Skocz do zawartości

Honda CRX Ballade (Tamiya)


adamuss

Rekomendowane odpowiedzi

Model wykonany praktycznie z pudła. Jedyna innowacja to flock w bagażniku i na podłodze, końcówka wydechu oraz dorobione pedały.

Lakierowanie:

- buda: malowana sprayami - podkład Vallejo (biały), baza Motip + clear Śnieżka

- wnętrze, podwozie: Vallejo

- oświetlenie: czerwony marker, pomarańczowa farbka do szkła (amber)

29cc1ee1e27e42e6m.jpgb1288324e14d147cm.jpgf2e88bdb57023385m.jpg5a75146826775c6cm.jpg6bc3a0b97e693271m.jpg

ba94464eedb719c7m.jpgfbfd18d49dbeb306m.jpg48e14bba00d96f23m.jpg52456ce7b9c83b90m.jpgc00f0297b212fb2fm.jpg

39d1975605cdd67bm.jpgd5a92534938f97dcm.jpg4be77dbbbab3546bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koksik, możesz rozwinąć temat? Podaj jakieś foto felg z washem. Domyślam się, że chodzi o "urealnienie" ale nie bardzo wiem jak dokładnie miałoby to wyglądać. A puki co, są pomalowane białym lakierem + warstwa półmatu. No i oczywiście srebrne śrubki + czarne wentyle.

 

Punio, wzór felg to oryginalny Mugen - czołowy tuner Hondy (jak AMG Mercedesa czy Alpina BMW). Jest to początek lat 80-tych, więc stylistycznie znacznie odbiegają od obecnych trendów.

 

VVitek, zdjęcia samego II gena mogę wysłać ci na maila. Ewentualnie jak chcesz, to jest w galerii mój temat o tej CRX razem chyba z Civikiem. Na obu jest mnóstwo niedociągnięć. Ale jak widać po Ballade, w kolejnych modelach jest ich coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamuss znalazłem galerię z CRX-em z Fujimi, ale jakbyś mógł to podeślij mi jeszcze jakieś fotki. Najbardziej by mi zależało tak jak pisałem już powyżej na zdjęciach obu modeli razem.

I taka prośba, mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba modele oprócz przodu i nieco innego tyłu? Bo coś tam chyba jeszcze jest ;)

Co do samego modelu to wyszedł Ci bardzo fajnie tylko tak jak już wspominał koksik te felgi są jakieś takie... nie pasujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele to dwie kolejne generacje. Ballade (biała) jest oparta na Civic III, a Cyber (niebieska) na Civic IV. Stylistycznie Ballade i Cyber są dosyć podobne. Różnią się wnętrzem, zawieszeniem (Ballade była na drążkach z przodu i belce z tyłu, Cyber ma już wielowahaczowe zawieszenie) i silnikami. Tak na marginesie: czerwona del Sol to też CRX, budowana w oparciu o Civica V, choć ideowo jest to zerwanie z poprzednimi generacjami CRXów.

VVitek, podaj maila, to Ci wyślę. Samą Cyber mam na fotkach, a razem z Ballade będę musiał dopiero popstrykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.