Skocz do zawartości

Zimowy Dodge WC51 AFV


adamp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałbym pokazać Wam wykonany prawie z pudełka model-brakuje w nim jeszcze tablicy rozdzielczej,kierownicy oraz kilku drobiazgów-paski,łańcuszki,kierowcy-plandekę mam zamiar wykonać z masy dwuskładnikowej albo papieru(bibuły japońskiej).Dodatkowo prawy błotnik wykonałem z folii.

W założeniach ma to być bryczka po przejściach-z lekko nadpalonym botnikiem ale wymienionym już kołem

7cfd0eab8aea3ec4m.jpg 45d762ef7e06400dm.jpg 6e1f7c4efc4ab66am.jpg 3a856c85db90dbc3m.jpg

97d8b0b90c8c69f4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo podoba. Poniewaz wykonując model to my twozymy jego historię, my nadajemy mu cechy. Twoja historia do mie trafia i bardzo mi się podoba. Wrak, wrak, wrak. Kto da głowę czy armia amerykańska nie miała gdzieś tam za górami i lasami tak sponiewieranych pojazdów? Na froncie różne rzeczy się dziac mogą- tam przecie prawo lasu. Za dużo rdzy? No jak się jarał w pożarze to i rdzy trochę. A ta rdza na błotniku to efekt użycia farb czy może inna technika? Rdza jest u Ciebie wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie taki jest zamysł siedza w Ardenach i niema czasu.."kruca bomba mało casu"(jak ma klasyk w Vabanku)by toto pomalowac ponownie bo sprzęt trzawozić ..

w błotniku uzywałem blaszki, papieru by zrobic efekt pomarszczonej od temperatury farby,farb i pasteli -tych ostatnich chyba za dużo albo też za mało czerni(w końcu ma byc nadpalony)

fotki moze przekłamują ale komentarze mile widziane:) zwłaszcza jeśli konkretnie podpowiadają

A teraz siedze nad plandeką z GS-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje dwa grosiki do tematu wykonania zardzewiałej powierzchni. Dawno temu zrobiłem to z paseczka aluminium (po tubce z klejem z zestawu Academy) pławionej w roztworze chlorku żelazowego służącym to trawienia miedzianych płytek stosowanych w elektronice.

 

Efekt jest o tyle wiarygodny, że jest to najzwyklejsza korozja. Wiem, że aluminium nie koroduje-nie mniej jednak blaszka weszla w reakcję z chlorkiem i wyglądało to ciekawie.

Byc może tubka nie była aluminiowa-tego na 100% nie wiem. Temat do eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.