Skocz do zawartości

Zvezda Ił-86 Aeroflot 1/144


miś

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dziś miałem chwile czasu i zacząłem kleić Iłka. Bardzo mi się podoba ta maszyna. Malowanie, stary Aerofłot.

Jest trochę szpachlowania.

 

dsc00140upo.jpg

 

dsc00141ibs.jpg

 

dsc00143xqv.jpg

 

Wybaczcie jakość zdjęć, ale nie mam kompaktu na razie, lustrem bardzo ciężko jest zrobić zdjęcia ostre na całości z bliska, te robiłem telefonem.

 

Pzdr.

Am.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach wydaje się całkiem duży

 

Wybaczcie jakość zdjęć, ale nie mam kompaktu na razie, lustrem bardzo ciężko jest zrobić zdjęcia ostre na całości z bliska, te robiłem telefonem.

 

Jak na telefon to bardzo dobre fotki. Piszesz, że masz lustrzankę a wolałbyś robić zdjęcia kompaktem? Kurcze, ja bym chętnie zamienił swojego kompakta na "lustro" (i pewnie nie tylko ja) Napisz jakie masz lustro i jakie obiektywy do dyspozycji, a na pewno coś się wymyśli. Choćby na początek spróbuj robić zdjęcia z nieco większej odległości i ustawić większą przysłonę (zwiększy się głębia ostrości). Uważaj, bo wydłuży się czas naświetlania i może zdjęcie wyjść poruszone - przyda się prosty statyw.

Dobry tutorial o robieniu zdjęć znajdziesz na nowym pwm:

http://www.pwm.org.pl - w dziale fotografowanie modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te RAW'y to ja bym zostawił na galerię końcową... Faktycznie, mi też by się nie chciało obrabiać RAWów dla wątków warsztatowych. Hm, u mnie nie ma dużo rozkładania. Fotki do relacji robię "z doskoku" W mojej modelarni i tak mam zainstalowane kilka źródeł światła (nic mnie tak nie denerwuje jak słabo widzę co robię) więc wystarczy kompakta na statyw, jakieś tło na szybko (mam schowany duży kawałek szarego kartonu), fotki od razu w jpg i gotowe. Najwięcej czasu i tak zabiera obróbka na kompie, bo zawsze mi balans bieli pokaleczy Jakbym miał lustrzankę, to podejrzewam, że nie zabrałoby mi to więcej czasu... W ostateczności te fotki z telefonu też są niezłe i do relacji mogą być. Proponowałbym Ci tylko robienie zdjęć na jednolitym tle, bo co masz w pokoju, to już wiemy

 

Ił zapowiada się fajnie. Widać, że jest trochę szpachlolubny, ale myślę, że spokojnie to wyprowadzisz na prostą. Będziesz klasycznie szlifował, czy spróbujesz patentu z rozpuszczalnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no tak lekki bałaganik.

Klasyka, woda + papier. Dziś wstępnie skończyłem szlifowanie, jutro poprawki.

 

P.S. Z piwnicy wyciągnąłem starego B-29 Monogramu w skali 1:48.

Aż się przestraszyłem, że taki duży.

EDIT: taki

dsc00146f.jpg

 

Korci, żeby zacząć, ale chyba poczekam i skończę Iła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.