Skocz do zawartości

[SF] Dygenguar - Kotobukiya - 1/144 - open


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Na obecny konkurs przygotuję mecha Dygenguar z serii anime - Super Robot Wars OG. Oto pudełko:

DSC02268.jpg

A tak wygląda gotowy, złożony model:

10053224a4.jpg

zdjęcie ze strony www.1999.co.jp

Jako, że do wykonania tego modelu nie potrzeba, klejów itp. ( na upartego można by go tylko złożyć bez malowania - wszystkie nawet najmniejsze detale są w kolorze docelowym ) będę wykonywał go w etapach - jeden etap, jeden kolor. I dziś zająłem się elementami czerwonymi. Jako, że normalnie pomalowany model wygląda typowo jak zabawka, większość elementów zostanie wycieniowana, by nadać realizmu figurce. Kolorystyka zgodna w 100% z instrukcją, w której podane są numery farb Gunze i takowymi model zostanie potraktowany. DO tego będę chciał wykonać pierwszą w swoim modelarskim życiu dioramę. Prawdopodobnie taką jaka jest na pudełku. I tu mam nadzieję, że koledzy bardziej doświadczeni w dioramach mi pomogą ;o)

Etap 1:

Na pierwszy rzut poszły elementy czerwone. Najpierw pomalowane farbami C-68 oraz C-79 , następnie do farby dodałem parę kropel czarnego C-2 i wycieniowałem. Oto efekt:

DSC02269.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej można napisać ? oznaczenie [sF] przed tytułem projektu +pw do mnie z nazwą firmą i ew.skalą i tyle Założę Ci teczke...yyyy....to znaczy dopiszę do listy i koniec . W tym momencie jest nas 5 więc raczej mało zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, iż ten model startuje na innym forum w konkursie i nie wiem czy tak mogę dopisać się z nim??

Jak dla mnie nie ma problemu. Projekt grupowy to nie konkurs. Chodzi o to żeby zebrać klejących modele inne niż rzeczywiste i leżące w planach A plan mamy taki żeby przejąć trochę Modelworku na SF Ale jakby co to o niczym nie słyszałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajny "mech" Czy ten "robot" w anime nie przemieszczał się aby na wielkim mechanicznym koniu

p.s.

czy projekt grupowy ma na celu przekonanie administratora forum do utworzenia 'podforum' S-F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już temat dotyczący utworzenia takiego podforum i wstępna zgoda jest Po prostu czegoś takiego jeszcze nie było a i chcieliśmy bardziej zaistniec Ale nie offtopujmy już w temacie koksika750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 2 - Elementy złote.

Niektóre elementy składają się z dwóch części, w rzeczywistości są jako jeden, więc posklejałem obie części z nadmiarem klejem CA i wyszlifowałem.

DSC02272.jpg

I tu zaskoczenie, po wymieszaniu farb podanych w instrukcji, kolor okazał się zupełnie nie przypominający złotego, postanowiłem użyć czarnej bazy alclada a na to złotego Zero Paints. Efekt końcowy:

DSC02274.jpg

 

 

Etap 3. Elementy niebieskie.

Praktycznie każdy etap będzie wyglądał tak samo. tj. Łączenie ewentualnych części i malowanie. Tak samo i tutaj:

DSC02276.jpg

Kolor docelowy:

DSC02281.jpg

I tu również instrukcja daje złe proporcje. Oto kolor jaki uzyskamy przy postępowaniu zgodnie z instrukcją:

DSC02283.jpg

Jak widać różni się od docelowego. Osiągnięty został tylko przy użyciu niebieskiego i białego - pomijając zielony. Oczywiście lekkie cieniowanie, ale tylko minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajny "mech" Czy ten "robot" w anime nie przemieszczał się aby na wielkim mechanicznym koniu

p.s.

czy projekt grupowy ma na celu przekonanie administratora forum do utworzenia 'podforum' S-F

 

Jestem Za podforum SF. To nie ostatni mech lub figurka jaką wykonuje.

 

A co do konia to owszem, ale w serii anime występuje sam, bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 4:

Elementy szare i turkusowe:

DSC02285.jpg

DSC02289.jpg

DSC02290.jpg

 

Etap 5:

Elementy niebieskie:

DSC02292.jpg

 

Etap 6:

Elementy żółte:

DSC02299.jpg

 

Etap 7:

Ostrza mieczy:

DSC02297.jpg

 

Etap 8:

Twarz. Oczy zostały pomalowane na biało a następnie farbą, która świeci w ciemności.

DSC02294.jpg

 

 

Następnie tu i ówdzie podkreśliłem linie czarną farbą i złożyłem główne elementy:

DSC02301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.