Jump to content
koksik750

[SF] Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open

Recommended Posts

Na obecny konkurs przygotuję mecha Dygenguar z serii anime - Super Robot Wars OG. Oto pudełko:

DSC02268.jpg

A tak wygląda gotowy, złożony model:

10053224a4.jpg

zdjęcie ze strony www.1999.co.jp

Jako, że do wykonania tego modelu nie potrzeba, klejów itp. ( na upartego można by go tylko złożyć bez malowania - wszystkie nawet najmniejsze detale są w kolorze docelowym ) będę wykonywał go w etapach - jeden etap, jeden kolor. I dziś zająłem się elementami czerwonymi. Jako, że normalnie pomalowany model wygląda typowo jak zabawka, większość elementów zostanie wycieniowana, by nadać realizmu figurce. Kolorystyka zgodna w 100% z instrukcją, w której podane są numery farb Gunze i takowymi model zostanie potraktowany. DO tego będę chciał wykonać pierwszą w swoim modelarskim życiu dioramę. Prawdopodobnie taką jaka jest na pudełku. I tu mam nadzieję, że koledzy bardziej doświadczeni w dioramach mi pomogą ;o)

Etap 1:

Na pierwszy rzut poszły elementy czerwone. Najpierw pomalowane farbami C-68 oraz C-79 , następnie do farby dodałem parę kropel czarnego C-2 i wycieniowałem. Oto efekt:

DSC02269.jpg

Edited by Guest

koksik750 a może dołączyłbyś do projektu grupowego? Mało nas w nim trochę Jak na razie rewelacja

Nieźle wygląda po cieniowaniu... Rozumiem, że kolory robociszcza zostawiasz w zasadzie bez zmian, bez jakichś rewolucji?

A coś więcej? :P

A coś więcej w dziale "Różne" ;)

Co więcej można napisać ? oznaczenie [sF] przed tytułem projektu +pw do mnie z nazwą firmą i ew.skalą i tyle Założę Ci teczke...yyyy....to znaczy dopiszę do listy i koniec . W tym momencie jest nas 5 więc raczej mało zapraszam

Problem w tym, iż ten model startuje na innym forum w konkursie i nie wiem czy tak mogę dopisać się z nim??

Problem w tym, iż ten model startuje na innym forum w konkursie i nie wiem czy tak mogę dopisać się z nim??

Jak dla mnie nie ma problemu. Projekt grupowy to nie konkurs. Chodzi o to żeby zebrać klejących modele inne niż rzeczywiste i leżące w planach A plan mamy taki żeby przejąć trochę Modelworku na SF Ale jakby co to o niczym nie słyszałeś

Jak dla mnie też Zapraszamy

Nie, regulamin nie zabrania pokazywania pracy na innych forach. Czyli co? Mam dopisać sobie SF w tytule i wsio?

Dokładnie [sF] . Ułatwi to potem zebranie tych prac do kupy

Zapowiada się fajny "mech" Czy ten "robot" w anime nie przemieszczał się aby na wielkim mechanicznym koniu

p.s.

czy projekt grupowy ma na celu przekonanie administratora forum do utworzenia 'podforum' S-F

Jest już temat dotyczący utworzenia takiego podforum i wstępna zgoda jest Po prostu czegoś takiego jeszcze nie było a i chcieliśmy bardziej zaistniec Ale nie offtopujmy już w temacie koksika750

Etap 2 - Elementy złote.

Niektóre elementy składają się z dwóch części, w rzeczywistości są jako jeden, więc posklejałem obie części z nadmiarem klejem CA i wyszlifowałem.

DSC02272.jpg

I tu zaskoczenie, po wymieszaniu farb podanych w instrukcji, kolor okazał się zupełnie nie przypominający złotego, postanowiłem użyć czarnej bazy alclada a na to złotego Zero Paints. Efekt końcowy:

DSC02274.jpg

Etap 3. Elementy niebieskie.

Praktycznie każdy etap będzie wyglądał tak samo. tj. Łączenie ewentualnych części i malowanie. Tak samo i tutaj:

DSC02276.jpg

Kolor docelowy:

DSC02281.jpg

I tu również instrukcja daje złe proporcje. Oto kolor jaki uzyskamy przy postępowaniu zgodnie z instrukcją:

DSC02283.jpg

Jak widać różni się od docelowego. Osiągnięty został tylko przy użyciu niebieskiego i białego - pomijając zielony. Oczywiście lekkie cieniowanie, ale tylko minimalne.

Zapowiada się fajny "mech" Czy ten "robot" w anime nie przemieszczał się aby na wielkim mechanicznym koniu

p.s.

czy projekt grupowy ma na celu przekonanie administratora forum do utworzenia 'podforum' S-F

Jestem Za podforum SF. To nie ostatni mech lub figurka jaką wykonuje.

A co do konia to owszem, ale w serii anime występuje sam, bez niego.

Etap 4:

Elementy szare i turkusowe:

DSC02285.jpg

DSC02289.jpg

DSC02290.jpg

Etap 5:

Elementy niebieskie:

DSC02292.jpg

Etap 6:

Elementy żółte:

DSC02299.jpg

Etap 7:

Ostrza mieczy:

DSC02297.jpg

Etap 8:

Twarz. Oczy zostały pomalowane na biało a następnie farbą, która świeci w ciemności.

DSC02294.jpg

Następnie tu i ówdzie podkreśliłem linie czarną farbą i złożyłem główne elementy:

DSC02301.jpg