabiać z wodą, terpentyną lub rozcieńczalnikami Vallejo.

 

Przy nanoszeniu na model można użyć Vallejo Matt Medium lub Glaze Medium co spowolni proces zastygania. Pozwoli to na dokładniejsze rozprowadzenie pigmentu na malowanej powierzchni.

Dodatkowe ciekawe efekty można osiągnąć mieszając ze sobą pigmenty Vallejo oraz produkty z serii Vallejo Water & Stone. Stosując przezroczystą wodę uzyskamy efekt oleistej substancji lub plamy smaru. Po zmieszaniu z pastą piaskową otrzymamy błoto lub mocno zaawansowaną korozję.

 

Pigmenty Vallejo nie są toksyczne, sprzedawane są w słoiczkach 30 ml z bezpieczną zakrętką.

 

Dostępne jako oddzielne kolory oraz w zestawach: Rust and Oil, Mud and Sand, Stone and cement, City, Snow, Soot, Ashes, Industrial.

Paleta barw

http://www.sk-model.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=59&limit=1&limitstart=1

 

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, proponujemy dodatki z firmy Vallejo:

70510 - Gloss Varnish 17 ml

70520 - Matt Varnish 17 ml

70522 - Satin Varnish 17 ml

70596 - Glaze Medium 17 ml

70597 - Opóźniacz 17 ml

26201 - Woda przezroczysta 200 ml

26213 - Szary pumeks 200 ml

26215 - Pasta piaskowa 200 ml

73200 - Sepia Wash 17 ml

73201 - Blask Wash 17 ml

73212 - Decal Medium 17 ml

73213 - Decal Fix 17 ml

28851 - Maska w płynie32 ml

 

Źródło:http://www.sk-model.com.pl

Efekty:(mam zgode autora na rozpowszechnianie ich jakby co)

 

d16f003d.jpg

ed56a7ec.jpg

05c354a3.jpg

809a78dc.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Dodałem zdjęcia sergiego z efektu prac pigmentami vallejo na modelu. Sorka, że dopiero teraz ale czekałem na pozwolenie opublikowania ich na innym forum. Mam nadzieję, że to pomoże wam dokonać wyboru pomiędzy vallejo, a migem. W przyszłości planuje wstawić tu ankietę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No choćby na tej stronie co podałeś, data publikacji to 4 listopada 2008....

Tylko ja nie mogę tego znaleść w sklepach internetowych, a zresztą może nie wszyscy wiedzą o tych wasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ich jeszcze nie widziałem ale ceny ich za granicą to ok. 8,5$=30 zł, ale pamietajmy, że mig ma 15ml, a vallejo 30ml. Mig kosztuje 15 więc na to samo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmenty będą dostępne u nas tuż po świętach. Cena jeszcze dokładnie nie jest ustalona ale na pewno nie więcej niż 17 zł . Ta cena 8,5 $ to jakaś z powietrza jest.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmenty będą dostępne u nas tuż po świętach. Cena jeszcze dokładnie nie jest ustalona ale na pewno nie więcej niż 17 zł . Ta cena 8,5 $ to jakaś z powietrza jest.

Pozdrawiam

Darek

No to mamy alternatywę do pigmentów MiG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to na błotko i efekty ziemi są super w skali 1:35 ze względu na większą granulacje niż miga. No ale juz do efektów kurzu i do pancerki 1:72 mogą być nie zabardzo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.