Skocz do zawartości

Renault TSF [RPM 1/72]


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że Abrams powoli zmierza ku końcowi, nadszedł czas by wybrać kolejną ofiarę zmagań z plastikową materią.

Wybór padł na Renault TSF, czyli nieuzbrojoną wersję FT-17 z radiem.

Mały in-box:

P1110362.jpg

P1110363.jpg

P1110364.jpg

 

W sumie zacząłem się za niego zabierać parę dni temu, ale sprawy codzienne wzięły górę. Na początek skleiłem kadłub (delikwent dla pokazania rozmiaru Renault):

 

P1110381.jpg

 

Dopiero dzisiaj udało się powrócić do dłubania tego maleństwa.

Skleiłem konsolę radiową:

P1110465.jpg

Potem zająłem się składaniem do kupy nieruchomej nadbudówki, montowanej w miejsce wieży z uzbrojeniem:

P1110461.jpg

P1110462.jpg

Spasowanie elementów jest takie sobie, więc nie obejdzie się bez szpachli.

Najbardziej jednak denerwują kanały wlewowe, umieszczone w takich miejscach, że zaczynam podejrzewać kogoś z RPM o bardzo wredny dowcip...

Blaszek nie zakupiłem, więc część elementów będę starał się dorobić we własnym zakresie. Na pomoc rusza jak zawsze pudło z resztkami i niewykorzystanymi elementami.

W kadłubie dorobiłem przegrodę pomiędzy przedziałem silnikowym i załogi.

Podniosłem podłogę w części kierowcy (w modelu całość jest płaska), a samą podłogę wyłożyłem jakimiś ścinkami podłogi ryflowanej Abera. Dodatkowo dołożyłem podnóżek kierowcy znajdujący się między pedałami...

P1110463.jpg

P1110464.jpg

 

Uff, tyle na razie udało się zdziałać.

Aha - malowanie. Planowane (prawdopodobnie) jednolite zielone polskie (jedna z 6 dostarczonych maszyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg, praktycznie nie fotografowany w WP...

Jak widzę instrukcja tego nie mówi.

 

W Wojsku Polskim było 6 czołgów dowodzenia Renault TSF (numery: 2001-2006). W 1924 roku zakupiono 6 czołgów TSF z radiostacją. TSF-y w konsekwencji przebudowano na zwykłe czołgi.

 

5_70x30.jpg

Na samym końcu kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg, praktycznie nie fotografowany w WP...

Jak widzę instrukcja tego nie mówi.

 

Do wniosku ze praktycznie nie był fotografowany, to sam doszedłem szukając materiałów. W budowie maleństwa opieram się głównie na zdjęciach a nie na instrukcji (bo np. wnętrza tam nie ma)

 

W Wojsku Polskim było 6 czołgów dowodzenia Renault TSF (numery: 2001-2006). W 1924 roku zakupiono 6 czołgów TSF z radiostacją. TSF-y w konsekwencji przebudowano na zwykłe czołgi.

Wiem, zresztą wiele źródeł zawiera tą informację (i tylko tą)

 

5_70x30.jpg

Na samym końcu kolumny.

Dzięki za fotkę. Szkoda tylko, że tak mało go widać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O instrukcji piszę, bo rzuciłem okiem i chyba producent nie wiedzial, że u nas były, bo same francuskie malowania

 

Materiały pewnie o nim są, ale autorzy książek zwykle go pomijają i nie szukają w CAW. Będę musiał sam o nim napisać kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O instrukcji piszę, bo rzuciłem okiem i chyba producent nie wiedzial, że u nas były, bo same francuskie malowania

 

Materiały pewnie o nim są, ale autorzy książek zwykle go pomijają i nie szukają w CAW. Będę musiał sam o nim napisać kiedyś.

 

Producent wspomina w instrukcji o polskich 6 szt. TSF, ale malowania daje 4 francuskie i 1 hiszpańskie.

 

Jeśli masz jakieś dodatkowe materiały, z radością je powitam.

Jak na chwilę obecną obstawiam na jednolite zielone malowanie. I tu pytanie - jaki odcień zieleni? I jaki kolor wnętrza - biały czy szaropiaskowy?

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.